نحوه محاسبه پارکت لمینت:

نحوه محاسبه پارکت لمینت، متراژ و قیمت تمام شدۀ اجرای آن موضوعی است که در این مقاله در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

اگر قصد بازسازی یا نوسازی محل زندگی یا محل کار خود را دارید یکی از مهمترین و اصلی‌ترین این تغییرات می‌تواند انتخاب کفپوش مناسب باشد.

با توجه به افزایش روز افزون هزینه‌ها باید بدانیم انجام این کار چقدر هزینه روی دستمان می‌گذارد.

درابتدا باید متراژ فضایی که قصد انجام پارکت و لمینت آن را داریم به دست آوریم. برای این کار طول فضا را در عرض ضرب کرده و اعداد حاصل به تفکیک، مثلاً سالن پذیرایی، اتاق ها و … را با هم جمع می‌کنیم. به نسبت متراژ در حدود 3% به عنوان پرت، متراژ را بالاتر در نظر می‌گیریم.

حال جمع متراژ به دست آمده از کف را تقسیم بر متراژ کارتن لمینت می‌کنیم. متراژ لمینت با مارک‌های مختلف، متفاوت است. به عنوان مثال برخی از برندها هر کارتن از آن معادل 2.3 سانتی‌متر را پوشش می دهند. برخی 1.84… برای درک بهتر موضوع یک مثال می‌زنیم.

 

محاسبه پارکت لمینت
محاسبه پارکت لمینت

مثال از نحوه محاسبه پارکت لمینت برای یک واحد آپارتمان:

واحدی را که قصد انجام پارکت لمینت در آن را دارید 70 متر در نظر بگیرید و لمینتی را که قصد خرید دارید هر کارتن 2.3 را پوشش می‌دهد. 70 متر را تقسیم بر 2.3 می‌کنیم. حاصل 30.43 می‌شود یعنی ما معادل عدد به دست آمده پارکت لمینت نیاز داریم.

عدد را به دست بالا گرد می کنیم، 31 کارتن لمینت است که ما برای فضایی در حدود 70 متر نیاز داریم. جهت اطمینان ترجیحاً 1 یا 2 کارتن هم اضافه‌تر خرید کنید تا اگر زمانی لمینت شما بعد از چند سال به مشکل خرد امکان تغییر یا تعویض داشته باشید.

برای اجرا به جز خود پارکت لمینت هزینه‌های دیگری نیز داریم مثل خرید فوم مناسب، خرید قرنیز برای دورتادور، خرید گرده و میانه و… بعد از به دست آوردن متراژ کف، متراژ قرنیز و ابزار‌ها را باید به دست بیاوریم.

برای محاسبه متراژ قرنیز کافی است دور تا دور محلی که قرار است لمینت بشود را متر بزنیم. در نهایت هزینه حمل و نصب را به آن اضافه می کنیم.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. خوشحال می‌شویم که نظراتتون رو راجب این مقاله ارسال کنید و یا اگر نکته‌ای از قلم افتاده به ما یاداوری کنید که به مقاله اضافه کنیم

محاسبه پارکت لمینت
محاسبه پارکت لمینت
به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *