بازسازی حمام، همراه با بازسازی آشپزخانه، هزینه‌های بالا و خسارت‌های زیادی را بر صاحبان خانه وارد می‌کند. اما بازسازی حمام جذاب و در عین حال مقرون به صرفه کاملاً قابل دستیابی است.

1.از مواد مشابه با هزینه کمتر استفاده کنید

به عنوان مثال، به جای کفپوش های چوبی، کفپوش های وینیل را امتحان کنید. کفپوش وینیل امروزی بسیار بهترین گزینه به نظر می رسد. نوآوری هایی مانند کفپوش های وینیل لوکس و وینیل تخته ای حتی می توانند چشم ها را از راه دور فریب دهند.

2.کف چوبی خود را رنگ کنید

اگر حمام شما کفپوش چوبی دارد، همیشه می توانید آن را با کفی مقاوم در برابر رطوبت، مانند کاشی، وینیل ورقه ای یا تخته وینیل لوکس بپوشانید.

یا می توانید با نگه داشتن کف چوبی خود و رنگ آمیزی آن با مینای محافظ در زمان، انرژی و هزینه خود صرفه جویی کنید. البته به خاطر داشته باشید که چوب سخت جامد نباید اولین انتخاب شما برای کفپوش حمام باشد. اما اگر قبلاً کف‌پوش‌های چوبی دارید، این یک راه کم هزینه برای نگه‌داشتن آن‌ها برای مدت طولانی است.

3.وان خود را به جای تعویض آن دوباره تمیز کنید

حداقل از نظر صرفه جویی در هزینه، تعویض کامل وان حمام را آخرین گزینه ممکن خود در نظر بگیرید.

درعوض، سعی کنید دوباره آن را تعمیر کنید. تمیز کردن وان حمام و دوش نمونه بارز این عبارت است که “به جای برداشتن، تعمیر و نگهداری کنید.

از طرف دیگر، آسترهای وان حمام و دوش که هرگز یک تعمیر دائمی نیستند، آنقدر که به نظر می رسد مقرون به صرفه نیستند. لاینرها که نیاز به نصب حرفه ای دارند، چند سال شما را با خود حمل خواهند کرد. در عوض، تمیز کردن وان حمام ارزان تر است و اغلب ظاهر بهتری دارد.

4.به جای تمیز کردن وان خود، آن را تعمیر کنید

هنگامی که وان حمام شما دارای بریدگی‌ها، بریدگی‌ها و رنگ‌های لایه بردار است، اما علاقه‌ای به تمیز کردن کل سطح ندارید، می‌توانید وان را به صورت نقطه‌ای تعمیر کنید.

بازسازی حمام

5.به کابینت هایتان جان تازه ببخشید.

خرید و نصب کابینت حمام جدید می تواند گران باشد. یک راه ساده تر و مقرون به صرفه تر برای جان بخشیدن به کابینت های فعلی خود این است که سخت افزار قدیمی را از بین ببرید و آن را با سخت افزار جدید سرگرم کننده جایگزین کنید.

برای آسان‌تر کردن این فرآیند، قبل از خرید سخت‌افزار جدید، مطمئن شوید که تراز پیچ آن با سوراخ‌های روی کابینت‌های موجود شما مطابقت دارد. این کار نیاز به سوراخ کردن سوراخ های جدید را از بین می برد.

6.یک سینک جدید نصب کنید

 نصب شیر سینک جدید یکی از ترفندهایی است که طراحان و خود افراد آن را انجام می دهند تا سینک را بدون تعویض کل رویه یا روشویی بدرخشند.

این کمک می کند که شیرهای سینک ساده، آسان و سریع به تنهایی نصب شوند. نیازی نیست با یک لوله کش تماس بگیرید. این نه تنها در هزینه های نیروی کار صرفه جویی می کند، بلکه جدول زمانی را نیز پیش می برد. شیر آب سینک را در صبح بردارید و تا ناهار آن را روشن کنید.

7.یک دوش پیش ساخته نصب کنید

گران ترین گزینه برای یک دوش جدید، استخدام یک متخصص برای ساخت یک دوش کاشی سفارشی از ابتدا است. در حالی که دوش ها و وان های کاشی ساخته شده در سایت می توانند زیبا و منحصر به فرد باشند، یک واحد دوش پیش ساخته را در نظر بگیرید که معمولاً هزینه بسیار کمتری دارد.

اگر می خواهید آن دوش کاشی شده را داشته باشید، ترکیب یک تشت دوش پلی با کاشی باعث صرفه جویی در دردسر و هزینه می شود. ساخت یک تشت دوش کاشی کمی زمان می برد و معمولا بهتر است آن را به دست کاشی سازان واجد شرایط بسپارید.

8.توالت خودتان را نصب کنید

نصب توالت شامل اتصالات بسیار کمی در خط آب است. سخت ترین قسمت نصب توالت فرنگی، جابجایی فیزیکی توالت در جای خود است. برای آن، یک کامیون دستی ارزان بخرید یا از خدمات یک دوست استفاده کنید.

بازسازی حمام

9.قسمت هایی از فضای داخلی را خودتان رنگ کنید

رنگ آمیزی داخلی را می توان حتی با کم مهارت ترین افراد انجام داد. برای نقاشی کل خانه، به دلیل مقیاس بزرگ، ممکن است بخواهید یک نقاش حرفه ای را استخدام کنید.

اما در نظر بگیرید که چقدر باید در حمام نقاشی انجام دهید. بیشتر فضای دیوار با آینه، دوش، کاشی، کابینت و وان اشغال می شود. در نهایت، شما فقط چند متر مربع برای نقاشی دارید. در بسیاری از موارد، می توانید این را خودتان در یک یا دو روز رنگ کنید.

10.لوله کشی مجدد انجام ندهید

با گذاشتن توالت و امکانات حمام در جایی که هستند، در هزینه خود صرفه جویی کنید. هنگامی که مکان فعلی لوله کشی نیازهای شما را برآورده می کند، نیازی به جابجایی لوله کشی نیست. انتقال آب و/یا زهکشی بلافاصله هزینه هر پروژه بازسازی را بالا می برد.

11.لوله کشی را خودتان انجام دهید

از ایده انجام لوله کشی خودتان ترسیده اید؟ دوباره فکر کنید

اگر از تماس گرفتن از خدمات لوله کش برای کار بازسازی متنفرید، یک دقیقه توقف کنید و از خود بپرسید که چه کاری ممکن است بتوانید به تنهایی انجام دهید.

با ظهور لوله‌های لوله‌کشی پلاستیکی PEX و اتصالات فشاری، حتی لوله‌کش‌هایی که اعتماد به نفس کمتری دارند می‌توانند کارهای سبک لوله‌کشی را با سهولت نسبی انجام دهند. اگر ایده شما از کار لوله کشی هنوز ریشه در دوران لحیم کاری لوله های مسی با شعله باز یا کار با لوله های گالوانیزه دارد، به این ایده فکر کنید. فقط ممکن است متوجه شوید که PEX و اتصالات فشاری برای نیازهای شما عالی هستند.

12.جا به جایی مواد حمام

اگر دو حمام دارید و یکی از آنها را بازسازی می کنید، با همه آن مواد چه باید کرد؟ برخی از صاحبان خانه دریافته اند که انتقال مواد از یک حمام به حمام دیگر مقرون به صرفه است. حتی مواد بی اهمیتی مانند پرده دوش، لوله ها و قاب عکس را می توان به حمام بعدی منتقل کرد.

نه تنها در هزینه صرفه جویی می کنید زیرا نیازی به خرید اقلام جدید ندارید، بلکه در هزینه های حمل و نقل یا زباله دان نیز صرفه جویی می کنید. به علاوه، با ارسال نکردن مواد غیرقابل تجزیه به محل دفن زباله به محیط زیست کمک می کنید.

13.حمام را خودتان طراحی کنید

اگرچه طراحان حمام عالی هستند، اما می توانند بودجه بازسازی حمام شما را نیز کاهش دهند. طراحی حمام خود را توسط خودتان در نظر بگیرید.

بازسازی کل خانه، الحاقات، و آشپزخانه های بزرگ می تواند از تخصص یک طراح واجد شرایط بهره مند شود. اما حمام در اکثر خانه ها چندان پیچیده نیست.


بازسازی حمام

www.thespruce.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *