اتاق خواب‌ها را می‌توان تقریباً به هر سبکی تزئین و طراحی کرد. از بوهو گرفته تا خانه مزرعه فرانسوی تا مینیمالیست. اما گاهی اوقات، آنچه قبلاً کار کرده است بهترین است. در این موارد، کمی سبک قدیمی به اتاق خواب خود اضافه کنید. انجام این کار آسان است. ساختن منحصر به فرد شما نیز آسان است.

سبک وینتیج برای افراد مختلف می‌تواند معانی زیادی داشته باشد (و این اشکالی ندارد!). بنابراین، برای اینکه به شما کمک کنیم تصمیم بگیرید که سبک وینتیج در اتاق خواب شما چگونه به نظر می‌رسد، تعدادی از ایده‌های مورد علاقه خود در اتاق خواب قدیمی را گردآوری کرده‌ایم. به مطالعه ادامه دهید تا اتاق خواب خود را به مکانی تاریخی و آرامش بخش تبدیل کنید.

 

15 ایده برای اتاق خواب قدیمی

1-از آن لذت ببرید با داخلی

توکارها یک ویژگی کلاسیک در بسیاری از خانه‌های تاریخی هستند. به ویژه آنهایی که قبل از اواسط قرن ساخته شده‌اند. اگر قبلاً در اتاق خواب خود وسایل داخلی ندارید، چیز خوبی برای اضافه کردن آنها هستند. یک قفسه کتاب توکار یا صندلی پنجره اغلب این کار را انجام می‌دهد. اما اگر می‌خواهید همه کاره شوید، تخت‌های دوطبقه توکار را در نظر بگیرید، مانند اتاق خواب زیر.

 

2-در اتاق خواب مبلمان قدیمی را اضافه کنید

آیا به دنبال یک مبلمان آسان هستید که بتواند ظاهری قدیمی به اتاق شما بدهد؟ به دنبال مبلمانی با ظاهری پریشان باشید، مانند میزهای خواب در زیر در فضا. اثاثیه رنگ و رو رفته را یا می‌توان نو خرید یا خودتان با کمک سمباده و رنگ شیر آن را ناراحت کنید. این یک راه عالی برای “زندگی” جدید به قطعات قدیمی است.

 

3-در اتاق خواب یک لوستر آویزان کنید

مطمئنا، شما واقعاً به یک لوستر در اتاق خواب نیاز ندارید. اما آیا شما یکی را نمی خواهید؟ یک لوستر لوکس و ظرافت زیادی را برای هر فضایی، از جمله اتاق خواب، فراهم می‌کند. برای ظاهری قدیمی، سعی کنید یک لوستر آنتیک تهیه کنید. اما برای اینکه مطمئن شوید اتاق خواب شما خیلی شیک به نظر نمی‌رسد، لوستر را در کانون توجه اتاق قرار دهید و عناصر دیگر را کمرنگ‌تر نشان دهید.

15 ایده رویایی برای اتاق خواب قدیمی

4-اضافه کردن رنگ های روشن

مهم است که به یاد داشته باشید که سبک قدیمی برابر با رنگ خسته کننده نیست. رنگ‌های روشن و جسورانه در بسیاری از اتاق‌خواب‌های قدیمی، به‌ویژه اتاق‌های اواسط قرن، خانه دارند. اما برای اینکه یک جفت رنگ غیرمعمول بهترین کار را داشته باشد، به دنبال یک قطعه قدیمی با رنگی پررنگ باشید و از آن به عنوان پالت رنگی فضای خود استفاده کنید.

 

5-از دیوارپوش استفاده کنید

شیپلاپ در بسیاری از خانه‌های آمریکایی به چیزی شبیه به یک کلاسیک قرن بیست و یکمی تبدیل شده است. این دیوارپوشی که همه چیز را انجام می‌دهد می‌تواند به اتاق شما نیز حسی قدیمی بدهد. برای بهترین جلوه، آن را روی سقف نصب کنید.

 

6-از پانل دیواری عریض استفاده کنید

عاشق تابلوهای دیواری هستید؟ نگران نباشید، هنوز هم می‌توانید آن را روی دیوار خود کار کنید. برای ظاهری قدیمی که بیشتر از دهه 1880 است، از پانل‌های دیواری پهن استفاده کنید، نه باریک. یک دیوار پانل‌شده نیز انتخاب آسانی برای یک دیوار است. اما آن را با رنگی کاملاً قدیمی رنگ کنید.

15 ایده رویایی برای اتاق خواب قدیمی

7-وسایل روشنایی برنجی را اضافه کنید

به دنبال یک انتخاب نورپردازی با حس وینتیج آسان هستید؟ چند وسیله روشنایی برنجی (یا روکش برنجی) نصب کنید. این اضافات طلایی رنگ و رو رفته به اتاق خواب خاصیت خاصی می‌بخشد. اگر نمی‌خواهید فضای شما خیلی قدیمی احساس شود، لهجه ظریفی است که می‌توانید به آن اضافه کنید.

برای اطمینان از اینکه نورپردازی برنجی به جای مدرن به نظر می‌رسد قدیمی به نظر می‌آید. دنبال برنج با پوشش روکش قدیمی باشید.

 

8-برداشت خود را از ویندوز

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که در یک خانه تاریخی زندگی می‌کنید، ممکن است چند پنجره به همان اندازه تاریخی نیز نصب کنید. بنابراین، وقتی نوبت به طراحی اتاق خواب می‌رسد، از پنجره‌های آن الهام بگیرید. این می‌تواند به این معنی باشد که آنها را به مرکز اتاق خواب قدیمی خود تبدیل کنید یا از رنگ‌ها و الگوهای آن در جای دیگری از فضای خود استفاده کنید.

 

9-رنگ‌های خنثی را وارد کنید

اگرچه سبک وینتیج می‌تواند روشن و جسورانه باشد، اما همچنین می‌تواند ملایم و کم‌رنگ باشد. اتاق خواب بالا، طراحی زیر را ببینید. فضا شامل چند عنصر یکپارچه سازی با سیستم عامل (مانند گزینه های نور و صندلی) با رنگ خنثی برای اتاق خوابی است که احساس آرامش و کنار هم قرار می‌دهد.

 

10-مخمل را بیاورید

مخمل شیک و غنی می‌تواند به اتاق احساس قدیمی بودن لذت بخش بدهد. سرتخت‌های مخملی، اگرچه پر زرق و برق هستند، اما تاریخچه‌ای سرسبز به اتاق خواب می‌بخشند. اگر مخمل با دکمه‌های برنجی پوشانده شود، ظاهر قدیمی آن بیشتر تقویت می‌شود. مانند تصویر زیر، قاب تخت مخملی بدون اینکه اتاق خواب را به طور کامل تسخیر کند، لمسی از دوران Regency می‌افزاید.

15 ایده رویایی برای اتاق خواب قدیمی

11-حصیر و چوب را اضافه کنید

برای جلوه بیشتر در اتاق میان قرن، مبلمانی با لهجه‌های چوبی و حصیری (یا عصایی) اضافه کنید. قطعاتی مانند تخته سر تصویر، در فضایی از Dazey Den، به اتاق خواب شما حسی راحت و سبک می‌بخشد. بدون اینکه اتاق شما احساس کند که در دهه‌های گذشته گیر کرده است.

 

12-فروشگاه‌های صرفه جویی را فراموش نکنید

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای افزودن حس وینتیج به اتاق خوابتان، اضافه کردن مبلمان قدیمی است. یکی از ساده‌ترین (و کم‌هزینه‌ترین) راه‌ها برای یافتن مبلمان قدیمی، در فروشگاه‌های ساده است.

 

13-تارتان را امتحان کنید

افزودن ملحفه‌های طرح‌دار به اتاق خواب شما راهی کم تعهد برای آوردن سبک وینتیج به آن است. اگر به دنبال یک الگوی قدیمی هستید، تارتان را امتحان کنید. این طرح کلاسیک اسکاتلندی راهی تمیز و درجه یک برای ایجاد حس تاریخی در اتاق خواب شما است.

 

14-یک قاب قدیمی آویزان کنید

فروشگاه‌های دستفروشی مکان خوبی برای یافتن مبلمان قدیمی هستند. بلکه مکان مناسبی برای یافتن دکورهای قدیمی مانند قاب عکس نیز هستند. برای پیدا کردن یک قاب قدیمی که اتاق شما را به هم گره بزند، به بخش دیوارکوب فروشگاه دستفروشی خود بروید و به دنبال قابی باشید که توجه شما را جلب کند. اگر هیچ یک از چاپ‌ها یا عکس‌ها را دوست ندارید، نگران نباشید. بیشتر آنها را می‌توان به راحتی بیرون آورد و جایگزین کرد.

یک قاب قدیمی آویزان کنید

15-یک صندوقچه قدیمی اضافه کنید

برای اتاقی که در بیشتر مواقع نیاز است تقریباً همه وسایل شخصی شما را در خود جای دهد، جای تعجب نیست که محل نگهداری معمولاً یک مشکل در اتاق خواب‌ها باشد. اما به جای اینکه وسایل بیشتری را وارد کمد خود کنید، یک صندوقچه یا صندوق عقب قدیمی به اتاق خود اضافه کنید. صندوق ذخیره سازی نه تنها خانه جدیدی را برای لباس‌های خارج از فصل و ملحفه‌های اضافی ایجاد می‌کند. بلکه یک لمس شیک قدیمی نیز به آن اضافه می‌کند.

شرکت راشین امیدوار است خواندن مقاله 15 ایده رویایی برای اتاق خواب قدیمی برای شما مفید بوده باشد.

برگرفته از سایت: www.mydomaine.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *