در این مقاله ایده‌های چیدمان مبلمان اتاق نشیمن را توضیح خواهیم داد.

 

20 ایده چیدمان مبلمان اتاق نشیمن

1-نکات چیدمان مبلمان اتاق نشیمن

هنگام چیدمان مبلمان اتاق نشیمن، ابتدا از بزرگترین مبل شروع کنید. این معمولاً مبل یا در برخی موارد یک صندلی راحتی است. قطعه را به سمت برجسته‌ترین ویژگی اتاق، که می‌تواند تلویزیون، شومینه، دیوار گالری یا پنجره باشد، قرار دهید. در صورت امکان، مبل را مستقیماً در مقابل پنجره قرار دهید. زیرا ممکن است مقداری از نور طبیعی را مسدود کند. سپس، گزینه‌های صندلی کوچک‌تر، مانند صندلی یا صندلی‌های عاشقانه را در مقابل یا مجاور قطعه اول قرار دهید. با پر کردن مبلمان برجسته، از جمله میزهای عثمانی، میزهای قهوه‌خوری، میزهای انتهایی و لامپ‌ها به پایان برسانید. مطمئن شوید که هر صندلی در دسترس حداقل یک سطح میز باشد.

 

2-چیدمان مبلمان اتاق نشیمن کوچک

برخلاف تصور رایج، فشار دادن همه قطعات به دیوارها بهترین راه برای چیدمان مبلمان در یک اتاق نشیمن کوچک نیست. این یک فضای نامناسب در وسط ایجاد می‌کند و ابعاد تنگ اتاق را برجسته می‌کند. در عوض، مبلمان را به سمت مرکز بکشید تا احساس بازتری ایجاد کنید.

اتاق نشیمن کوچک

 

3-چیدمان مبلمان اتاق نشیمن انعطاف پذیر

به خود این امکان را بدهید که بسته به موقعیت، چیدمان مبلمان اتاق نشیمن خود را تغییر دهید. یک گوشه خالی را با یک صندلی سبک پر کنید که در صورت نیاز به راحتی به داخل محل نشستن کشیده شود. قطعاتی مانند چهارپایه را اضافه کنید که می‌تواند به عنوان میز کناری برای نوشیدنی یا به عنوان صندلی برای مهمانان استفاده شود.

 

4-نحوه چیدمان مبلمان روی فرش

از یک فرش بزرگ برای یکپارچه کردن یک گروه صندلی در یک فضای بزرگتر استفاده کنید. به عنوان یک قانون کلی، تمام قطعات کلیدی مبلمان باید در بالای فرش قرار بگیرند. اگر فرش به اندازه کافی بزرگ نیست که تمام مبلمان را در خود جای دهد، مطمئن شوید که حداقل پایه‌های جلوی همه قطعات روی فرش قرار دارند.

 

5-چیدمان مبلمان اتاق نشیمن بزرگ

چیدمان استراتژیک مبلمان می‌تواند اتاق‌های نشیمن طولانی یا بزرگ را دنج و صمیمی کند. با تقسیم کردن اتاق به دو گروه مکالمه با یک مسیر بین آنها، حس راحتی از مقیاس را به اتاق بیاورید. قرار دادن یک مبل با پشت به این مسیر، بر جدایی بین دو ناحیه تأکید می‌کند.

 

6-مبلمان اتاق نشیمن را برای گفتگو بچینید

اگر اتاق نشیمن شما اغلب برای گفتگو با خانواده و دوستان استفاده می‌شود، چیدمان مبلمانی را انتخاب کنید که گفتگو را تسهیل کند. قطعات نشیمنگاه را نزدیک به وسط اتاق بکشید و آنها را رو به روی هم قرار دهید. میز قهوه خوری را در وسط قرار دهید تا نوشیدنی‌ها در دسترس هر دو طرف قرار بگیرند.

20 ایده چیدمان مبلمان اتاق نشیمن

7-چیدمان مبلمان برای استراحت

در اتاق‌های نشیمن که فعالیت‌های اصلی استراحت و تماشای تلویزیون است، یک کاناپه سکشنال نشستن راحت و انعطاف‌پذیری را ارائه می‌دهد. سکشنال‌ها در پیکربندی‌های مختلفی ارائه می‌شوند، از جمله مواردی که دارای صندلی‌های بدون بازو، صندلی‌های عاشقانه، عثمانی‌ها و صندلی‌هایی هستند که می‌توانید آن‌ها را برای تناسب با فضای خود ترکیب کنید. مبل در این اتاق نشیمن به تقسیم فضای بزرگتر کمک می‌کند و در عین حال صندلی‌های دنج را برای چندین نفر ارائه می‌دهد.

 

8-نحوه چیدمان اتاق نشیمن

برنامه‌ریزی چیدمان ایده‌آل نیاز به بررسی دقیق اتاق دارد. هنگام قرار دادن قطعات به نحوه عبور ترافیک در اتاق و محل قرار گرفتن نقطه کانونی توجه کنید. در این ویدیو با نحوه چیدمان مبلمان اتاق نشیمن بیشتر آشنا شوید.

 

9-چیدمان متقارن مبلمان

تقارن باعث ایجاد حس نظم در اتاق‌های نشیمن می‌شود. سعی کنید مبل‌ها یا صندلی‌های یکسان را در مقابل یکدیگر بچینید تا تعادل جذابی به دست آورید. اگر قطعات مبلمان شما دقیقاً مطابقت ندارند، باز هم می‌توانید با چیدمان مبلمان به نسبت یکسان در دو طرف اتاق به ظاهری متقارن برسید.

 

10-روی View تمرکز کنید

یک چیدمان موثر اتاق نشیمن با یک نقطه کانونی شروع می‌شود، که به عنوان سنگ بنای طراحی اتاق نشیمن شما عمل می‌کند. به طور معمول یک شومینه این نقش را ایفا می‌کند، مانند این فضای زندگی رنگارنگ. قطعه نشیمنگاه اصلی را به سمت نقطه کانونی قرار دهید و بخش نشیمن ثانویه را در اطراف قطعه اصلی بچینید. در تابستان، اتاق را می‌توان مجدداً چیدمان کرد تا نمای بیرونی درهای فرانسوی در مرکز توجه قرار گیرد.

20 ایده چیدمان مبلمان اتاق نشیمن

11-چیدمان مبلمان برای اتاق نشیمن باز

در یک اتاق نشیمن با مفهوم باز، از چیدمان مبلمان برای تقسیم فضا به مناطق مختلف فعالیت استفاده کنید. اینجا، یک میز و صندلی در یک طرف اتاق جمع می*شوند و محلی را برای غذاها یا بازی‌های غیررسمی فراهم می‌کنند. در طرف دیگر اتاق، یک مبل و صندلی، یک خوشه مکالمه را در اطراف شومینه تشکیل می‌دهند.

 

12-یک اتاق نشیمن را با مبلمان تقسیم کنید

یک فضای بزرگ نشیمن و غذاخوری را با قرار دادن مبلمان به مناطق جداگانه تقسیم کنید. مبل رو به دور از اتاق ناهار خوری، منطقه گفتگو را از بقیه این چیدمان باز مشخص می‌کند. مبلمان اتاق نشیمن را نزدیک به هم بچینید تا اتاق بزرگ و راحت‌تر به نظر برسد.

 

13-ترتیب یک اتاق نشیمن کوچک

هنگام تزئین یک اتاق نشیمن کوچک، انتخاب مبلمان خود را کاهش دهید. به عنوان مثال، می‌توانید به جای استفاده از مبل‌ها یا صندلی‌های عاشقانه، با مجموعه‌ای از صندلی‌ها حس فضای بیشتر و باز بودن را ایجاد کنید. مقیاس این صندلی‌ها برای اتاق نشیمن کوچک‌تر مناسب است. در حالی که چهارپایه‌های کوچک جای عثمانی‌های حجیم‌تر را می‌گیرند.

 

14-چیدمان مبلمان L شکل

یک مبل و یک صندلی عشق را در اطراف یک میز قهوه خوری بزرگ قرار دهید تا چیدمان مبلمان L شکل ایجاد شود. در گوشه‌ای که این دو قطعه به هم می‌رسند، فضا را با یک میز انتهایی یا یک چراغ رومیزی پر کنید. یک صندلی در طرف دیگر این گروه را می‌توان به راحتی به گروه‌بندی مکالمه نزدیک کرد.

14-چیدمان مبلمان L شکل

15-چیدمان اتاق نشیمن مورب

چیدمان مبلمان اتاق نشیمن به صورت مورب به اتاق جعبه‌ای ابعاد بیشتری می‌بخشد و مسیری خوشایند برای گروه صندلی ایجاد می‌کند. از مبل و میز قهوه برای ایجاد محور مورب استفاده کنید و صندلی‌های اضافی را در امتداد همان محور ترتیب دهید. برای تثبیت نامحسوس گروه صندلی به معماری اتاق، فرش منطقه را با شومینه یا دیگر دیوارهای نقطه کانونی تراز کنید.

 

16-ایده‌هایی برای چیدمان صندلی‌های اتاق نشیمن

اگر فضایی برای مبل‌های معمولی و صندلی‌های عاشقانه ندارید، چهار صندلی راحت می‌توانند در چیدمان مبلمان اتاق نشیمن کوچک به خوبی کار کنند. سعی کنید یک قالیچه پهن کنید و یک صندلی در هر گوشه قرار دهید. این چیدمان مبلمان اتاق نشیمن ظاهری منظم ایجاد می‌کند که از گفتگو استقبال می‌کند.

 

17-چیدمان مبلمان تلویزیون و شومینه

اگر هم تلویزیون و هم شومینه دارید، گزینه‌های قرارگیری شما فراتر از قرار دادن هر دو روی یک دیوار است. اما اگر روی کدام یک از صندلی‌هایتان گیر کرده‌اید، چیدمان مناسب می‌تواند معضل شما را حل کند. با این ایده‌های چیدمان مبلمان اتاق نشیمن، لذت خود را از هر دو به حداکثر برسانید.

 

18-چیدمان اتاق نشیمن دنج

هنگام تصمیم‌گیری در مورد نحوه چیدمان مبلمان اتاق نشیمن، معماری خانه خود را در نظر بگیرید. برای مثال، گستره‌ای از پنجره‌های رو به جنوب، مکانی آفتاب‌گیر و جذاب را برای یک محل نشیمن ایجاد می‌کند. یک جفت صندلی با مجموعه‌ای از چهارپایه، این گوشه پر نور را به مکانی دنج برای دو نفر تبدیل می‌کند.

اتاق نشیمن دنج

19-ایده‌های چیدمان برای پنجره‌های خلیج

با یک جفت صندلی راحت و یک صندلی عثمانی، یک پنجره خلیج را به مکانی آرام برای دو نفر تبدیل کنید. صندلی‌ها را با میز و لامپ تهیه کنید تا نوری برای مطالعه در شب و مکانی برای استراحت یک نوشیدنی داشته باشید. در صورت امکان، مبلمان را در قسمت بازشو قرار دهید تا قسمت نشیمنگاه از بقیه اتاق متمایز شود.

 

20-نحوه چیدمان با شومینه

شومینه نقطه کانونی طبیعی یک اتاق نشیمن است. هر طرف را با نشیمنگاهی که می‌تواند دو مبل یا یک مبل و یک جفت صندلی باشد بپوشانید و یک میز قهوه خوری بزرگ در وسط قرار دهید. طرف مقابل شومینه را باز بگذارید تا اجازه ورود به قسمت نشیمن را بدهید.

شرکت راشین امیدوار است خواندن مقاله ایده‌های چیدمان مبلمان برای شما مفید بوده باشد.

برگرفته از سایت: www.bhg.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *