در این مقاله 3 راز انتخاب رنگ کف مناسب را توضیح خواهیم داد. ممکن است از قدرت رنگ یک کفپوش آگاه باشید. اما می‌تواند سخت باشد که هنگام انتخاب یک رنگ از کجا شروع کنید. به خصوص اگر بیش از یک اتاق برای بازسازی در یک زمان دارید.

به نظر می‌رسد پاسخ به این مورد توسط صاحبان خانه در سراسر جهان جستجو می‌شود. زیرا اخیراً، کلی هاپن، طراح داخلی مشهور بریتانیایی در یک برنامه چت صبحگاهی بریتانیا ظاهر شد تا توصیه‌های خود را در مورد این سوال همیشه مهم ارائه دهد.

او با یادآوری یک نکته طراحی جاودانه‌اش به بینندگان توضیح داد: «اگر نور زیادی به اتاقتان می‌آید، به طبقه‌ای بسیار تاریک‌تر می‌روید. اگر اتاق بسیار کوچکی است، باید به سراغ چیزی بسیار سبک‌تر بروید. همه چیز به تعادل و کنتراست مربوط می‌شود.

 

رنگ‌های کف

رنگ کف عنصر مهمی است که باید در نظر بگیرید. زیرا این امر یک چیدمان منسجم با طرح دکور موجود شما ایجاد می‌کند. کامیلا کلارک، مدیر خلاق استودیوی طراحی داخلی Albion Nord در لندن، شروع به کار کرد. کامیلا ادامه داد و قانون رنگ کلی را بیشتر برجسته کرد.

هنگامی که کفپوش تیره با فضای داخلی روشن ترکیب می شود، کنتراست چشمگیری ارائه می‌دهد. در حالی که اتاق را بزرگتر و روشن‌تر نشان می‌دهد.

علاوه بر این، طراح متیو ویلیامسون، که اخیراً با تولیدکننده فرش دستباف Obeetee همکاری کرده است، اهمیت رنگ کف را در “تنظیم رنگ” برای بقیه اتاق شما گسترش داد.

رنگ و الگو می‌توانند عناصر حیاتی هم در زندگی و هم در خانه ما باشند. متیو به اشتراک گذاشت، آنها می‌توانند در سطوح زیبایی شناختی و احساسی با ما صحبت کنند، خانه های ما را بالا ببرند، از دیوارها، وسایل خانه و البته کف نفوذ کنند.

یکی از بهترین مکان‌ها برای شروع هنگام آوردن رنگ و طرح به خانه، پوشش کف، تنظیم تن و لنگر انداختن بقیه فضا است. رنگ در تمام عمق و جنب و جوش و طرح در تمام معنای آن بی پایان به من الهام می‌بخشد.

3راز انتخاب رنگ کف

 

محبوب‌ترین رنگ کف چیست؟

برای ما جای تعجب نیست که محبوب‌ترین رنگ برای کف، خاکستری و به ویژه چوب خاکستری است. مانند رنگ کفی که در تصویر بالا می‌بینید. کفپوش خاکستری خنثی نهایی است. به راحتی هماهنگ می‌شود و طرح رنگ اطراف آن، به اندازه‌ای تیره است که کثیفی را نشان نمی‌دهد. در عین حال آنقدر کم رنگ است که نور را منعکس می‌کند. البته، این مکمل عالی برای اتاق نشیمن خاکستری است که به طور دائمی محبوب شده‌اند.

 

چگونه رنگ کف مناسب را انتخاب کنم؟

برای گسترش آنچه که کارشناسان داخلی ما در بالا گفته‌اند، هنگام انتخاب رنگ کف مناسب باید روی آن تمرکز کرد:

1-حالتی که می‌خواهید ایجاد کنید: کفپوش تیره‌تر، اگر رنگ سردی داشته باشد، حسی رسمی ایجاد می‌کند. رنگ‌های تیره در رنگ‌های گرم احساس راحتی ایجاد می‌کنند. رنگ‌های کم‌رنگ کف، خواه اتاق شما را مطبوع و روشن می‌سازد، با رنگ‌های سردتر ظاهری رسمی‌تر از سایه‌های گرم‌تر دارد.

2-چقدر نور طبیعی دریافت می‌کنید: هر چه رنگ کف روشن‌تر باشد، برای یک اتاق تاریک طبیعی مناسب‌تر خواهد بود. اگر اتاق شما مملو از نور است، حق انتخاب دارید.

3-اندازه اتاق: هرچه رنگ کف روشن‌تر باشد، اتاق بزرگتر به نظر می‌رسد.

4-اینکه آیا می‌خواهید با کف‌پوش‌های موجود مطابقت داشته باشد: اگر در حال بازسازی هستید، بهتر است به جای عدم تطابق نزدیک، به دنبال تضاد اتاق به اتاق باشید. برای داشتن احساسی واقعاً منسجم، رنگ‌های کف که در سرتاسر فضای داخلی قرار می‌گیرند، احساس وسعت را نیز افزایش می‌دهند. اگر می‌خواهید با تغییر دادن آن از اتاقی به اتاق دیگر علاقه‌تان را افزایش دهید، رنگ‌های کف را انتخاب کنید که مکمل یکدیگر باشند.

5-رنگ و رنگ مبلمان شما: این می‌تواند به ویژه زمانی که مبلمان چوبی زیادی در رنگ‌های مختلف داشته باشید و در بالای یک کف چوبی تزئین شده‌اند، مشکل باشد. در حالت ایده‌آل، شما می‌خواهید که زمین پس‌زمینه باشد، نه اینکه توجه را از قطعاتی که با دقت انتخاب کرده‌اید، بدزدید.

3راز انتخاب رنگ کف

 

انتخاب کفپوش طرح‌دار

در حالی که متیو ویلیامسون قبلاً تأثیر کفپوش‌های طرح‌دار را لمس کرده است. او ادامه داد و نمونه‌هایی از مبلمان را ارائه کرد که انتخاب شما از کفپوش طرح‌دار را تکمیل می کند.

یک قالیچه زیبا می‌تواند یک پالت یا یک تخته صدا برای بقیه اتاق به شما بدهد. می‌توانید رنگ‌های خاصی را از بافت انتخاب کنید و آن‌ها را روی دیوارها، داخل مبلمان نرم و حتی به سقف ببرید تا جلوه‌ای چشمگیر داشته باشید.

شما همچنین می‌توانید الگوی خود را آزمایش کنید و یک فرش طرح‌دار را با کاغذ دیواری یا مبل گلدار ست کنید. این روش تزریق الگو و رنگ به فضا هم در فضاهای وسیع و بزرگ کار می کند. شاید زوجی را جفت می‌کند تا چشم را به مناطق مختلف یک فضا جلب کند و هم در اتاق‌های کوچکتر خانه.

انتخاب کفپوش طرح‌دار

 

چیدن کفپوش بافت

آخرین دسته‌بندی اولیه که در طول بازسازی بعدی شما اولویت بندی می‌شود، بافت است که جودی هاتون، طراح مسکونی در شرکت فرش مجلل بریتانیا، برینتونز، پیشنهاد می‌کند.

در هر طرح داخلی، رنگ‌های خنثی و بافت آرامش بخش فرش، احساس نرمی و آرامش را به ارمغان می‌آورد. اینها برای اتاق‌هایی که زمان زیادی را در آنها سپری می‌کنید، مانند اتاق خواب یا اتاق نشیمن، که در آن آرامش کلید ایجاد فضایی شاد است، مناسب‌تر هستند.

جودی ادامه داد: «دکوراسیون با سایه‌های خنثی مانند خاکستری همچنین تضمین می‌کند که طرح شما ماندگاری طولانی خواهد داشت. به عنوان پایه‌ای می‌توانید لوازم جانبی را برای اضافه کردن عناصر مد روز وارد کنید. در حالی که طرح کلی را حفظ کنید که برای سال‌های آینده بی‌انتها باقی می‌ماند. برای بسیاری، یک فرش خنثی سرمایه گذاری در طراحی ملک است که ارزش آن را اضافه و حفظ می‌کند.

3راز انتخاب رنگ کف

شرکت راشین امیدوار است از خواندن مقاله 3 راز انتخاب رنگ کف لذت برده باشید.

برگرفته از سایت:www.homesandgardens.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *