در این مقاله 5ایده بازسازی اتاق خواب را بررسی می‌کنیم. بازسازی اتاق خواب از بسیاری جهات یک چشم انداز برنده است. برخلاف آشپزخانه‌ها یا حمام‌ها، اتاق خواب‌ها به کارهای کمی پیچیده و تهاجمی نیاز دارند. شما هیچ لوله کشی برای اجرا یا وسایل بزرگ برای خرید و نصب نخواهید داشت. اتاق‌های خواب بیشتر در مورد رنگ، پارچه‌ها، پنجره‌ها، کفپوش، نورپردازی، کاغذ دیواری و سایر مواد ارزان‌تر و مناسب برای بازسازی هستند.

یکی دیگر از چیزهای خوب این است که بازسازی اتاق خواب می‌تواند بازدهی مثبتی برای سرمایه گذاری شما داشته باشد. زیرا سرمایه اولیه شما بسیار زیاد است. اما بازسازی و تزیین مجدد فضای موجود بسیار ارزان‌تر و سریعتر انجام می‌شود.

1-تبدیل اتاق خواب به یک سوییت

تخریب و کنده کاری ملک جهت گسترس ابعاد خانه، همیشه بسیار پرهزینه است، زیرا به فونداسیون جدید، دیوارها، سقف و تعداد زیادی از عناصر دیگر نیاز است. تبدیل اتاق خواب موجود به سوییت، پروژه‌ای بسیار کم هزینه است.

2-نور پردازی

اکثر صاحبان خانه‌ها توجه خود را به روشنایی آشپزخانه یا روشنایی حمام معطوف می‌کنند. نورپردازی اتاق خواب اغلب در کنار راه قرار می‌گیرد و به یک چراغ سقفی که با سوئیچ کنترل می‌شود و یک لامپ روی میز خواب، کاهش می‌یابد.

به جای اینکه به مجموعه‌های تکی فکر کنید، به ترکیبی از منابع نور فکر کنید. با چراغ سقفی شروع کنید. یک چراغ کنترل شده با سوئیچ معمولاً طبق کد مورد نیاز است و سایه قدیمی را با یک سایه جدید جالب و چشم نواز جایگزین کنید. یا سقف بلند اتاق خواب خود را با یک لوستر یا یک سایه بزرگ تزئین کنید.

 

بازسازی اتاق خواب

3-راحتی اتاق خواب با کفپوش جدید 

کفپوش اتاق خواب باید حس گرما، ایمنی و آرامش را به شما منتقل کند. گزینه‌های کفپوش سخت مانند کاشی و سرامیک یا تخته وینیل فقط در مناطقی توصیه می‌شود که رطوبت بالایی دارند. در غیر این صورت، به کف‌های نرمی فکر کنید که برای پاهای برهنه مناسب است، مانند فرش سطحی روی چوب یا پارکت لمینت.

گزینه‌های مورد علاقه کفپوش اتاق خواب برای گرما و راحتی عبارتند از: کفپوش چوبی یا لمینت با کیفیت با فرش‌های سطحی و کفپوش چوب پنبه‌ای.

کفپوش باکیفیت اتاق خواب، فضا را برای عصرهای آرامش بخش در رختخواب و به دنبال آن خواب عمیق و آرام ایجاد می‌کند. خریداران خانه قیمت بالایی برای کفپوش اتاق خواب خوب قائل می‌شوند.

4-شخصیت اتاق خواب خیلی مهم است

آیا می‌خواهید اتاق خواب شما شخصیت داشته باشد؟ در حالی که اتاق خواب‌هایی با مضمون آشکار برای کودکان هستند، اتاق خواب‌هایی با شخصیت‌های ظریف ذهن را برمی‌انگیزند و اتاق را از یک منطقه فقط برای خواب به یک مقصد تبدیل می‌کنند.

5-رنگ اتاق 

پیروی از روندهای رنگ می‌تواند خسته کننده باشد. زیرا آنها همیشه با رنگ‌هایی که شما دوست دارید مطابقت ندارند.

برای خانه‌ای که به تازگی خریداری کرده‌اید یا خانه‌ای که انتظار ندارید آن را برای چند سال بفروشید، فضای داخلی اتاق خواب خود را با هر رنگی که با قلبتان صحبت می‌کند رنگ کنید. اما برای فروش آتی، هنگام رنگ آمیزی اتاق خواب خود، از آخرین روند رنگ پیروی کنید. این یک پروژه آسان و کم هزینه است که تکمیل آن تنها یک یا دو روز طول می‌کشد.

اگر دنبال کردن رنگ‌ها مناسب شما نیست، رنگ‌های تیره‌تر و آرامش‌بخش‌تر را در اتاق‌خواب‌های بزرگ انتخاب کنید. اتاق‌خواب‌های کوچک از طرح‌های رنگ‌آمیزی فضایی بهره می‌برند که از رنگ‌های پاستلی، خاکستری یا خنثی استفاده می‌کنند.

بازسازی اتاق خواب

برگرفته شده از سایت : 

www.thespruce.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *