در این مقاله 9 ایده استفاده از نیمکت در دکوراسیون را توضیح می‌دهیم. نیمکت یک قطعه واقعا همه کاره است که می‌تواند بسیاری از مسائل دکوراسیون را حل کند و تقریباً در هر اتاقی از خانه کار کند.

 

ایده‌های استفاده از نیمکت در دکوراسیون

1-در انتهای یک تخت

یک نیمکت شیک در انتهای تخت به شما مکانی می‌دهد تا در حین بستن کفش یا کشیدن جوراب شلواری، پا را نگه دارید. همچنین به عنوان یک لنگر بصری زیبا عمل می‌کند.

در حالت ایده‌آل، بالای نیمکت باید چند سانت پایین‌تر از رویه تمام‌شده روتختی باشد (زمانی که ملحفه‌ها و لحاف‌ها را در آن قرار دهید) تا یک بازی دلپذیر از ارتفاعات انجام شود. آن را با چند کتاب و چوب دستی برجسته کنید. یک چوب قدیمی را بدون تزئین بگذارید یا آن را فقط با مواد جالبی مانند این پوست مار مصنوعی ظریف بپوشانید.

9 ایده استفاده از نیمکت در دکوراسیون

 

2- نیمکت در دکوراسیون به عنوان میز قهوه خوری

یک نیمکت ساده بدون پشت یا پهلو به اندازه کافی همه کاره است تا از یک تکه نشیمن به میز و پشتی تبدیل شود. از یک نیمکت به عنوان میز قهوه خوری خود در یک گروه صندلی کوچک استفاده کنید. همیشه می‌توانید آن را به عنوان یک صندلی اضافی برای چند مهمان در یک گردهمایی بزرگتر به یک سمت حرکت دهید. از یک سینی سرو یا چند کتاب ارزان قیمت برای ایجاد یک سطح کاملا صاف برای استراحت یک فنجان قهوه یا کوکتل، یا یک جعبه تزئینی برای نگهداری ریموت‌ها استفاده کنید.

9 ایده استفاده از نیمکت در دکوراسیون

 

3-سر میز ناهار خوری

 یک نیمکت دو نفره (با پشتی یا بدون پشتی) جایگزینی منعطف و شیک برای چند صندلی غذاخوری می‌کند. زوج‌ها یا والدین با فرزندان می‌توانند کنار هم بنشینند و افراد می‌توانند به تنهایی دراز بکشند یا با یک دوست در نیمکت بنشینند. برای امور رسمی‌تر، نیمکت را به یک طرف ببرید و فقط از صندلی‌های ناهارخوری که دور میز پهن کرده‌اند، استفاده کنید. وقتی مهمان‌ها جمع شدند، نیمکت را برای دو صندلی اضافی بکشید. با یک نیمکت دستی، می‌توانید با هر موقعیت یا خلق و خوی مطابقت داشته باشید.

 

4-به عنوان یک تقسیم کننده

 در پلان طبقه باز، ایجاد مناطق کوچک می‌تواند به اتاق احساس نظم بیشتری بدهد و استفاده کارآمدتری از فضا باشد. مرزبندی یک گروه نشستن یا گوشه تلویزیون با یک نیمکت به تعریف آن منطقه کمک می‌کند. بدون ایجاد دیوار بصری که ممکن است فضا را کوچک کند. به علاوه، یک نیمکت بدون پشتی را می‌توان از هر جهت استفاده کرد و به آن اجازه می‌دهد تا مکان‌های مختلف نشستن را پل بزند (یا تبدیل به میز اضافی برای تنقلات یا لوازم جشن شود).

9 ایده استفاده از نیمکت در دکوراسیون

 

5- نیمکت به عنوان میز مبل در دکوراسیون

همان نیمکتی که برای اضافه کردن صندلی ناهار خوری یا نگه‌داشتن وسایل مهمانی در دسترس است، می‌تواند به عنوان یک میز مبل باریک در طول روز عمل کند. کتاب‌ها، گلدان‌های تزئینی و جعبه‌های ذخیره‌سازی کوچک را در خود جای دهد. این به یک پلان طبقه باز یک لنگر بصری برای نشیمنگاه و فضای “قفسه” کاربردی اما زیبا می‌دهد.

 

6-در سرسرا

حتی در یک خانه بزرگ، سرسرا یا ورودی معمولاً یک منطقه نسبتاً کوچک است. اما اغلب ما به یک صندلی سریع نیاز داریم تا از چکمه بیرون بیاییم، منتظر یکی از عزیزان آرام باشیم یا یک بسته را بچینیم. نیمکتی با نیمکت باریک را می‌توان به راحتی روی دیوار چسباند و فضایی را برای لغزش کفش‌ها در زیر و آویزان کردن ژاکت‌ها یا بند‌ها در بالا باقی گذاشت. بنابراین فضایی بیش از حد لازم اشغال نمی‌شود.

اطمینان حاصل کنید که از مواد مقاومی مانند چرم ناهموار یا ریز جیر استفاده کنید. بنابراین چتر مرطوب گاه به گاه ظاهر را خراب نمی‌کند.

 

7-در فضای باز

 وقتی یک نیمکت چند منظوره می‌تواند در تمام طول سال برای شما کار کند، چرا روی صندلی‌های صرفاً در فضای باز سرمایه گذاری کنید؟ به عنوان مثال، یک نیمکت یا میز کاناپه می‌تواند در هوای گرم بیرون کشیده شود و به‌عنوان صندلی اضافی در فضای باز عمل کند. در اندازه‌ای که برای هر چیزی از یک ایوان بزرگ گرفته تا یک بالکن جمع و جور مناسب باشد. یک نیمکت از چوب کم رنگ را برای کار در هر مکانی انتخاب کنید، یا یک رنگ پلاستیکی سرگرم کننده را برای یک حالت تابستانی در تمام سال امتحان کنید.

 

8-در حمام

 اگر صحبت از یک نیمکت داخلی و خارجی شد، می‌توان از یک نیمکت مقاوم در برابر آب نیز در حمام استفاده کرد. یک حمام کوچک را داخل کابین دوش قرار دهید تا به عنوان صندلی عمل کند یا حوله ها و محصولات حمام را نگه دارید، یا یکی را به سمت وان بکشید تا جایی برای قرار دادن یک کتاب خوب یا یک لیوان یا شراب در حالی که در حال حمام کردن هستید. هنگامی که می‌خواهید دوباره اتاق را آزاد کنید، نیمکت را به سمت پاسیو بیرون بکشید.

در حمام

 

9-به عنوان یک مبل کوچک یا ضیافت در فضایی تنگ

چند بالش اضافه کنید و یک نیمکت عملاً می‌تواند به یک مبل تبدیل شود. بالش‌ها (در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف) را روی یک نیمکت کم پشت جمع کنید، یا به سادگی یک نیمکت را به دیوار فشار دهید تا بالش‌ها را نگه دارید. یک محلول صندلی مخملی دارید. یک ضیافت گوشه صبحانه، یک ایستگاه در خارج از اتاق خواب، یک صندلی رویایی روی پنجره ایجاد کنید. با یک نیمکت در زرادخانه دکور خود، گزینه‌های زیادی دارید، شاید لازم باشد بنشینید و به همه آنها فکر کنید.

به عنوان یک مبل کوچک یا ضیافت در فضایی تنگ

شرکت راشین امیدوار است خواندن مقاله 9 ایده استفاده از نیمکت در دکوراسیون برای شما مفید بوده باشد.

برگرفته از سایت: www.forbes.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *