در این مقاله 17 مد مبل کلاسیک را به شما معرفی می‌کنیم. شما به یک مکان جدید نقل مکان می‌کنید و آماده هستید تا اتاق نشیمن جدید خود را مبله کنید. با این حال، هنگامی که به دنبال پیدا کردن مبل می‌شوید، با گزینه‌های بی‌شماری مواجه می‌شوید و به سرعت احساس می‌کنید غرق می‌شوید. جای تعجب نیست مدل‌های مبل زیادی وجود دارد. گشتن در همه آنها برای فهمیدن اینکه چه چیزی در فضای شما کار می‌کند زمان‌بر است.

اما یک نفس عمیق بکشید ما کار را برای شما انجام دادیم. به خواندن ادامه دهید تا در مورد رایج‌ترین مدل‌های مبل، ویژگی‌های آن‌ها و اینکه در چه فضاهایی به نظر می‌رسند، بیاموزید.

 

مدل‌های مبل کلاسیک

1-مبل کلاسیک بریج واتر

مبل‌های بریج واتر یک سبک مبل محبوب هستند که سه نفر را به راحتی در آن قرار می‌دهند. یکی از ویژگی‌های متمایز آن‌ها بازوهای پایین و پشت بلندشان است که ظاهری آرام‌تر به کالا می‌دهد. مبل‌های بریج‌واتر نیز معمولاً دارای پدهای سنگین هستند و دارای یک دامن کف هستند.

مبل کلاسیک بریج واتر

2-تختخواب

تخت خواب یک ترکیب مبل/تخت است که برای اتاق خواب مهمان، مهد کودک یا فضای انعطاف پذیر انتخاب ایده آلی است. تخت‌خواب‌ها که به آن دیوان نیز می‌گویند. می‌توانند پشتی نداشته باشند و روی دیوار قرار گیرند. همچنین می‌توانند با چارچوبی همراه باشند که بیشتر شبیه تخت به‌جای نیمکت باشند.

 

3-مدولار

مبل‌های مدولار یکی دیگر از انتخاب‌های عالی برای فضای انعطاف پذیر هستند. آنها نام خود را از توانایی آنها در ترکیب و هماهنگ کردن قطعات و به راحتی سازماندهی مجدد مطابق با نیازهای اتاق گرفته‌اند و اغلب به شکل L یا U هستند. بسیاری از مبل‌های مدولار اغلب تا سطح زمین پایین هستند و شامل بسیاری از بالشتک‌های مخملی هستند.

مبل کلاسیک

3-صندلی عشق

به دنبال یک مبل مناسب برای دو نفر هستید؟ یک صندلی عاشقانه را امتحان کنید. این مبل‌های کوچک در فضاهای کوچک‌تر یا به‌عنوان صندلی اضافی در اتاقی که قبلاً مبل بزرگ‌تری دارد، به خوبی کار می‌کنند. صندلی‌های عاشقانه برای اتاق‌خواب یا دفتر کار نیز گزینه‌ی مناسبی هستند. زیرا اندازه کوچک‌تر آن‌ها باعث می‌شود که تقریباً در هر مکانی به راحتی جا شوند.

 

5-کابریول

این سبک مبل  در دوران سلطنت لویی پانزدهم در اوایل قرن هجدهم آغاز شد. وجه تمایز مبل کابریولی پشت دراماتیک و خمیده آن است. اکثر مبل‌های کابریولی اغلب کاملاً آراسته هستند و دارای جزئیات چوبی یا پارچه‌های پیچیده هستند. اما بسیاری از مبل‌های کابریولی که امروزه پیدا می‌کنید، این مبل‌ها را انتخاب کرده‌اند و ظاهر مینیمالیستی‌تری را انتخاب کرده‌اند.

 

6- مبل کلاسیک در فضای باز

به دنبال استراحت در هوای آزاد، نه فقط اتاق نشیمن خود هستید؟ یک مبل در فضای باز را امتحان کنید. مبل‌های فضای باز اغلب به سبک‌های مدرن‌تری مانند مبل‌های بازویی یا مبل‌های عمیق عرضه می‌شوند. یکی از اجزای کلیدی مبل‌های فضای باز دوام آنهاست. بنابراین به دنبال مبل‌هایی باشید که دارای مواد مقاوم در برابر آب و هوا هستند.

 

7-رول انگلیسی

مبل‌های رولی انگلیسی یکی دیگر از گزینه‌های مبل کلاسیک است. این مبل‌های همه کاره در اوایل قرن بیستم انگلستان شروع شد و تقریباً با هر سبکی کار می‌کنند. ویژگی متمایز آنها بازوی خمیده آنها است که نام آنها را به آنها داده است. مبل‌های رول انگلیسی معمولاً دارای صندلی‌های عمیق، پشتی کوتاه و پایه‌های مبل هستند.

 

8-مدرن میانه قرن

مبل‌های رولی انگلیسی یکی دیگر از گزینه‌های مبل کلاسیک است. این مبل‌های همه کاره در اوایل قرن بیستم انگلستان شروع شد و تقریباً با هر سبکی کار می‌کنند. ویژگی متمایز آنها بازوی خمیده آنها است که نام آنها را به آنها داده است. مبل‌های رول انگلیسی معمولاً دارای صندلی‌های عمیق، پشتی کوتاه و پایه‌های مبل هستند.

پس از اوج محبوبیت در اواسط قرن، مبل‌های مد مدرن بازگشته‌اند و به سرعت تبدیل به یک مورد علاقه جدید در اتاق نشیمن شده‌اند. این نشیمن گاه با مشخصات کم، خطوط قوی و زوایای زیادی ارائه می‌دهد. مبل‌های مدرن قرن اواسط اغلب تا سطح زمین نیز پایین هستند و معمولاً در رنگ‌های چرمی یا خنثی‌تر هستند.

 

9-مقطعی

یکی دیگر از مبل‌های کلاسیک مدرن، سکشنال است. مشابه مبل‌های مدولار، مبل‌های سکشنال نیز در قسمت‌های مختلفی تولید می‌شوند. آنها به طور سنتی L یا U شکل هستند. با این حال، آنها به اندازه مبل‌های مدولار انعطاف پذیر نیستند و ممکن است فقط یک گزینه دیگر برای چیدمان داشته باشند. اما در بسیاری از مواقع، این ماندگاری می‌تواند ظاهری رسمی‌تر یا ترکیبی‌تر داشته باشد.

مبل کلاسیک

10-تاکسیدو

مبل‌های تاکسیدو مانند هیچ چیز دیگری “آرت دکو” را فریاد می‌زنند. این مبل‌های شیک و با پشتی بلند اما کم‌پرداخت در اوایل قرن بیستم شروع به کار کردند و از آن زمان تا کنون ماندگار شده‌اند. بازوهای مبل‌های تاکسیدو با پشتی همسطح قرار می‌گیرند و بسیاری از این مبل‌ها دارای دکمه‌های مخملی و تافتی هستند.

 

11-بازوی آهنگ

مبل بازویی شیک یک انتخاب کاملاً مدرن است که مرز بین مدرن و رسمی را طی می‌کند. ویژگی بارز آن بازوهای صاف و باریک آن است. مبل‌های شیاردار نیز شباهت‌های زیادی با مبل‌های معاصر اواسط قرن دارند، مانند نمای بلند و پایین و ظاهر زاویه‌دار.

 

12-عمیق نشسته

به دنبال مبل برای خوابیدن (خوابیدن) هستید؟ یک روش عمیق را امتحان کنید. مبل‌های عمیق دارای صندلی‌هایی هستند که مثبت، مجلل و البته عمیق هستند. بسیاری از آنها ظاهری بیش از حد پر شده دارند. برای فضاهای زندگی معمولی مانند اتاق‌های خانوادگی یا اتاق‌های بازی گزینه‌ای عالی هستند.

 

13-کم صندلی

یکی دیگر از مبل‌هایی که با نشیمنگاه آن مشخص می‌شود، مبل راحتی است. این مبل‌های کوتاه بدون پایه هستند و در عوض مستقیماً روی زمین قرار می‌گیرند. آنها یک ظاهر منحصر به فرد مدرن و ساختاری ارائه می‌دهند که در فضاهای لوکس و مینیمال به خوبی کار می‌کند. این مبل‌ها معمولاً دارای رنگ‌های سفید هستند.

 

14-بازگشت شتر

مبل کامل بک که پسر عموی کوچک مبل کابریولی است، دارای پشتی خمیده است. اما اغلب انحنای ظریف‌تری دارد و تقریباً وجود ندارد. مبل‌های کاملبک دارای بازوهای خمیده و دامنی هستند که به کف می‌رسد. این مبل‌ها در خانه‌هایی با فضای ساحلی مجلل یا در اتاق‌های نشیمن و کتابخانه‌ها به خوبی کار می‌کنند.

 

15-چسترفیلد

مبل‌های چسترفیلد، کلاسیک کتابخانه‌ای جهانی، ظرافت مبل‌های تاکسیدو را با راحتی مبل‌های رول انگلیسی ترکیب می‌کنند. مانند مبل تاکسیدو، چسترفیلدها از بازوهای بلند با پشت مبل تشکیل شده‌اند. اما به جای اینکه زاویه دار و سفت باشند، بازوهای چسترفیلد خمیده و نرم تر هستند. مبل‌های چسترفیلد اغلب با روکش چرمی ساخته می‌شوند و دارای دکمه‌های تافت هستند.

 

16-کاناپه

میز صندلی مانند صندلی عشق است، اما کمی رسمی‌تر است. ست‌ها معمولاً فقط برای دو نفر مناسب هستند، و بیشتر برای نشستن ساخته شده‌اند تا استراحت، زیرا به اندازه یک صندلی عاشقانه شیک نیستند. آنها برای دفاتر، اتاق‌های انتظار، ورودی‌ها و سایر مکان‌هایی که نیاز به مکانی سریع برای نشستن دارید، مبل‌های خوبی هستند.

کاناپه

17-مبل تختخواب شو

مبل تختخواب شو دقیقاً همان چیزی است که از نامش پیداست، مبل قسمتی، تختخواب جزئی. قسمت تخت یک مبل تختخواب شو اغلب در داخل مبل قرار می‌گیرد و پس از برداشتن بالشتک‌های بالایی بیرون کشیده می‌شود. برخی از مبل‌های تختخواب‌شو بیشتر به سبک فوتون هستند و تا می‌شوند تا سطحی برای خواب ایجاد کنند.

شرکت راشین امیدوار است خواندن مقاله 17 مدل مبل کلاسیک برای شما مفید بوده باشد.

برگرفته از سایت: www.mydomaine.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *