باور کنید یا نه، ابریشم پارچه ایده آل برای پرده است. اگرچه برخی از ابریشم‌ها ظاهر ظریفی دارند. اما اگر به درستی از آنها مراقبت شود، به طور شگفت انگیزی ماندگاری طولانی دارند و پارچه ای بادوام برای درمان پنجره هستند. ابریشم یک منسوجات طبیعی است که در وزن‌ها و بافت‌های مختلف تولید می‌شود و آن را به یک انتخاب همه کاره برای هر کاربری تبدیل می‌کند.

وزنه‌های سنگین‌تر برای حفظ حریم خصوصی عالی هستند. ابریشم‌های سبک وزن، شفاف‌تر هستند. بسته به نوع ابریشمی که انتخاب می‌کنید، این پرده‌های کلاسیک هم در فضاهای معمولی و هم در فضاهای شیک در خانه به نظر می‌رسند.

پرده‌های تافته ظاهر یک لباس مجلسی رسمی را دارند.

 

1- پرده ابریشم تافته

زمانی که برای لباس‌های مجلسی و لباس عروس محفوظ بود، تافته به یک گزینه پارچه‌ای محبوب برای پرده‌های سطح بالا تبدیل می‌شود. در حالی که این نوع ابریشم را می‌توان با نخ یا تکه رنگ کرد. اکثر پانل‌های پرده تافته با نخ رنگ می‌شوند. در نتیجه بافتی صاف، کامل و ترد ایجاد می‌کنند.

پرده‌های تافته مجلل دارای درخشندگی و دستی متمایز هستند. آنها حتی با پارچه‌های مصنوعی نیز قابل تکرار نیستند. پرده تافته دراماتیک اغلب شامل پلیسه‌های فانتزی و سرفصل‌های تزیینی می‌شوند تا درام را بیشتر کنند.

پرده‌های دوپیونی درخشندگی خوبی دارند که به آن ظاهری بافتی می‌دهد.

5 نوع مختلف پرده ابریشم

 

2-دوپیونی

اکثر ما با ابریشم دوپیونی آشنا هستیم. برخلاف تافته‌ی فانتزی، درخشندگی ظریف و بافت کمی خشن دارد. از ابریشم دو رشته‌ای که توسط دو کرم ابریشم تولید می‌شود که یک پیله را به هم می‌چرخانند، بافته می‌شود که یک رشته ابریشم قوی ایجاد می‌کند.

این الیاف یک نخ درشت را ایجاد می‌کنند و لکه‌های نامنظم و مشخصات تیره ایجاد می‌کنند. به پارچه تمام شده ظاهر طبیعی‌تری می‌دهند. این بی‌نظمی‌ها ذاتی دوپیونی هستند و بخشی از زیبایی ذاتی پارچه محسوب می‌شوند.

ارگانزای ابریشمی سبک وزن است و دستی شفاف دارد. آن فرمی ساختار یافته برای پرده‌ها ایجاد می‌کند.

دوپیونی

 

3-ارگانزا

ارگانزای مجلل معمولاً با الیاف ابریشم خالص تولید می‌شود. آن باعث ایجاد شفافیت سبک وزنی می‌شود که به اندازه‌ای قابل توجه است که حس حریم خصوصی را به اتاق‌های شما اضافه کند. ارگانزا که از رشته‌های ابریشمی پیچ خورده بافته شده است. احساس سفت و بافتی صاف دارد. پانل‌های پرده ارگانزا را می‌توان به طور مستقل یا برای ایجاد یک روکش با آستر شفاف برای جلوه‌ای چند بعدی استفاده کرد. برای ظاهری چند لایه، یک میله دوتایی نصب کنید. پرده‌های ارگانزا را زیر پانل‌های مسدود کننده نور آویزان کنید.

ابریشم خام ظاهر و حسی ارگانیک می‌بخشد.

 

4- پرده ابریشم خام

این ابریشم خام از الیاف کوتاه بافته می‌شود که نشان تجاری آن را بافت نازک و خشن می‌دهد. ابریشم خام رنگی مایل به سفید دارد و از نظر ظاهری شبیه پنبه ارگانیک است. پرده‌های دوخته شده از ابریشم خام بهتر از پانل‌های پنبه‌ای آویزان می‌شوند و می‌پوشند. حتی در برابر چین و چروک مقاومت می‌کنند. در مقایسه با سایر ابریشم‌ها، رنگ و بافت نامنظم آن سبکی معمولی و ارگانیک دارد. آنها فاقد براقیت ابریشم‌های فانتزی هستند.

پرده‌های پارچه‌ای نوعی پارچه ابریشمی برای یک اتاق خواب رمانتیک مناسب هستند.

5 نوع مختلف پرده ابریشم

 

5-نوعی پارچه ابریشمی

نوعی پارچه ابریشمی، ابریشمی رنگارنگ بهترین انتخاب برای روسری‌های پنجره و روپوش‌های سوآگ است. این ابریشم با بافت ساده حاوی نخ‌های بسیار تابیده شده است. در نتیجه پارچه‌ای نرم و گازدار ایجاد می‌شود. ماهیت دیافانوس آن به نور خورشید اجازه عبور می‌دهد. اما همچنان در طول روز کمی حریم خصوصی را فراهم می‌کند. روسری‌های ابریشمی را روی میله‌های پرده، کربل‌ها یا مدال‌ها بپیچانید و بپوشانید تا یک پنجره پر از حرکت داشته باشید.

نکات مهمی که هنگام خرید پرده ابریشمی باید به خاطر بسپارید.

پرده‌های ابریشمی با افزودن بافتی غنی و سبکی بی‌دردسر، ظاهری زیبا ایجاد می‌کنند. با این حال، باید ویژگی‌های آن‌ها را بدانید. چگونه با اتاق‌های شما مطابقت دارند و یاد بگیرید که از این پارچه‌های جذاب مراقبت کنید.

این پارچه به راحتی چروک می‌شود.

ابریشم درخشندگی زیبایی دارد که به خانه شما هوای جاودانه می‌بخشد.

آنها باید به طور حرفه‌ای خشکشویی شوند.

پرده‌های ابریشمی وزن بیشتری نسبت به پارچه‌های مصنوعی دارند. آنها به زیبایی پوشانده می‌شوند.

در رطوبت بالا، ابریشم اغلب رطوبت را جذب می‌کند. این مسئله باعث کپک می‌شود.

ابریشم‌های شفاف ظاهری رمانتیک را ارائه می‌دهند که برای اتاق خواب عالی است.

پرده‌های ابریشمی مجلل گران هستند. اما قطعا ارزش کیفیت را دارند.

پرده‌های ابریشمی بسیار بلند با قرار دادن آنها بر روی زمین ظاهری مجلل و زنده ایجاد می‌کنند.

از پرده‌های ابریشمی خود با استفاده از سایه بان پنجره یا آستر به دلیل حساسیت به پوسیدگی خورشید محافظت کنید.

پرده‌های ابریشمی نرمی، بافت و جذابیت بصری را به اتاق اضافه می‌کنند.

اگر پرده به نحوی لکه شد، فوراً آن را با پارچه نخی تمیز و نرم پاک کنید تا بیشتر لکه را تا حد ممکن از بین ببرید.

نوعی پارچه ابریشمی

شرکت راشین امیدوار است خواندن مقاله 5 نوع مختلف پرده ابریشم برای شما مفید بوده باشد.

برگرفته از:www.dengarden.com

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *