در این مقاله 20 ایده برای شومینه سنگی دنج و زیبا را توضیح خواهیم داد. شومینه‌های سنگی منادی روزهای خنک و دنج سال هستند. مواد منحصر به فرد آنها می‌تواند فضاها را کمی ناهموارتر و کمی روستایی‌تر نشان دهد. اما اجازه ندهید آرایش خانگی آنها شما را گول بزند. شومینه‌های سنگی می‌توانند به اندازه شومینه‌های تزئین شده چوبی یا مرمری خیره کننده و زیبا باشند.

آیا برای قرار دادن یک شومینه سنگی در خانه خود آماده هستید؟ برای دیدن 20 مورد از شومینه‌های سنگی مورد علاقه ما به خواندن ادامه دهید.

 

20 ایده برای شومینه سنگی

1-خاکستری را انتخاب کنید

یک شومینه سنگی خاکستری شیک و ساده می‌تواند اتاق را فوراً زیباتر کند. برای داشتن ظاهری فوق مدرن، فضای بین سنگ‌ها را تا حد امکان کوچک نگه دارید و از دوغاب متناسب با سنگ برای جلوه‌ای بدون درز استفاده کنید.

 

2-شومینه سنگی را روستایی کنید

چیزهای بسیار کمی بیش از یک شومینه سنگی برجسته و بافت‌دار “کلبه چوبی دنج” را فریاد می‌زنند. با جفت کردن سنگ تیره بافت با خطوط دوغاب عریض و روکشی که بر انحنای طبیعی صخره تاکید می‌کند، ظاهر خانه خود را به دست آورید (حتی اگر جایی نزدیک به رشته کوه نباشد).

 

3-یک دیوار سنگی اضافه کنید

برای یک نمای شومینه منحصر به فرد که مستقیماً از یک ویلای روستایی بیرون آمده است، تمام دیواری که شومینه شما روی آن قرار دارد را با سنگ مناسب بپوشانید. شما یک ویژگی بیانیه‌ای خواهید داشت که شبیه هیچ چیز دیگری نیست و یک شومینه زیبا در وسط آن خواهید داشت. به یاد داشته باشید، شومینه‌ها فقط برای اتاق نشیمن نیستند، بلکه می‌توانند در اتاق‌های غذاخوری یا اتاق خواب نیز قرار بگیرند.

20 ایده برای شومینه سنگی دنج و زیبا

 

4-شومینه سنگی را کوچک نگه دارید

به دنبال بیانیه کوچکتر هستید؟ شومینه‌های سنگی کوچک هنوز هم می‌توانند عالی به نظر برسند. به‌علاوه، اگر می‌خواهید یک شومینه موجود را با ظاهری سنگی بازسازی کنید، اغلب ساده‌ترین کار برای شروع کوچک است.

 

5-هدف بالا

شومینه‌ها نیازی به توقف ندارند. در عوض، آنها را به سقف ببرید. این ظاهر بسیار بلند نه تنها شومینه سنگی شما را بیش از پیش برجسته می‌کند، بلکه فضای شما را نیز بلندتر می‌کند.

 

6-خارج از جعبه فکر کنید

شومینه شما نباید یک جعبه کاملا مربعی باشد. اگر دیوار بلندی دارید و می‌خواهید تلویزیون بزرگی را بالای شومینه خود قرار دهید، تلویزیونی پهن و کوتاه نصب کنید. به همین ترتیب، اگر دیوار کوتاهی دارید که نیاز به لهجه دارد، یک شومینه بلند و باریک را امتحان کنید.

20 ایده برای شومینه سنگی دنج و زیبا

7-قهوه‌ای مایل به زرد را امتحان کنید

یک شومینه سنگی برنزه به هر فضایی احساس مدیترانه‌ای می‌دهد و به خانه شما حسی لوکس و ایتالیایی می‌بخشد. حتی بهتر از آن، رنگ‌بندی خنثی این شومینه به این معنی است که تقریباً با هر رنگی به خوبی کار می‌کند. بنابراین برای اتاق‌هایی که قبلاً رنگ‌های پررنگ زیادی دارند، انتخابی عالی است.

 

8- برای شومینه سنگی از نیمه دیواری استفاده کنید

سنگ شومینه خود را تا انتهای دیوار دراز کنید. اما آن را بالاتر از آتشدان خود نیاورید.  اینگونه ظاهری سرگرم‌کننده و معاصر خواهید داشت که خیلی زیاد نیست.

 

9-فضای باز و مستقل

آیا می‌خواهید در حالی که هنوز شومینه دارید، مفهوم باز خود را حفظ کنید؟ یک مورد مستقل را امتحان کنید. این شومینه‌های سنگی دراماتیک اغلب حال و هوای بسیار مجسمه‌ای دارند و راهی عالی برای آوردن ظاهر یک شومینه سنگی به دو فضای مختلف هستند.

20 ایده برای شومینه سنگی دنج و زیبا

10-شومینه سنگی انباشته

یک شومینه سنگی انباشته می‌تواند جذابیت خطی زیادی را برای فضا به ارمغان بیاورد و تضاد بافتی را با یک اتاق خنثی ایجاد کند.

 

11-شومینه سنگی را رنگ نمایید

همانطور که می‌توانید آجر را رنگ کنید. می‌توانید سنگ را نیز رنگ کنید. این یک راه آسان برای تعمیر شومینه‌ای است که کمی بیش از حد کثیف است و نمی‌تواند به ظاهر اصلی خود بازگردد یا با سبک شما مطابقت ندارد، و این یک راه عالی برای ارائه رنگی به فضای شما است.

 

12-از سنگ مرمر استفاده کنید

برای داشتن ظاهری مینیمالیستی شگفت‌انگیز، یک شومینه سنگی را انتخاب کنید که یک تکه است (بر خلاف کاشی‌ها یا چند سنگ) و دارای جزئیات مرمری است. این ترکیب زیبا می‌تواند اتاق شما را بدون اضافه کردن درهم و برهمی بصری جذاب‌تر کند.

 

13-یک شومینه مستقل گسترده را امتحان کنید

یک شومینه مستقل هنوز هم می‌تواند در اتاقی با ارتفاع  8متر عالی به نظر برسد. فقط آن را عریض‌تر کنید. شومینه مستقل عریض‌تر و کوتاه‌تر، تقریباً برای هر فضایی، یک مرکز مجسمه سازی و چشم نواز ایجاد می‌کند.

مستقل گسترده را امتحان کنید

14-آن را خنثی کنید

شومینه‌های سنگی نباید جسور یا پر زرق و برق باشند. آنها می‌توانند کم اهمیت و خنثی باشند. برای داشتن ظاهری زیباتر، از سنگی با رنگ روشن‌تر و صاف‌تر استفاده کنید که با دیوارها یا سایر قسمت‌های اصلی اتاق شما مطابقت داشته باشد.

 

15-شومینه سایز بزرگ را انتخاب کنید

اغلب اوقات، شومینه به طور طبیعی مرکز اتاق است. اما وقتی می‌خواهید آن را بیشتر برجسته کنید، آن را بزرگتر کنید. از سنگ شومینه خود در تمام امتداد دیوار استفاده کنید و توکارها، وسایل روشنایی و قفسه بندی را به کار ببرید تا ویژگی سنگ بزرگ احساس کنید که واقعاً بخشی از فضای شماست.

 

16-آن را در یک زاویه اضافه کنید

یک شومینه سنگی زاویه‌دار انتخابی عالی برای گوشه‌ای است که در غیر این صورت استفاده نمی‌شود. شیب منحصر به فرد آن باعث می‌شود بیشتر در یک فضا متمایز شود. به علاوه، زاویه آن به این معنی است که شما راحت‌تر می‌توانید صندلی‌های بیشتری را در اطراف آن جمع کنید.

 

17-از سنگ به عنوان لهجه استفاده کنید

اگر در شومینه خود سنگ می‌خواهید، اما شومینه تماماً سنگی نمی‌خواهید، از سنگ به عنوان تزیین استفاده کنید. یک راه عالی برای انجام این کار، استفاده از یک محفظه سنگی در نزدیکی جعبه آتش است.

به عنوان لهجه استفاده کنید

18-از سنگ به عنوان برش استفاده کنید

راه آسان دیگری استفاده از سنگ چیست؟ اینکه  از آن به عنوان برش استفاده کنید. طول کوچکی از سنگ، ظرافتی را در دریایی از چوب یا آجر ایجاد می‌کند.

 

19-مواد را مخلوط کنید

لازم نیست شومینه‌های سنگی کاملاً سنگی باشند. آن را با مواد دیگر نیز مخلوط کنید. سنگ می‌تواند زیبا به نظر برسد که با یک چوب احاطه شده یا لهجه‌های آجری ترکیب شود. سنگ خنثی همچنین با عنصر براق مرمر یا گرانیت نیز به خوبی جفت می‌شود.

 

20-آن را در معرض دید بگذارید

گاهی اوقات سنگ را می‌توان رنگ آمیزی کرد یا لعاب داد تا ظاهری کامل تری ارائه دهد. اما شومینه‌های سنگی را می‌توان به‌طور طبیعی رها کرد. سنگ «خام» در معرض نور، ظاهری منحصربه‌فرد روستایی را به فضای شما می‌آورد.

20 ایده برای شومینه سنگی دنج و زیبا

شرکت راشین امیدوار است خواندن مقاله 20 ایده برای شومینه سنگی برای شما مفید بوده باشد.

برگرفته از سایت: www.mydomaine.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *