در این مقاله پرده مناسب فضای اداری را توضیح خواهیم داد. چگونه پرده مناسب را برای دفتر انتخاب کنیم؟ کدام نوع برای محیط مناسب‌تر است؟ آنها باید دارای سبک باشند. اما در عین حال لازم است برخی از عواملی که نیازهای فعالیت کاری را برآورده می‌کنند، ارزیابی کرد. در اینجا همه چیزهایی است که قبل از خرید باید بدانید.

در مطب و یا در هر صورت در محیط کار، داشتن پرده‌هایی که قادر به فیلتر کردن نور (اما نه زیاد)، گرما در تابستان و سرما در زمستان و در عین حال تجهیز یک اتاق باشند، مهم است. جدای سلیقه شخصی، در انتخاب پرده مناسب باید عواملی را در نظر گرفت تا به راه حل‌هایی که پاسخگوی نیازهای فعالیت کاری نیست برنخورید.

 

به طور کلی توجه به موارد زیر ضروری است:

رنگ

باید با محیط کار سازگار باشد. رنگ‌های روشن را انتخاب کنید که می‌تواند اتاق را روشن کند. از رنگ‌های تیره‌ای که دفتر را تاریک می‌کند اجتناب کنید.

پرده اداری

نوع پارچه پرده‌ای

منظور از پرده‌های پارچهای سنتی یا فنی است که در مواد مختلفی مانند آلومینیوم، رزین، پی وی سی تولید می‌شود. با این حال، تا به امروز، پرکاربردترین مدل‌ها عبارتند از: پرده ونیزی، عمودی، غلتکی و پانل.

 

مدیریت نور در پرده اداری

در دفتر کار مهم است که انعکاس نور روی صفحه کامپیوتر نداشته باشید. به همین دلیل خوب است پرده اداری را انتخاب کنید که امکان محافظت از منابع نور خارجی را فراهم کند. هر دو پرده سنتی و فنی به شما امکان می دهند نور را همانطور که می خواهید مدیریت کنید.

 

مدیریت گرما در پرده اداری

به ویژه در ماه‌های تابستان مدیریت گرما بسیار مهم است. بهترین راه حل، پرده‌های فضای باز است که جلوی اشعه‌های خورشیدی را می‌گیرند که نمی‌توانند به این صورت وارد اتاق شوند.

 

کاربردی بودن

این فاکتور به دریچه‌ای اطلاق می‌شود که باید متناسب با نوع پنجره‌ای باشد که با آن تطبیق داده شده و کاربردی باشد. مخصوصاً در نظافت روزانه، چه پرده پارچه‌ای باشد و چه تکنیکی.

هنگام خرید پرده‌های فضای کار، از چه چیزهایی باید اجتناب کرد؟

مانند عواملی که باید در نظر گرفته شوند، هنگام انتخاب پرده اداری باید از مواردی نیز اجتناب کنید:

  • رنگ‌های تیره که محیط را تیره می‌کند.
  • پرده‌هایی با الگوهای بیش از حد عجیب و غریب، زیرا آنها حواس را پرت می‌کنند.
  • پارچه‌هایی مانند سایبان‌ها، پرده‌ها یا پرده‌های دوتایی پیچیده و پیچیده هستند.
  • نگهداری و تمیز کردن پرده‌ها دشوار است.

 

پرده اداری

همانطور که پیش بینی می‌شد، چند مدل پرده برای دفتر وجود دارد که محبوب‌ترین هستند. اینها هستند:

  • پرده‌های ونیزی
  • مدل غلتکی
  • پرده‌های عمودی
  • با پانل‌ها

 

پرده‌های ونیزی به عنوان پرده اداری

پرده‌های ونیزی با وجود نوارهای افقی مشخص می‌شوند که می‌توانند از جنس چوب، ظریف، مستحکم و عالی به عنوان عایق حرارتی و یا از جنس آلومینیوم، سبک، مقاوم و بادوام باشند. این لت‌ها می‌توانند رنگ‌ها و ارتفاع‌های مختلفی داشته باشند. می توانند به سمت بالا بسته شوند یا بچرخند تا نور را مسدود کنند.

این پرده‌ها که در رنگ‌های مختلف موجود است، بسیار ظریف هستند. اگر دفتر شما یک دفتر رسمی است، سایه‌های سرد و خنثی مانند کرم، سفید یا آنتراسیت را انتخاب کنید. با این حال، اگر محیط خلاقانه و پاپ است. پرده‌هایی را با رنگ‌های روشن (قرمز، زرد، سبز) انتخاب کنید تا اتاق را روشن‌تر کنید.

پرده‌های ونیزی

 

پرده‌های غلتکی

این نوع بسیار ساده است. از پارچه‌ای تشکیل شده است که دور یک غلتک پیچیده شده است که وقتی باز می‌شود باز می‌شود. در قسمت بالایی یک قفسه وجود دارد که کرکره غلتکی را پنهان می‌کند. همچنین اجازه می‌دهد تا از پرده در برابر گرد و غبار (در صورت بسته) محافظت شود.

درست زمانی که بسته هستند، این پرده‌ها تقریبا نامرئی هستند و وقتی باز هستند ضروری و بسیار کم هستند. پارچه ورق به طور کلی یک پارچه فنی نسوز و ضد گرد و غبار است. می‌تواند در ارتفاعی که شما ترجیح می‌دهید باز شود تا هرکسی بتواند نور ورودی را از بیرون تنظیم کند.

 

پرده‌های عمودی

احتمالاً پرکاربردترین پرده‌ها در دفاتر، پرده‌های عمودی هستند، یعنی آنهایی که از نوارهای پارچه‌ای عمودی تشکیل شده‌اند که به لطف یک وزنه و یک ریل «راه می‌روند». در واقع در پایین همه نوارها وزنه‌ای وجود دارد که حفظ می‌کند.

پارچه‌های استفاده شده برای این پرده‌ها بسیار سنگین و فنی هستند. تقریباً همیشه اتامین و پلی استر هستند. آنها در یک دفتر آرام و کاملا رسمی در سایه‌های سفید، عاج، بژ و خاکستری ایده آل هستند.

 

پرده‌های پانل

در زمان9های اخیر ما اغلب در مورد پرده‌های پانل می‌شنویم. اما آنها چه هستند؟ اینها پانل‌های پارچه ای هستند که به سادگی روی یک مسیر می‌لغزند. مدلی هوشیار که، با این حال، در پارچه‌های روشن و بی‌رنگ و عجیب و غریب انتخاب شده است تا دفتری را که بیش از حد “سرد” است، روشن کند. آنها را می‌توان با طیف بسیار گسترده ای از پارچه‌ها، حتی برای ظاهری همیشه جدید، طرح‌دار ساخت.

پرده اداری

شرکت راشین امیدوار است خواندن مقاله پرده اداری برای شما مفید بوده باشد.

برگرفته از سایت:  blog.casaomnia.it

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *