نوع، رنگ و الگوی مناسب را برای کاغذ دیواری سقف خود انتخاب کنید. نکاتی که ما در ادامه این مقاله بیان کرده‌ایم را برای اطمینان از نتایج صاف و بی‌عیب و نقص رعایت کنید.

کاغذ دیواری موجب شده تا سقف‌ها که قبلا به آن‌ها توجه نمیشد، بیشتر مورد توجه قرار بگیرند. با انتخاب درست طرح و رنگ کاغذ دیواری برای سقف، می‌توان روح و جلوه زیبایی به سقف و فضا داد. کاغذ دیواری سبک‌های متفاوتی دارد و به هیچ وجه محدود به طرح‌های گلدار قدیمی نیست. کاغذ دیواری که امروزه در الگوهای مختلف از گیاهان شناسی جسورانه تا هندسی مدرن موجود است، می‌تواند به راحتی همه فضاها حتی سقف را تا حد غیر قابل انتظاری زیبا کند و جلوه به آن ببخشد.

نکات نصب کاغذ دیواری سقف

1-مطمئن شوید که سقف شما برای کاغذ دیواری مناسب است.

اگرچه ممکن است امیدوار باشید که کاغذ دیواری را نصب کنید تا عیوب سقف را پنهان کنید. اما اگر با سطح صاف، تمیز و ساختاری دست نخورده شروع نکنید، مشکل روی مشکل می‌آید. اگر در خانه‌ای قدیمی با سقفی که مستعد ترک است زندگی می‌کنید، کاغذ دیواری ممکن است با ایجاد ترک‌های بیشتر جلوه سقف را خراب کند. زیرا ممکن است کاغذ به خوبی نچسبد و بافت ظاهری آن نمایان شود.

2-نوع مناسب کاغذ دیواری را انتخاب کنید.

اکنون سه نوع کاغذ دیواری وجود دارد:

نوع اول:

سنتی، که نیاز به چسب زدن دارد.

نوع دوم :

از قبل چسبانده شده، فرآیندی تا حدودی ساده‌تر. اما هنوز برای فعال کردن خمیر به آب نیاز دارد.

نوع سوم :

قابل جابجایی، که همراه با یک لایه پشتی جدا شونده است.

کاغذ دیواری قابل جابجایی (موقت) به راحتی بالا می‌رود و جدا می‌شود. اما نمی‌تواند از کاغذهای سنتی با کیفیت بالا دوام بیاورد. همچنین انتخاب محدودتری از کاغذ دیواری قابل جابجایی در دسترس است، اما خوشبختانه، اگر به الگوها توجه دارید.

3-برای حذف برنامه‌ریزی کنید.

اگر کاغذ دیواری سنتی طول عمر متوسط 15 سال یا بیشتر داشته باشد، سبک و سلیقه تغییر می‌کند. مطمئن شوید که سبکی که انتخاب می‌کنید علاوه بر دوام خوب و بالا طرح و رنگی داشته باشد که در صورت گذشت زمان دستخوش تغییرات نشود و بتوان چند سال بدون اینکه اصطلاحا از مد بیوفتد از آن‌ها استفاده کرد.

4- از کاغذ دیواری برای مزیت نوسازی اتاق استفاده کنید.

برخی اتاق‌ها، مانند آشپزخانه‌ها و فضاهای کاربردی، کاندیدای مناسبی برای کاغذ دیواری سقف هستند. زیرا بین کابینت و وسایل حجیم، دیوار واقعی زیادی برای تزئین وجود ندارد. همین امر برای اتاق‌هایی با در، پنجره یا قفسه‌بندی بیشتر از حد معمول صادق است. به طور مشابه، کاغذ دیواری سقف در یک اتاق در طبقه بالا می‌تواند به پنهان کردن زوایای نامناسب آن کمک کند. 

5-رنگ و الگو را با دقت انتخاب کنید.

رنگ و طرح نقش مهمی در حال و هوای فضای نهایی خواهد داشت. رنگ‌های تیره‌تر روی سقف، اتاق را سنگین‌تر می‌کنند. از طرف دیگر، رنگ‌های روشن‌تر می‌توانند اتاق‌های کوچک‌تر را بزرگ‌تر نشان دهند و فلزات می‌توانند به بازتاب نور در فضاهای تنگ کمک کنند.

نصب کاغذدیواری

6-از آماده‌سازی و زیرسازی غافل نشوید.

قبل از قرار دادن کاغذدیواری، کارهای آماده سازی قابل توجهی لازم است. ابتدا هرگونه ترک یا عیوب در سقف را با استفاده از کیک یا ترکیب مفصل ترمیم کنید. سپس محل را با سمباده ریز سنباده صاف کنید. وسایل روشنایی یا دریچه‌های تهویه هوا را بردارید (قطعاً ابتدا برق را قطع کنید). سقف را با استفاده از گردگیر روی یک تیر بلند یا جاروبرقی مغازه با یک برس نرم تمیز کنید تا گرد و غبار اولیه پاک شود. برای بار دوم با پارچه‌ای کهنه یا پارچه چسبیده به سقف بروید.

بعد، سقف را آستر کنید. از یک پرایمر مخصوص ساخته شده مخصوص کاغذ دیواری استفاده کنید و بگذارید حداقل 48 ساعت خشک شود (دستورالعمل‌های خاص سازنده را دنبال کنید). این به جلوگیری از آسیب دیدن دیوارهای شما در هنگام برداشتن کاغذ دیواری کمک می‌کند.

7-با برنامه ریزی دقیق خود را برای موفقیت آماده کنید.

دقت، بزرگترین نکته مهم در نصب موفق کاغذ دیواری می‌باشد. باید مطمئن شوید که خطوط شما مستقیم هستند و الگوهای شما از یک ورق به صفحه دیگر در یک راستا قرار دارند. یکی از تکنیک‌هایی که حرفه‌ای‌ها از آن استفاده می‌کنند، برش کاغذ برای اجرا در طول کوتاه‌تر سقف است.

برای آسان‌تر کردن کار، داربست‌هایی را اجاره کنید که به شما امکان می‌دهد در حین کار نزدیک به سقف باشید. همچنین باید مطمئن شوید که قبل از شروع کار تا حد امکان مبلمان را از سر راه خود جابجا کرده‌اید تا بتوانید داربست یا نردبان خود را به سرعت در حین کار جابجا کنید.

برگرفته از سایت: www.bobvila.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *