در این مقاله 8 مدل مبل پرطرفدار را برای شما توضیح می‌دهیم. مبل‌های چستر همیشه به عنوان نمادی از تجمل و پیچیدگی ایستاده‌اند. این هشت تکه مبلمان که در ادامه مقاله به معرفی آن‌ها پرداخته‌ایم در واقع بخشی از تاریخ را حفظ کرده‌اند. می‌توان گفت در تمام طول تاریخ از گذشته تا به امروز و آینده این مبلمان طرفدارن خاص خودشان را دارند. در واقع همیشه روی مد هستند و هرگز از مد نمی‌افتند و در هر برهه تاریخی می‌توان این سبک مبلمان را مشاهده کرد. به فهرستی که ما در ادامه برایتان آماده کردیم نگاهی بیندازید. بدانید که می‌توانید با بهره‌گیری ازین نوع مبلمان در دکوراسیون منزل خود، همیشه طراحی داخلی و دکوراسیون منزلتان را در روند پیشروی مد نگه دارید.

 

8 مدل مبلمان پرطرفدار

1-مبلمان وینگ بک ( پشت بالدار )

صندلی‌های پشت بلند به عنوان صندلی‌های “بالدار” نیز شناخته می‌شوند. در ابتدا بیشتر برای راحتی درست شدند تا برای معرفی به عنوان سبک. امروزه، صندلی‌های بال‌دار به عنوان مبلمان راحتی نیز استفاده می‌شوند و طرح‌های بال‌ها کاملا از نظر شکل و اندازه متفاوت است.

8 مدل مبل پرطرفدار

 

2-مبل پرطرفدار چستر

زمانی که شما مبلمان سبک چستر را می‌بینید، جذب آن می‌شوید. این مبل کلاسیک با دکمه‌بندی، پشت کمر و طراحی بازوی بلند طراحی شد. این مبل در همه جا از خانه‌های باشکوه گرفته تا لابی هتل‌های مجلل یافت می‌شود. اصطلاح چسترفیلد در دهه 1800 به نتیجه رسید. اما داستان آن می‌تواند به 100 سال قبل از آن بازگردد. اغلب گفته می‌شود که این نام به افتخار لرد فیلیپ استانهوپ، چهارمین ارل چسترفیلد نامگذاری شد. چون که می‌خواست مبلمانی داشته باشد که مردان بتوانند روی آن راحت بنشینند. بدون اینکه کت و شلوارهای خود را چروک کنند.

8 مدل مبل پرطرفدار

 

3-صندلی‌های چوبی

صندلی چوبی یکی دیگر از مبلمان‌هایی است که ریشه انگلیسی دارد. با این حال این سبک چوبی کلاسیک برای قرن‌ها در آمریکا نیز جزء اصلی‌ترین لوازم در طراحی خانه‌ها بوده است. قاب منحنی و دوک‌های باریک صندلی از قابل تشخیص‌ترین ویژگی‌های آن است. طراحی این نوع صندلی‌ها هم از نظر ظاهر و هم از نظر قاب برای راحتی کامل می‌باشد.

8 مدل مبل پرطرفدار

 

4-صندلی راحتی چرمی

این نوع صندلی در فرانسه ساخته شد. ابتدا به عنوان صندلی راحتی شناخته شد. طرح‌های اولیه معمولاً پوشش چرمی داشتند. این نام بیشتر الهام گرفته از کافی شاپ‌هایی بود که مردان راحت روی آن بنشینند. آنها روی آن از نوشیدن قهوه و سیگار کشیدن لذت می‌بردند. آنها ذدر طراحی راحت آن استراحت کنند. در حالی که امروزه معمولاً صندلی‌های کافی شاپی جاهای دیگر و با اشکال مختلف دیده می‌شوند. صندلی‌های راحتی چرمی همیشه یک عنصر ثابت و واقعی برای تجمل و نمایش لوکس بودن، خواهند بود.

 

5-صندلی‌های لویی

مبلمان لویی شانزدهم که از سلطنت لویی شانزدهم در فرانسه در اواخر دهه 1700 پدیدار شد، با نئوکلاسیک و ظرافت فوق العاده مشخص شد. این سبک توسط همسرش ماری آنتوانت تداوم یافت و به شهرت رسید. یکی از محبوب‌ترین قطعاتی که از این سبک به دست می‌آید، صندلی‌ها هستند که با سادگی و ظرافت مشخص می‌شوند. این صندلی‌ها فراتر از فرهنگ طراحی معاصر هستند و همچنان به عنوان نمادی از تجملات در سالن‌ها و اتاق‌های رسمی هستند. همچنین لازم به ذکر است که  قصیده‌های سلطنتی، به ویژه در هنر و طراحی، هرگز از مد نمی‌افتند.

5-صندلی‌های لویی

6-صندلی‌های پایتختی روکش‌دار

پای تختی‌ها از زمان مصریان وجود داشته است، جایی که آنها را با طلا و تزئینات تزئین می‌کردند. صندلی‌های پایتختی روکش‌دار  به دلایل شیک و کاربردی همچنان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

7-صندلی‌های بارسلونا

صندلی بارسلونا که به طور قابل توجهی نسبت به سایر مبلمان موجود در این لیست امروزی‌تر و مدرن‌تر است، در دهه 1920 طراحی شد. اما در سال 1950 با فولاد ضد زنگ دوباره طراحی شد. این مبل شیک تحت تأثیر صندلی‌های تاشو رومی، نمادی از مدرنیته است. مطمئناً می‌توان اطمینان داشت که این صندلی با سادگی و جزئیات بی‌عیب و نقص خود در برابر خط سیر طراحی مدرن مقاومت می‌کند. زیرا اصول اساسی جنبش‌های طراحی مدرن و معاصر را به اشتراک می‌گذارد.

8 مدل مبل پرطرفدار

شرکت راشین امیدوار است مقاله 8 مدل مبل پرطرفدار برای شما مفید بوده باشد.

برگرفته از سایت: www.elledecor.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *