بازسازی ساختمان برای ایجاد تغییرات در آن، دارای مراحل مختلفی است. بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که به جای تخریب و ساخت یک ساختمان جدید، نسبت به بازسازی یک خانه قدیمی اقدام کنند. بازسازی در تهران و سایر شهرهای ایران قابل انجام است. ممکن است از نظر قیمت مصالح و تجهیزات، اندکی در هزینه‌ها تفاوت وجود داشته باشد. گاهی برای تغییر نما و گاهی نیز برای ایجاد تغییرات در بخش‌های داخلی ساختمان نیاز به بازسازی وجود دارد. در واقع شاید بتوان یک ساختمان قدیمی هم در نما و هم در دکوراسیون داخلی نیازمند تغییرات است. انتخاب سبک معماری نیز برعهده طراح است. این کار توسط شرکت های بازسازی و دکوراسیون داخلی انجام می‌شود. برای ایجاد تغییر در فضاهای داخلی یک ساختمان مسکونی مانند پذیرایی، نشیمن، اتاق خواب و آشپزخانه باید مراحل متفاوتی طی شود.

مقالات متعددی در مورد بازسازی و نوسازی در اینترنت وجود دارد. اما شاید بتوان گفت که در هیچ کدام به طور کامل به توضیح این موضوع پرداخته نشده است. قیمت، هزینه اجرا و کلیه مراحل باید طبق اصول خاصی انجام شود. در این میان سلیقه مشتری نیز می‌تواند در این امر تاثیرگذار باشد.

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان در تهران

زندگی در تهران به عنوان یک شهر بزرگ دارای هزینه‌های بسیار زیادی است. به همین دلیل اکثر افراد به جای تخریب و ساخت یک واحد جدید، نسبت به بازسازی ساختمان های قدیمی اقدام می‌کنند. همین امر موجب شده است که در استان تهران مساله بازسازی و نوسازی بسیار مورد توجه قرار بگیرد. انجام چنین کاری دارای مراحل مختلفی است که آن را تبدیل به یک امر تخصصی کرده است. هزینه اجرای پروژه بازسازی ساختمان در تهران با توجه به نوع ساختمان تعیین می‌شود. مکان خانه یا ساختمان در این امر تاثیر چندانی ندارد. در واقع متراژ، نوع مصالح و طراحی مورد نظر در قیمت بازسازی در تهران تاثیر بسیار زیادی دارند.

به طور کلی می‌توان گفت که اصول بازسازی در شهرهای مختلف با یکدیگر تفاوتی ندارد. ممکن است یک طراح یک طرح را در دو شهر مختلف اجرا کند. برای بازسازی و نوسازی در شهر تهران باید به دو مورد توجه شود که در ادامه ذکر خواهد شد.

بازسازی ساختمان در تهران

بهترین شرکت بازسازی در شهر تهران

شرکت‌های دکوراسیون داخلی معمولا نسبت به طراحی و بازسازی خانه های فرسوده و قدیمی، اقدام می‌کنند. انتخاب بهترین شرکت بازسازی برای این کار می‌تواند با توجه به نمونه کارهای انجام شده، صورت گیرد. مسلما تخریب و ساخت مجدد یک خانه هزینه‌های بسیار زیادی در بر دارد. به همین دلیل افراد زیادی به ویژه در تهران، خواهان بازسازی خانه هستند. یک شرکت معماری باید بهترین کیفیت را در ارائه کار به مشتری نشان دهد.

نوع بازسازی در تهران

گاهی اوقات بازسازی یک ساختمان با تغییر کاربری همراه است. بنابراین نوع ساختمان نیز به همراه بازسازی، تغییر می‌کند. بنابراین قبل از اقدام به انتخاب شرکت مناسب باید به این نکته توجه شود. میزان فرسودگی نیز در نوع بازسازی در تهران تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. از دلایل دیگر بازسازی ساختمان در تهران، افزایش جمعیت خانواده و یا ایجاد تنوع در دکوراسیون داخلی است.

نوع بازسازی در تهران

سفارش انجام بازسازی خانه

در شهر تهران می‌توان شرکت های مختلف اجرای پروژه های بازسازی و نوسازی را انتخاب کرد. اما همانطور که گفته شد، این انتخاب باید بر اساس اصول خاصی انجام شود. به این معنی که قبل از سفارش، مراحلی مانند اطلاع از قیمت و نحوه‌ی اجرای کار تعیین شود. به همین دلیل باید از قبل نمونه کارها و خدمات ارائه شده را به دقت مشاهده کرد. انجام بازسازی ساختمان معمولا باید به صورت اصولی انجام شود. برخی از ساختمان‌های قدیمی نیازمند صرف زمان بیشتری برای بازسازی هستند. در صورت آسیب به سیستم های لوله کشی این عملیات زمان بیشتری لازم دارد. سفارش انجام بازسازی خانه معمولا از طریق سایت یا به صورت حضوری است.

بازسازی ساختمان های قدیمی

نما یا فضای داخلی ساختمان‌های قدیمی در اثر گذشت زمان، ممکن است دچار آسیب شده باشد. به همین دلیل ارزان ترین و بهترین گزینه، بازسازی است. گاهی یک ساختمان از نظر طراحی و معماری در سطح بسیار بالایی قرار دارد. به این معنی که نوع طراحی توسط معمار به صورت اصولی انجام شده است. در این صورت بازسازی ساختمان می‌تواند با حفظ طراحی اولیه، یک طرح نو و جدید را ایجاد کند. در سایت بازسازی ساختمان معمولا نکات متنوعی برای این کار در اختیار مشتری قرار گرفته است. به این معنی که تمامی مراحل و اصول مورد نیاز به صورت کامل برای وی بازگو خواهد شد. بهتر است برای درک بهتر از مقالات این نوع سایت ها بازدید کنید.

بازسازی ساختمان های قدیمی

منازل ایرانی که دارای قدمت بالایی هستند، معمولا با استفاده از این روش، ظاهری جذاب و مدرن به خود می‌گیرند. البته همیشه طراح در هنگام بازسازی، از شیوه مدرن استفاده نمی‌کند. بلکه معمولا با توجه به پیشنهاد مشتری و سبک مورد نظر وی اقدام به بازسازی می‌شود. برخی از افراد تمایل دارند که این کار بر اساس اصول معماری ایرانی انجام شود. بنابراین باید المان‌های این سبک مورد استفاده قرار بگیرد.

شرکت بازسازی دکوراسیون داخلی

امروزه شرکت های بازسازی ساختمان معمولا دارای سایت هستند. شما می‌توانید با مراجعه به سایت و مشاهده خدمات و نمونه کار، از نوع بازسازی انجام شده مطلع شوید. به طور کلی بازسازی با تعمیر تفاوت دارد. زیرا در این مورد ممکن است کاربری یک فضا کاملا تغییر کند. در دکوراسیون داخلی معمولا فضاها دارای کاربرد مشخصی هستند. مثلا ممکن است یک فضا با کاربری مسکونی به یک فضای اداری تبدیل شود. در این صورت میزان تغییرات طبیعتا بیشتر از تعمیرات جزئی است. همه چیز درباره بازسازی منزل را می‎‌توان در سایت شرکت مشاهده کنید. خدمات بازسازی می‌تواند با توجه به نوع کاربری مشخص شود. انتخاب شرکت بازسازی دکوراسیون داخلی می‌تواند یکی از چالش‌های پیش رو باشد.

اصول بازسازی ساختمان از صفر تا صد

برای بازسازی ساختمان و یا منازل فرسوده، اصول و مراحل مختلفی وجود دارد. این کار توسط متخصصین فعال در این حوزه انجام می‌شود. یک خانه کلنگی و قدیمی نیازمند نوسازی بیشتری است. بنابراین هر فضا با توجه به میزان فرسودگی، دارای مراحل مختلفی برای بازسازی است. منظور از کلمه بازسازی، مرمت یک فضا است. این واژه از نظر لغوی با کلمه نوسازی تفاوت دارد. اما به صورت عام از این دو واژه به یک معنا استفاده می‌شود. مرمت یک بنا و اصول بازسازی منزل می‌تواند شامل مراحل مختلفی باشد که در ادامه به آن اشاره می‌شود:

 • تمامی عملیات ها برای افزایش طول عمر بنا
 • بهبود شرایط زندگی در فضای مورد نظر
 • جا به جایی دیوارها
 • عملیات هایی مانند تعویض و تعمیر لوله کشی قدیمی

اصول بازسازی ساختمان از صفر تا صد

مراحل انجام بازسازی خانه های فرسوده

بنابراین این نوع تغییرات در ساختمان بسیار از عمقی تر از نوسازی است. مثلا رنگ آمیزی یا نصب کاغذ دیواری را می‌توان از مراحل نوسازی به شمار آورد. در واقع تمامی کارهایی که برای نو به نظر رسیدن یک ساختمان انجام می‌شود، به این حوزه مربوط است. اصول بازسازی منزل با این امر کاملا متفاوت است. برای بازسازی ساختمان هزینه‌های بیشتری صرف خواهد شد. البته بسیاری از شرکت ها مراحل نوسازی و بازسازی را در کنار یکدیگر انجام می‌دهند. زیرا معمولا برای ایجاد تغییرات در یک خانه فرسوده باید چنین مراحلی طی شود. میزان فرسودگی و قدیمی بودن خانه تاثیری در مراحل اجرای کار نخواهد داشت. بر اساس یک سری اصول باید مراحل زیر انجام شود:

 • تعیین نوع بازسازی منزل و انتخاب پیمانکار برای پروژه
 • میزان هزینه‌های اجرای طرح
 • انتخاب نوع طراحی توسط معمار پروژه
 • اخذ مجوزها برای اجرای کار
 • تعیین یک برنامه مشخص برای انجام بازسازی ساختمان
 • عملیات تخریب بخش‌های فرسوده
 • شروع کار
 • توجه به کیفیت و اصولی بودن روند اجرای و کار و اخذ تایید نهایی

مراحل انجام بازسازی خانه های فرسوده

شرح خدمات ارائه شده برای بازسازی خانه

شرکت های مختلفی که در زمینه بازسازی فعالیت دارند، خدمات متنوعی را ارائه می‌کنند. اما بسیاری از خدمات در این شرکت ها مشابه یکدیگر است. به عنوان مثال عملیات تخریب در صورت نیاز در همه پروژه ها انجام می‌شود. تعمیرات ساختمان معمولا دارای مراحل مختلفی است. معمولا تخریب و خاک‌برداری در برخی از پروژه ها وجود دارد. به همین دلیل در همان ابتدای کار باید انجام شود. این مرحله شاید یکی از وقت‌گیرترین مراحل کار باشد. زیرا در صورتی که برای بازسازی ساختمان نیازی به تخریب وجود نداشته باشد، مراحل ساده تر خواهد شد. بعد از اجرای عملیات تخریب و خروج خاک و نخاله از محل، نوبت به آجرکشی یا همان دیوارکشی می‌رسد.

در بیشتر مواقع از دیوار پیش ساخته برای این کار استفاده می‌شود. زیرا مراحل آسانتری خواهد داشت. اجرای نازک کاری و سایر مراحل نیز مانند اجرای یک ساختمان انجام می‌شود. در این صورت ممکن است مراحل دیگری مانند کف‌سازی با سرامیک، پارکت و … انجام شود. سنگ کاری نمای داخلی و بیرون نیز جزو یکی از سخت ترین مراحل اجرای پروژه بازسازی است. بعد از اتمام تمامی این مراحل، نوبت به خدمات دکوراسیون داخلی می‌رسد. این خدمات شامل نقاشی و اجرای سقف کاذب هستند.

مشاوره برای اجرا و بازسازی منازل قدیمی

اگر برای بازسازی محیط زندگی خود تصمیم گرفته اید، اولین مرحله را پشت سر گذاشته اید! بعد از این اینکه به طور قطع برای بازسازی ساختمان تصمیم گرفتید، می‌توانید از طریق تماس با مشاوران، مشاوره رایگان دریافت کنید. کارشناسان در حوزه خدمات ساختمانی مانند بازسازی و نوسازی، هر آنچه که نیاز است را در اختیار شما قرار می‌دهند. طبیعتا نوع بازسازی هر خانه با توجه به نوع ساختمان تفاوت دارد. مراحل مختلف این کار نیاز به مشاوره دارد. در واقع مشتری نباید هیچ کدام از مراحل را بدون اطلاع از نوع بازسازی خود انجام دهد.

منازل قدیمی و فرسوده معمولا گزینه‌های بهتری برای این کار به شمار می‌آیند. زیرا بعد از انجام مراحل مختلف بازسازی، تغییرات بسیار زیادی در آنها مشاهده می‌شود. نوع مشاوره نیز برای فضاهای مختلف متفاوت است. نوع کاربری، می‌تواند در نوع مشاوره برای بازسازی ساختمان نقش داشته باشد. روش های زیادی برای دریافت مشاوره وجود دارد که در اینجا چند مورد از آن را ذکر خواهیم کرد:

 • استفاده از سایت و ارتباط با کارشناسان برای مشاوره آنلاین
 • مشاوره بازسازی به صورت تلفنی
 • مراجعه حضوری برای دریافت راهنمایی جهت بازسازی منزل

به دلیل همه گیری استفاده از اینترنت ما و صرفه جویی در زمان، مشاوره آنلاین یا تلفنی برای دریافت راهنمایی های اولیه مناسب تر است. به همین دلیل مشاوره آنلاین و تلفنی را شرح خواهیم داد.

مشاوره برای اجرا و بازسازی منازل قدیمی

مشاوره آنلاین برای بازسازی منزل

دریافت مشاوره آنلاین معمولا از طریق مراجعه به سایت یا پیج مجموعه در شبکه های اجتماعی انجام می‌شود. در این حالت شما می‌توانید بدون نیاز به مراجعه حضوری، نسبت به دریافت مشاوره در حوزه خدمات بازسازی منازل با تعمیرات راهنمایی لازم را دریافت کنید. این کار طریق بخش چت سایت یا پر کردن فرم تماس با ما امکان پذیر است. گاهی مشتریان از طریق درج نظرات در سایت نیز سوالات خود را از مشاوران خواهند پرسید. تمامی این مراحل بسیار کوتاه است که موجب صرفه جویی در وقت و زمان خواهند شد. همچنین با مراجعه به سایت می‌توانید نمونه کارهای اجرا شده را نیز مشاهده کنید.

دریافت مشاوره تلفنی برای بازسازی ساختمان

برای بازسازی ساختمان می‌توانید از روش‌های متنوعی استفاده کنید. اما انتخاب این روش‌ها تنها با دریافت مشاوره با کارشناس و متخصص مربوطه، امکان پذیر است. به همین دلیل باید برای دریافت مشاوره از روش‌های موجود استفاده کنید. مشاوره تلفنی بازسازی خانه نیز می‌تواند یکی از گزینه‌های مناسب باشد. اما در این صورت شما نمونه کار و مراحل انجام کار را به صورت تصویری مشاهده نخواهید کرد. بنابراین ما روش آنلاین را برای این کار مناسب تر می بینیم.

دریافت مشاوره تلفنی برای بازسازی ساختمان

نمونه پروژه بازسازی خانه قدیمی

با جستجو در اینترنت می‌توانید نمونه های بسیار زیادی از بازسازی ساختمان را مشاهده کنید. در این پروژه ها ساختمان‌های مختلف با کاربری‌های متنوع برای بازسازی انتخاب شده اند. اغلب این ساختمان ها فرسوده و غیر قابل سکونت هستند. اما بعد از انجام عملیات بازسازی، بسیار زیبا و لوکس شده اند.

انتخاب سبک مدرن، کلاسیک و … همگی در مراحل پایانی پروژه انجام می‌شود. اما گاهی برخی از نکات در همان ابتدای پروژه باید در نظر گرفته شوند. به عنوان مثال، نمونه پروژه بازسازی خانه قدیمی به سبک سنتی با مدرن در همان ابتدای انجام کار تفاوت دارد. مثلا در نمونه سنتی از طاق و قوس یا حوض استفاده می‌شود. اما در شیوه مدرن از ساختار جدید و استخر استفاده می‌شود. به همین دلیل می‌توانید پروژه‌های متنوعی را در این حوزه مشاهده کنید. در بخش نمونه کارها، پروژه های بسیار زیادی در این حوزه وجود دارند. استفاده از متریال مختلف ساختمانی مانند پارکت لمینت، کاغذ دیواری و … در این بازسازی ها اغلب به چشم می‌خورد.

بازسازی خانه های کوچک

طبیعتا هنگام بازسازی، متراژ بنا تاثیر بسیار زیادی در مدت زمان اجرای پروژه دارد. خانه‌های کوچک نیز به دلیل مساحت کم، زودتر بازسازی خواهند شد. معمولا متراژ این نوع خانه‌ها در حدود 40 الی 70 متر است. به همین دلیل مدت زمان بازسازی معمولا بسیار کم تر از بناها با وسعت زیاد خواهد شد. بازسازی منزل با کمترین هزینه نیز مربوط به همین منازل و ساختمان های کوچک است. به این دلیل که برای طراحی و بازسازی ساختمان با مساحت کم نیاز به مصالح کمتری است.

بازسازی خانه قدیمی به جدید کار چندان ساده ای نیست. به طور معمول مراحل مختلفی که در بالا به آن اشاره شد باید برای اجرای یک پروژه طی شود. با اجرای درست این مراحل، نتیجه کار نیز مشخص خواهد شد. امروزه در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، قبل و بعد خانه های بازسازی شده را نیز به نمایش می‌گذارند. به همین دلیل مخاطبان می‌توانند به راحتی با نحوه‌ی بازسازی آشنا شوند. در ادامه به بازسازی انواع خانه با متراژ کم می‌پردازیم.

بازسازی خانه های کوچک

بازسازی خانه های چهل متری

امروزه به دلیل گسترش شهرنشینی، افزایش جمعیت و بالا رفتن قیمت مسکن از خانه های 40 متری استقبال بیشتری می‌شود. به ویژه برای زوج های جوان این نوع منازل گزینه‌ی بهتری هستند. بازسازی خانه های چهل متری نیز که جزو خانه های کوچک محسوب می‌شود، بسیار کم است. در واقع نسبت به متراژهای بسیاز زیاد، هزینه‌ی کمتری باید پرداخت شود. دلیل این امر نیز استفاده از مصالح کمتر برای بازسازی و نوسازی است.

بازسازی ساختمان 50 متری

ابعاد خانه های 50 متری از 40 متری بیشتر است و طبیعتا قیمت بیشتری برای بازسازی این فضاها باید پرداخت شود. یک ساختمان با متراژ پنجاه متر جزو خانه های کوچک محسوب می‌شود. البته نسبت به متراژهایی مانند 40 متری، مساحت بیشتری دارد. این فضاها معمولا به صورت یک خوابه طراحی می‌شوند. بنابراین برای مرمت آن نیاز به مراحل کمتری است. همچنین وسعت فضاهایی مانند پذیرایی و نشیمن در این نوع ساختمان‌ها، کمتر است.

بازسازی خانه ۱۰۰ متری

خانه های 100 متری را می‌توان در دسته‌ی منازل با متراژ کم نیز قرار داد. اما این نوع فضاها در واقع دارای متراژ متوسط هستند. به این معنی که میزان کار و طراحی در یک فضای 100 متری دو برابر یک خانه 50 متری است. به همین دلیل طبیعتا قیمت و مصالح بیشتری باید برای این فضا صرف شود. اما متراژ های بالای 100 متر، دیگر جزو خانه های کوچک به شمار نمی‌آیند. خانه های 50 متری یا 100 متری نیز جزوه مساحت های کم به شمار می‌آیند. به همین دلیل طراح با توجه به مساحت و متراژ و نوع مصالح مصرفی، قیمت نهایی برای بازسازی و نوسازی را به مخاطب ارائه می‌دهد.

بازسازی خانه ۱۰۰ متری

بازسازی خانه های قدیمی قبل و بعد

خانه‌های قدیمی به دو دسته تقسیم می‌شوند. برخی از این خانه ها دارای ارزش تاریخی هستند و برخی دیگر خانه های معمولی برای استفاده عموم مردم هستند. نوع بازسازی و مرمت این دو فضا کاملا متفاوت است. معمولا اکثر افراد برای نوع دوم به شرکت های معماری و طراحی دکوراسیون مراجعه می‌کنند. این نوع خانه ها معمولا نوساز نیستند و عمر بسیار زیادی از خانه می‌گذرد. اما از نظر ایمنی در برابر زلزله و مقاومت کلی ساختمان هنوز مستحکم هستند. بنابراین با بازسازی بخش‌هایی از خانه، امکان استفاده مجدد از آن وجود دارد. خانه های قدیمی قبل و بعد متفاوتی دارند. منظور از بعد، تصاویر بعد از بازسازی است.

برای جذب مخاطبان و مشاهده‌ی تغییرات اعمال شده، معمولا عکس قبل و بعد خانه نمایش داده می‌شود. یکی از ویژگی‌های این نوع از خانه ها، امکان تغییر کاربری است. به این معنی که می‌توان به طور کلی هنگام بازسازی ساختمان، طرح مورد نظر را به طور کلی عوض کرد. این امر موجب می‌شود که کاربری فضا نیز تغییر کند. بازسازی خانه های قدیمی معمولا توسط تیم کارشناسان و متخصصین در این حوزه انجام می‌شود. عکس خانه های بازسازی شده نیز معمولا در بخش نمونه کار و یا در سایت قرار می‌گیرد.

بازسازی خانه با هزینه کم

میزان هزینه برای بازسازی و نوسازی یک خانه بستگی به عوامل مختلفی دارد. مثلا طراح، مساحت خانه، نوع مصالح مصرفی و … می‌توانند در تعیین میزان هزینه‌ها تاثیرگذار باشند. بازسازی خانه با هزینه کم می‌تواند موجب صرفه جویی در بسیاری از هزینه های اضافی شود. در واقع این موضوع در بحث بازسازی ساختمان بسیار اهمیت دارد. زیرا معمولا بسیاری از افراد به دلیل هزینه‌های بسیار بالا، از تخریب و ساخت مجدد یک خانه صرف نظر می‌کنند. به همین علت باید میزان هزینه برای تعمیرات و مرمت خانه کمتر از هزینه برای ساخت مجدد آن باشد. بازسازی خانه ویلایی قدیمی، خانه های قدیمی کاهگلی و … طبیعتا هزینه‌ی بیشتری در بر خواهد داشت. زیرا متراژ و وسعت این گونه ساختمان‌ها معمولا بیشتر است. بازسازی منزل با کمترین هزینه یکی از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه شود.

قیمت بازسازی ساختمان

همانطور که گفته شد بر اساس نوع طراحی و بازسازی، قیمت مشخصی تعیین می‌شود. هزینه بازسازی هر متر مربع ساختمان نیز بر همین اساس تعیین می‌شود. در هنگام تخمین هزینه‌ها باید نکات مختلفی را در نظر گرفت. مثلا یک واحد مسکونی نیاز به تعمیرات کابینت دارد. در نتیجه هزینه بازسازی کابینت نیز به هزینه‌ی کلی بازسازی ساختمان اضافه خواهد شد. قبل از هر کاری باید توسط شرکت مربوط لیست کارهای بازسازی ارائه شود. با این روش هزینه‌ها به صورت جداگانه نوشته شده است. در نتیجه می‌توان بر اساس آن قیمت بازسازی را مشخص کرد.

درصد پیمانکاری بازسازی نیز بعد ارائه‌ی این لیست مشخص خواهد شد. اما برخی از شرکت ها قبل از ارائه لیست با توجه به مساحت خانه مورد نظر، یک قیمت تخمینی را به مشتری ارائه می‌دهند. این مساله موجب می‌شود که مخاطب ذهنیت کلی از میزان هزینه‌ها داشته باشد. این قیمت ها نیز معمولا توسط کارشناس مربوط ارائه می‌شوند. قیمت بازسازی خانه ۱۲۰ متری با متراژهای کوچک تر تفاوت دارد. به همین دلیل در هنگام ارائه‌ی قیمت باید به متراژ نیز توجه شود. در غیر این صورت هزینه درست تخمین زده نخواهد شد. بازسازی آپارتمان در تهران یا شهرهای دیگر نیز از نظر قیمت ممکن است تفاوت داشته باشد.

قیمت بازسازی ساختمان

مصالح مصرفی در بازسازی و نوسازی

همانطور که می‌دانید بعد از بازسازی، نوبت به نوسازی ساختمان می‌رسد. در بحث نوسازی از عناصری مانند پارکت لمینت، کاغذ دیواری، پرده، آینه دکوراتیو و … استفاده می‌شود. معمولا در بازسازی ساختمان برای پوشش کف از پارکت لمینت استفاده می‌شود. این پوشش می‌تواند بهترین گزینه برای کف‌سازی باشد. در واقع در خانه های مدرن امروزی استفاده از پارکت لمینت جزء اصلی پوشش کف شده است. لمینت یا کفپوش جزء مهمی از بناهای مدرن است. برای پوشش دیوار نیز می‌توان از انواع پوشش های تزئینی مانند کاغذ دیواری استفاده کرد. کاغذ دیواری را می‌توان به صورت سرتاسری و یا در بخش خاصی مورد استفاده قرار داد. گاهی برای تقسیم فضا یا ایجاد تضاد می‌توان از کاغذ دیواری استفاده کرد. طرح مورد استفاده در آن نیز معمولا به صورت الگوهای تکرار شونده هستند.

مواردی مانند پرده و آینه نیز که بخش‌های مورد نیاز خانه های ایرانی محسوب می‌شود. یک آینه دکوراتیو با طرح زیبا می‌تواند فضای خانه را دگرگون کند. طرح آن نیز معمولا به صورت پازلی، مربع، مستطیل، دایره، لوزی و … اجرا می‌شود. ضخامت این عنصر تزئینی نیز متغیر است. برای منازل مدرن معمولا از پرده زبرا استفاده می‌شود. این پرده می‌تواند دارای طرح‌های بسیار متنوعی باشد. قیمت آن نیز بر اساس مترمربع تعیین می‌شود.

هزینه بازسازی هر متر مربع ساختمان

نحوه‌ی محاسبه‌ی هزینه بازسازی ساختمان بر اساس مترمربع است. به همین دلیل متراژ و مساحت یک واحد بسیار اهمیت دارد. البته این در صورتی است که تمامی فضا بازسازی شود. گاهی فقط یک بخش خاص نیاز به بازسازی دارد. بنابراین هر متر از ساختمان دارای قیمت مشخصی است. این هزینه تنها در مورد بازسازی است و هزینه‌های نوسازی به طور جداگانه محاسبه می‌شوند. در آن صورت هزینه و قیمت پرده، کاغذ دیواری، کفپوش و … نیز به سایز هزینه‌ها اضافه خواهد شد. همانطور که گفته شد قیمت بازسازی آپارتمان در تهران با هزینه بازسازی خانه در اصفهان یا سایر شهرها تفاوت دارد. بنابراین در هر شهری ممکن است میزان هزینه تفاوت داشته باشد. برخی از شرکت ها نیز بازسازی خانه اقساطی را انجام می‌دهند.

بازسازی ساختمان به سبک مدرن

شیوه مدرن از همان ابتدای ابداعش در معماری بسیار مورد استفاده قرار گرفت. در واقع این سبک با نوع زندگی امروزی تطابق دارد. به همین دلیل اغلب برای بازسازی سبک مدرن را انتخاب می‌کنند. سادگی یکی از ویژگی‌های این شیوه‌ است. شما می‌توانید از آن در طراحی کلی و یا دکوراسیون داخلی استفاده کنید. بازسازی خانه به سبک مدرن می‌تواند موجب کاهش هزینه ها نیز شود. زیرا برخی از سبک‌ها مانند کلاسیک دارای تزئینات و گچ بری های خاصی هستند. طبیعتا این عناصر نیز دارای قیمت های متنوعی هستند. اما ساختار مدرن بدون داشتن تزئینات اضافی اجرا می‌شود. همانطور که گفته شد سادگی در این نوع طراحی حرف اول را می‌زند.

مدرنیته موجب شده است که حتی در طراحی فضای زندگی نیز تاثیر داشته باشد. این نوع سبک در نوع طرح‌های موجود در روی عناصر تزئینی مانند کاغذ دیواری نیز تاثیر خواهد داشت. بازسازی ساختمان می‌تواند با شیوه‌های مختلف انجام شود. در حقیقت مشتری می‌تواند سبک مورد نظر خود را پیشنهاد دهد. طراح نیز بر طبق نظر مشتری، بازسازی را انجام خواهد داد.

بازسازی آپارتمان چقدر هزینه دارد؟

برای تخمین هزینه بازسازی ساختمان باید قبل از هر چیز یک چک لیست از کارهای مختلف ارائه دهیم. در واقع در این لیست می‌توانیم، مواردی که نیاز به بازسازی دارند را ذکر کنیم. در این صورت مشتری نیز بهتر در روند جریان کار قرار خواهد گرفت. گاهی یک خانه قدیمی فقط نیاز به نوسازی دارد. تمامی مراحل کار و هزینه‌ها باید در این چک لیست ذکر شوند. در ادامه یک نمونه از چک لیست را ذکر خواهیم کرد:

 • هزینه‌های مربوط به سیم کشی برق، لوله کشی و عایق کاری
 • در نظر گرفتن ترک و شکاف روی دیوار و سقف
 • بازسازی بخش آشپزخانه با تعویض کابینت و کفپوش
 • امکان استفاده از نور طبیعی برای ساختمان
 • مرمت کفپوش
 • اجرای سقف و سقف کاذب
 • بازسازی سرویس‌های بهداشتی شامل تعویض یا تعمیر سیستم لوله کشی یا عناصر تزئینی
 • تعمیر و بازسازی در و پنجره
 • مدت زمان بازسازی خانه

بازسازی آپارتمان چقدر هزینه دارد؟

برآورد هزینه اجرای پروژه

همانطور که گفته شد مدت زمان بازسازی ساختمان نیز بستگی به میزان تعمیرات مورد نیاز و متراژ دارد. در خانه‌های کوچک، طبیعتا این زمان کاهش پیدا می‌کند. اما گاهی در همین منازل نیز، فرسودگی سیستم لوله کشی بسیار وقت گیر است. به همین دلیل بسیار دشوار است که بتوانیم بگوییم که بازسازی خانه چقدر طول می‌کشد. به همین دلیل بر اساس متراژ می‌توانیم منازل را به دو دسته تقسیم کنیم:

مدت زمان بازسازی خانه های کوچک

برای بازسازی منازل کوچک مدت زمان کمتری نیاز است. زیرا مساحت این فضاها کمتر است. در نتیجه مدت زمان بازسازی خانه بر اساس وسعت آن تعیین می‌شود. همانطور که گفته شد، ممکن است فضای مورد نیاز به بازسازی عمیق داشته باشد. در نتیجه این مورد می‌تواند روی مدت زمان نیز تاثیر داشته باشد.

مدت زمان بازسازی ساختمان بزرگ

منازل و خانه ها بزرگ به دلیل وسعت بیشتر، نیازمند مدت زمان بیشتری برای بازسازی هستند. در نتیجه نسبت به خانه های کوچک باید زمان بیشتری برای بازسازی صرف شود. این مورد باید در چک لیست و برنامه ریزی اولیه برای اجرای کار لحاظ شود. تا مشتری دید کلی نسبت به مدت زمان اجرای پروژه داشته باشد.

مدت زمان بازسازی ساختمان بزرگ

سایت بازسازی خانه

امروزه با گسترش استفاده از اینترنت، بسیاری از شرکت های انجام بازسازی و نوسازی، از سایت برای ارائه‌ی نمونه کارها استفاده می‌کنند. در نتیجه مخاطب با یک آلبوم کامل از کارها و پروژه های اجرا شده مواجه خواهد شد. در بخش محصولات سایت نیز بسیاری از مصالح مورد نیاز با قیمت مناسب در اختیار مشتری قرار می‎گیرد. بازسازی ساختمان نیازمند طی کردن فرایند‌های بسیار پیچیده ای است. اما این کار توسط متخصصان انجام می‌شود. در نتیجه مشتری اجرای کار را به افراد با تجربه در این زمینه می‌سپرد.

عکس‌های قبل و بعد از بازسازی نیز معمولا در بخش نمونه کار سایت قرار می‌گیرد. مشتری می‌تواند با استفاده از بخش چت از طریق نرم افزارهایی مانند واتساپ از روند اجرای کار آگاه شود. دریافت مشاوره رایگان نیز یکی از مزیت‌های استفاده از سایت است. شرکت راشین در زمینه بازسازی خانه مراحل مختلف اجرای کار را به صورت تصویری در اختیار مشتری قرار می‌دهد.

 

 

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *