در این مقاله 8 طرح طاق تالار را بررسی می‌کنیم. قوس‌ها از روم باستان منشا گرفته‌اند. معماری رومی از بسیاری از تکنیک‌های ساخت‌وساز مبتکرانه از جمله طاق‌های تخیلی استفاده می‌کرد. هند (با تاریخ غنی سلطنتی خود) و مردم آن عاشق حیاط‌های بزرگ جلویی، سقف‌های بلند و لوسترها هستند.  همه اجزای کلاسیک میراث سلطنتی هند، در بناهای معروف هند مانند قلعه سرخ، مقبره اکبر در آگرا و قلعه لوهاگار در جیپور می‌توان طرح‌های طاق بزرگی را مشاهده کرد.

این روزها ما این بخش از معماری سلطنتی را در خانه‌های مدرن خود پذیرفته‌ایم. قوس‌های موجود در اتاق نشیمن یا سالن شما زیبا به نظر می‌رسند. آن‌ها باعث می‌شوند که فضا در واقع بسیار دلپذیر به نظر برسد.

این هشت ایده را برای طراحی‌های خیره کننده طاق سالن اصلی برای خانه خود بررسی کنید.

 

8 طرح طاق تالار

قوس قطعه‌ای برای ورودی وسیع‌تر

یک طاق زیبا به عنوان یک جداکننده بزرگ بین دو اتاق عمل می‌کند. آنچه لازم است را آشکار می‌کند و آنچه را که باید پنهان شود، پنهان می کند. این قوس زیبا به نظر می‌رسد و  از فضای نشیمن و آشپزخانه قابل مشاهده است.

8 طرح طاق تالار

طرح طاق تالار اصلی روکش دار

یک طاق پارچه‌ای برای نقاطی که انتظار می‌رود نور طبیعی زیادی از آنجا جاری شود، عالی است. این طرح طاق سالن اصلی مدرن به بالکن باز می‌شود. ساختار زیبای طاق به راحتی می‌تواند نقطه صحبتی برای زمانی که مهمانی تمام شده‌ است باشد. سبک پرده‌هایی که می‌توانید برای چنین قوس‌هایی استفاده کنید، می‌تواند کمی متفاوت از پرده‌های معمولی باشد.

8 طرح طاق تالار

طاق تخت برای کسانی که سلیقه معمولی تری دارند

بر خلاف قوس‌های نیم دایره‌ای معمولی شما، قوس تخت در واقع گزینه معمولی‌تری برای طراحی طاق سالن اصلی است. طاق اتاق نشیمن و اتاق غذاخوری را به هم متصل می‌کند. چیزی که آن را از یک ورودی معمولی در خانه شما متمایز می‌کند، این است که طاق دهانه وسیع‌تری دارد.

8 طرح طاق تالار

قوس کوچک پنج مرکز برای ایجاد دسترسی بین اتاق‌ها

طاق‌ها همیشه نباید ورودی‌های مناسبی باشند. طراحی طاق سالن اصلی شما می‌تواند یک پنجره کوچک باشد که اتاق نشیمن شما را به آشپزخانه متصل می‌کند. همچنین می‌تواند به عنوان یک پیشخوان یا پنجره مناسب برای عبور غذا از آشپزخانه عمل کند.

 

طراحی طاق سالن اصلی فرو رفته

قوس فرورفته یکی دیگر از طراحی‌های قوس خیره کننده و ساده برای اتاق نشیمن است. برای اتاق‌های نشیمن که به راه پله منتهی می‌شوند، این نوع طراحی طاق، زیبایی را در اطراف پله‌ها ایجاد می‌کند.

 

قوس نیم دایره به عنوان یکی از 8 طرح طاق تالار

یکی از رایج‌ترین انواع قوس‌ها، طرح نیم دایره می‌باشد. برای یک آپارتمان استودیویی که در آن فضاهای مختلف به هم متصل شده‌اند، یک قوس نیم دایره‌ای جزئیات زیبایی را به منطقه اضافه می‌کند. قوس نیم دایره برای فضاهای کوچک است.

قوس نیم دایره برای فضاهای کوچک است

طاق شایع برای یک نگاه عجیب و غریب

یک قوس ناهموار یا کج، قوس شایع اولین تاثیر فوق العاده‌ای را ایجاد می‌کند. در اینجا، طاق در ورودی ورودی اتاق نشیمن قرار دارد. جلوه کج، یک عنصر زیبا و ظریف از حریم خصوصی ایجاد می‌کند.

قوس‌ها راهی عالی برای داشتن فضایی خلاقانه بدون اینکه خیلی خالی به نظر برسد، هستند. آنها ظرافت را با خود به ارمغان می‌آورند. طاق‌ها مسیر زیبایی برای کمک به اشکال معماری در دوره‌ها، کشورها و جوامع مختلف داشته‌اند.

اگر قصد دارید اتاق نشیمن خود را بازسازی کنید یا فضای جدیدی را با طراحی اپن آشپزخانه و اتاق نشیمن اشغال کنید، می‌توانید یک طرح زیبای طاق سالن اصلی را اجرا کنید. می‌توانید عناصر تزئینی مانند کنده کاری‌های چوبی، کنده کاری‌های فلزی، قالب‌گیری و غیره را اضافه کنید تا زیبایی بیشتری به طرح‌های زیبای طاق ببخشید.

شرکت راشین امیدوار است خواندن مقاله 8 طرح طاق تالار برای شما مفید بوده باشد.

برگرفته از سایت: www.designcafe.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *