در این مقاله می خواهیم در مورد پارکت لمینت متفرقه صحبت کنیم و اطلاعات مفیدی درباره آن ها به شما بدهیم.

امروزه پارکت لمینت یکی از محبوب ترین پوشش های کف است و اکثراً تمایل دارند به جای استفاده از پارکت چوبی که قیمت بسیار بالاتری دارد،از پارکت لمینت استفاده کنند.

پارکت لمینت نسبت به کفپوش های پلاستیکی نیز محبوبیت بیشتری دارد،چرا که از نظر زیبایی همان جلوه ی لوکس و جذاب پارکت چوبی را دارد و به جای حس پلاستیک،حس چوب را به فضا القا میکند.

در بازار برند های مختلف پارکت لمینت وجود دارد و تقریبا همه ی آن ها ادعای بهترین بودن را دارند، ولی متفرقه و ناشناخته هستند. ولی بسیار مورد توجه واقع شده اند.

حال سوال این است که چرا پارکت لمینت های متفرقه به علت ناشناخته بودن،قیمت ارازن تری نسبت به برند های معتبر دارند. همین موضوع باعث میشود که این لمینت ها طرفداران بیشتری پیدا کنند.

همانطور که میدانید هیچ ارزانی بی دلیل نیست! قطعا این پارکت لمینت های متفرقه، معایبی هم دارند.

در این مقاله می خواهیم معایب پارکت لمینت های متفرقه را بررسی کنیم تا بدانید که چرا باید از خرید این لمینت ها خودداری کنید.

معایب پارکت لمینت متفرقه

1- پارکت لمینت متفرقه کیفیت پایینی دارند

برندهای معروف و شناخته شده و معتبر برای تولید از دستگاه های خوب و متریال های گران قیمت استفاده میکنند، ولی بر عکس، برندهای متفرقه ارزشی را برای این کار قائل نیستند و از متریال درجه پایین استفاده میکنند.

همین موضوع باعث میشود تا قیمت این محصولات پایین باشد.

پارکت لمینت های برند متفرقه معمولاً به دلیل پایین بودن کیفیت تولید از لحاظ ساختاری نیز مشکل دارند. ممکن است موقع نصب متوجه شوید که کار ایراد دارد و یا کلیک های آن به خوبی در هم چفت نمیشوند.

حتی اگر ماهرترین نصاب را هم استخدام کنید، می بینید که علی رغم تلاش های او برای نصب دقیق، به دلیل غیر استاندارد بودن لمینت ها،نمیتواند نصب درستی انجام دهد.

حالا اگر به هر طریقی نصب انجام شود خواهید دید که در مدت کوتاهی ایرادها خودشان را نشان میدهند.چون تایل ها دقیق کنار هم نصب نشده اند و فضای خالی میان آن وجود دارد،که همین موضوع باعث میشود آب،رطوبت و آلودگی به راحتی در آنجا نفوذ کند.

2- دروغ های تجاری در مورد درجه سختی این نوع لمینت ها

در پارکت لمینت ها یکی از مهمترین پارمتر ها، سطح سایش یا همان درجه سختی آن است.

اکثر برندهای ناشناخته و متفرقه به دروغ میگویند که پارکت لمینت دارای درجه سختی بالایی است و اصطلاحاً AC3 به بالاست.

 در صورتی که اینطور نیست.و آن لمینت اصلاً قادر به تحمل وزن سنگین نیست و زود متورم میشود و ترک میخورد.

3- لمینت متفرقه در برابر رطوبت مقاوم نیست 

برند های متفرقه از روکش های بی کیفیت استفاده می کنند که راه را برای نفوذ آب و رطوبت باز میکند و این موضوع باعث متورم شدن پارکت لمینت می شود.

4- پارکت لمینت متفرقه،مغزی ضعیفی دارد

برندهای متفرقه لمینت دارای بخش های مهمی به نام مغزی هستند که دوام و استحکام بالایی دارند.ولی در مورد کیفیت مغزی میتوان فقط در مورد لمینت های خوب و با کیفیت اطمینان داد که استحکام بالایی دارند.

ولی برندهای متفرقه که کیفیت تولید پایینی دارند،مغزی آن ها  آسیب پذیرتر است و به راحتی ترک میخورد و میشکند.

5- میزان جذب آلودگی و چربی در متفرقه ها بیشتر است

برندهای خوب پارکت لمینت سخت تر لکه ها را جذب میکنند و در عین حال نیز به آسانی تمیز می شوند.

ولی لمینت های غیراستاندارد و متفرقه،هم بزودی کثیف میشوند و هم در صورت آلودگی،نظافت آن دشوار است و اگر از دستمال مرطوب استفاده کنید،آسیب های دیگری به آن وارد می شود.

پارکت لمینت متفرقه

پارکت لمینت متفرقه در برابر دما مقاومتی ندارند و ترک میخورند.

6- کلیک هایی با کیفیت پایین در لمینت های متفرقه کار شده است

خیلی مهم است که اتصالات و کلیک هایی که بین تایل ها وجود دارد، محکم باشد و قادر به تحمل فشار بالا باشد و نشکند.

برند های متفرقه این موضوع را چندان مهم نمیدانند و کلیک های با کیفیتی استفاده نمی کنند. در صورت وارد شدن  ذره ای فشار ممکن است بشکند و در صورت شکستن، دیگر آن تایل لمینت، قابل استفاده نیست و باید عوض شود.

7- برند های متفرقه خدمات پس از فروش ندارند

اکثر لمینت های برند متفرقه هیچ آدرس و تلفن ثابتی در اختیار شما نمیگذارند و شما حتی نمی دانید دقیقا از چه جایی و چه کسی خرید کرده اید.

در حالی که لمینت برندهای خوب، از شرکت های معتبری هستند و خدمات پس از فروش قابل قبولی را ارائه می دهند و میتوانید بدون نگرانی خرید را انجام دهید.

نتیجه گیری:

برای اینکه جنس ارزان خریداری کنید کیفیت را فدا نکنید. میتوانید یک برند خوب و معتبر را با قیمت مناسب پیدا کنید و خرید عالی و با کیفیتی داشته باشید.

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *