در این مقاله 6 نکته برای تزیین آباژور را توضیح می‌دهیم. تزیین لامپ‌ها روشی عالی برای افزودن جذابیت به اتاق است. همه‌ی ما می‌دانیم که لامپ‌ها چقدر برای تامین نور در طراحی زیبا و پیچیده اتاق مهم هستند. اما سایه‌ها چطور؟

اگر می‌خواهید کمی جذابیت به آباژورهای ساده خود اضافه کنید، ما در اینجا چند نکته آسان برای تزیین آباژورها برای شما عزیزان آورده‌ایم.

 

نکات تزیین آباژور

1-روبان

روبان بهترین دوست یک عنصر دست ساز یا دکوراتور است. برای چیدمان روبان به هر شکلی که می‌خواهید از چسب یا نوار چسب دو طرفه استفاده کنید. راه راه‌های عمودی یا افقی همیشه گزینه خوبی هستند. اگر می‌خواهید آن را ساده و پیچیده نگه دارید، یک تکه روبان در قسمت پایین سایه اضافه کنید. برای اینکه ظاهری کامل به آن بدهید فقط کمی علاقه بیشتر به آن ببخشید. یک دکمه مطابق با درز اضافه کنید.

6 نکته برای تزیین آباژور

 

2-مهره برای تزیین آباژور

در امتداد همان خطوط به عنوان روبان، حاشیه مهره‌ای است. بر خلاف روبان، شما نمی‌خواهید آن را در جایی به جز پایین و/یا بالای سایه قرار دهید (فقط قسمت پایین به نظر می‌رسد بهترین است). مانند روبان می‌توان آن را با چسب یا نوار دو طرفه وصل کرد.

مهره

 

3-پارچه

یکی از بهترین راه‌ها برای تزیین لامپ با پارچه است. یک قطعه زیبا پیدا کنید که لامپ و اتاقی که در آن قرار دارد را تحسین کند و سپس نمای بیرونی یا داخلی را بپوشاند.

6 نکته برای تزیین آباژور

4-نخ

اگر احساس جاه طلبی می‌کنید، می‌توانید از نخ برای دوخت طرح دلخواه خود بر روی سایه پارچه استفاده کنید. روی حروف اول، طرح‌های هندسی یا هر شکل دیگری که می‌خواهید بدوزید.

 

5- رنگ

سعی کنید از رنگ پارچه (که در اکثر فروشگاه‌های صنایع دستی موجود است) استفاده کنید تا رنگ و زندگی به سایه‌های پارچه بیافزایید. وقتی نوبت به طرح‌ها می‌رسد، آسمان محدودیت دارد. همه را یک رنگ کنید، یک طرح هندسی، نام رنگ یا حروف اول یا هر تصویر دیگری که فکرش را بکنید امتحان کنید. این همچنین می‌تواند یک پروژه سرگرم‌کننده برای بچه‌هایی باشد که می‌خواهند اتاق‌هایشان را شخصی‌سازی کنند. همیشه لازم نیست آثار هنری روی یخچال یا دیوارها بروند.

6 نکته برای تزیین آباژور

 

6-اسپری رنگ

یک بطری اسپری را با رنگ پارچه پر کنید و یک سایه اسپری کنید. برای یک ظاهر مدرن، کف سایه را بپاشید. سپس مقداری از بطری را خالی کنید و آب اضافه کنید. قسمت مجاور سایه را در بالای قسمت تاریک اسپری کنید. این کار را تکرار کنید و روی سایه به سمت بالا اسپری کنید تا ظاهر دلخواه به دست آید. شما همچنین می‌توانید برعکس این کار را انجام دهید و قسمت بالای سایه را تاریک‌تر کنید. همانطور که به سمت پایین حرکت می‌کنید روشن‌تر شوید. حتما این کار را در محلی انجام دهید که به طور تصادفی چیز دیگری اسپری نکنید.

اسپری رنگ

شرکت راشین امیدوار است خواندن مقاله 6 نکته برای تزیین آباژور برای شما مفید بوده باشد.

برگرفته از سایت: www.thespruce.com

 

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *