باغ‌های معلق به طور فزاینده‌ای محبوب شده‌اند زیرا علاقه‌مندان به گیاهان به دنبال صرفه جویی در فضای با ارزش زمین هستند و برای این موضوع مناسب‌تر این است که از فضای دیوارها استفاده شود. باغ‌های معلق نه تنها کاربردی هستند، بلکه راه بسیار خوبی برای ادویه بخشیدن به دکوراسیون داخلی شما هستند. مطمئناً، شما فقط می‌توانید گیاهان خود را از قلاب‌هایی روی سقف آویزان کنید. اما در مورد ایجاد یک باغ معلق، امکانات بی‌پایانی وجود دارد. پس چرا با آن سرگرمی نکنید؟ از کوکداما گرفته تا تراریوم های معلق، گلدان‌های دیواری و موارد دیگر، در اینجا 9 روش منحصر به فرد وجود دارد که می‌توانید یک باغ معلق در خانه خود ایجاد کنید.

 

9 ایده برای یک باغ معلق

1-کاشت دیوار

چه چیزی بهتر از هنر دیوار زنده؟ کاشت‌های دیواری را در اکثر مغازه‌ها و مهدکودک‌های دکوراسیون منزل به راحتی می‌توانید پیدا کنید. می‌توانید با استفاده از ظروف و پایه‌های قدیمی آن را خودتا ن بسازید. در حالی که اکثر این گلدان‌ها ضد آب هستند. بهتر است زمانی که زمان آبیاری گیاهان فرا می‌رسد، آنها را از دیوار جدا کنید تا از نشت آب از داخل گلدان‌ها و آسیب به دیوار پشت آن‌ها مطمئن شوید.

9 ایده منحصر به فرد برای یک باغ معلق

 

2-در باغ معلق گیاهان را از میله‌های لباس قدیمی آویزان کنید

استفاده مجدد از میله‌ها و قفسه‌های لباس به‌عنوان نگهدارنده گیاهان، یک کار ساده و ارزان است. به علاوه، قفسه‌های لباس ایستاده برای خوابگاه‌ها و آپارتمان‌هایی که ایجاد سوراخ در دیوار یا سقف مجاز نیست، عالی هستند. از قلاب S و نگهدارنده ماکرامه یا گلدان‌های آویزان استفاده کنید تا گیاهان آپارتمانی خود را شیک نشان دهید.

 

3-یک ایستگاه انتشار آویزان ایجاد کنید

ایستگاه تکثیر آویزان راهی سرگرم کننده برای نمایش جدیدترین خلاقیت‌های گیاهی شما است. استفاده از ظروف شیشه‌ای یا شفاف به شما امکان می‌دهد تا رشد ریشه را زیر نظر داشته باشید. اگرچه این اختیاری است. ظروف انتشار را می‌توان از سقف، چراغ‌های موجود، میله‌های پرده آویزان کرد یا حتی می‌توان آنها را به دیوار نصب کرد.

 

4-کوکداما: توپ‌های خزه ژاپنی

کوکداما تمرین رشد گیاهان در گلوله‌های خاکی پوشیده از خزه است. منشأ آن ژاپن است و از دور با هنر بونسای گره خورده است. توپ‌های کوکداما را می‌توان به راحتی با ریسمان یا ریسمان ماهیگیری شفاف از سقف آویزان کرد که نمایشی چشمگیر ایجاد می‌کند. برای آبیاری کوکداما، به سادگی آنها را پایین بیاورید و اجازه دهید گلوله‌های خزه به مدت 10 تا 25 دقیقه در یک لگن آب خیس بخورند.

9 ایده منحصر به فرد برای یک باغ معلق

5-گیاهان سوار شده

این روش بیشتر برای سرخس‌های گیاه نر استفاده می‌شود. اما از نظر فنی می‌توان آن را با هر گیاه دنباله‌دار یا آویزان انجام داد. هویاها، فیلودندرون‌ها، سرخس‌ها و پوتوس‌ها همه گزینه‌های خوبی هستند. از توری سیمی برای نگه داشتن ریشه‌های گیاه روی تخته همراه با مقداری خاک و خزه استفاده می‌شود تا همه چیز در آن نگه داشته شود. برای آبیاری گیاه، تخته را از دیوار جدا کرده و از یک بطری اسپری برای مرطوب کردن ریشه استفاده کنید.

 

6-ایجاد “پرده‌های زندگی”

آیا پنجره‌ای روشن و آفتابی دارید که کمی برهنه به نظر برسد؟ در هزینه پرده‌ها و پوشش‌های پنجره صرفه جویی کنید و به جای آن از گیاهان استفاده کنید! فقط مطمئن شوید که میله پرده به اندازه کافی محکم باشد تا وزن چندین گیاه آویزان از آن را نگه دارد. همچنین مهم است که اطمینان حاصل کنید که پنجره‌ای که انتخاب می‌کنید خیلی کشدار یا سرد نباشد. به خصوص در زمستان، زیرا این امر می‌تواند باعث از بین رفتن گیاهان شود.

 

7-سینی‌های دیواری ساکولنت

سینی‌های دیواری ساکولنت یک DIY آسان و سرگرم کننده است که پس از کنار هم قرار دادن آنها به نگهداری مداوم بسیار کمی نیاز دارد. آنها افزودنی عالی برای هر فضای داخلی خانه هستند، یا می‌توان آنها را به دیوارهای بیرونی آویزان کرد. یک جعبه کم عمق را انتخاب کنید (جعبه های سایه به خوبی کار می کنند) و شبکه‌های سیمی را در بالای آن محکم کنید. سپس از خاک و خزه برای نگه داشتن ساکولنت‌ها در جای خود استفاده کنید. سینی‌های دیواری ساکولنت را باید روی دیواری آویزان کرد که نور مستقیم و روشن دریافت می‌کند.

9 ایده منحصر به فرد برای یک باغ معلق

8-تراریوم‌های معلق

تراریوم‌های معلق راهی سرگرم کننده و عجیب برای نمایش برخی از گیاهان مورد علاقه شما هستند. گیاهان ایده آل برای تراریوم شامل ساکولنت‌ها، کاکتوس‌ها و گیاهان رطوبت دوست مانند سرخس، پیچک و پپرومیا هستند. اگر در حال ایجاد یک تراریوم با کاکتوس‌ها و ساکولنت‌ها هستید، به آبیاری بسیار نادری نیاز دارند. برای گیاهانی که رطوبت دوست دارند، آبیاری منظم و مه پاش گاه به گاه به حفظ رطوبت در محیط تراریوم کمک می‌کند.

 

9-یک سازمان‌دهنده کفش بوم را تغییر دهید

سازمان‌دهندگان کفش‌های بوم روی در، گلدان‌های آویزان عالی را می‌سازند. قبل از کاشت، اطمینان حاصل کنید که داخل جیب‌های بوم با پلاستیک پوشانده شده است تا آب از بوم به دیوار پشت آن نفوذ نکند.

یک سازمان‌دهنده کفش بوم را تغییر دهید

شرکت راشین امیدوار است خواندن مقاله 9 ایده برای باغ معلق برای شما مفید بوده باشد.

برگرفته از سایت: www.thespruce.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *