در این مقاله 12 روش چیدمان مبل در فضای کوچک را توضیح می‌دهیم. اینکه بدانید کجا مبلمان را در یک اتاق نشیمن کوچک قرار دهید مشکل پیدا می‌کنید؟ خوب اجازه دهید چیدمان اتاق نشیمن کوچک ما نشان دهد که چقدر می‌توانید این کار را با فضای خود انجام دهید.

وقتی صحبت از چیدمان اتاق نشیمن کوچک به میان می‌آید، فشار وارد می‌شود. شما باید فضای ذخیره‌سازی، صندلی، فضای سطح و مبلمان نرم را کنار بگذارید. همچنین مطمئن شوید که آرامش و جادار به نظر می‌رسد. بله، گاهی اوقات این کار کمی غیرممکن به نظر می‌رسد. چگونه می‌توانید این مقدار مبلمان را در یک فضای کوچک بچینید و در عین حال آن را باز و مطبوع نگه دارید؟

با این حال، با برنامه‌ریزی هوشمندانه و نگاهی دقیق، می‌توان چیدمان اتاق نشیمن کوچک عالی را ایجاد کرد. اتاق نشیمن اغلب مکانی برای خنک شدن، مکانی برای کار، مکانی برای سرگرمی و حتی گاهی اوقات مکانی برای خواب است. بنابراین باید یک فضای چند منظوره سخت کوش باشد.

مبلمان اتاق نشیمن منعطف مانند قطعات مدولار یا آنهایی که می‌توانند به عنوان نشیمن و ذخیره سازی دو برابر شوند، پادشاهی هستند. با این حال مهم است که همه آنها را در هم نگذاریم. گاهی اوقات کمتر، بیشتر است، و گذاشتن فضا برای راه رفتن آزادانه در اطراف مبلمان، فضایی مجلل ایجاد می‌کند.

 

چگونه یک اتاق نشیمن کوچک را چیدمان می‌کنید؟

از آنجایی که بیشتر ما در خانه کار می‌کنیم و بازی می‌کنیم. اتاق نشیمن اکنون باید نقش‌های مختلفی را برآورده کند. مهم است که به نحوه‌ی وقت گذراندن خود در فضا بیندیشید. زیرا این تا حد زیادی چیدمان شما را تعیین می‌کند.

وقتی نوبت به انتخاب بهترین مبلمان برای اتاق‌های نشیمن کوچک می‌رسد، سوئیت سه تکه سنتی را کنار بگذارید و به دنبال تطبیق پذیری و تحرک باشید. یک جفت صندلی دمپایی شیک یا یک صندلی عاشقانه دنج همراه با زیرپایی یا میزهای عثمانی که می‌توانند به عنوان نشیمن، انبار یا میز کناری قرار بگیرند. ارزش زیادتری در مقایسه با یک جفت مبل بزرگ دارند. به دنبال مبلمان با عمق کم، طرح‌های مدولار و راه‌حل‌های داخلی سفارشی باشید که همگی از شلوغی‌ها جلوگیری می‌کنند و فضای ارزشمند کف را ذخیره می‌کنند.

 

12 روش‌ چیدمان مبل

1-چیدمان اتاق نشیمن متقارن را انتخاب کنید

تقارن هر چیزی را برای دیدن ساده‌تر می‌نماید و به طور خودکار باعث می‌شود که فضا منظم و آرام شود.

با این حال، خیلی ساده پیش نروید؛ فضاهای کوچک اغلب می‌توانند جعبه‌ای به نظر برسند. بنابراین خطوط را با منحنی‌های زیاد و سطوح بافت‌دار از هم جدا نمایید تا جذابیت بیشتری داشته باشد. او همچنین پیشنهاد می‌کند در مواقعی که فضای دیوار در بالاترین حد است. از درهای مخفی بدون درز استفاده کنید. می‌توانید تصاویر را روی آن آویزان کنید، یا حتی یک قفسه کتاب فرورفته در خود درب ایجاد کنید.

13 روش چیدمان مبل در فضای کوچک

 

2-چیدمان مبل خود را شناور کنید

مبلمان شناور یکی دیگر از ایده‌های خوب چیدمان اتاق نشیمن کوچک است. زیرا کف را آزاد می‌گذارد و نسبت فضا را افزایش می‌دهد.

از کمی ترفند بصری نیز استفاده کنید. نورپردازی لایه‌ای باعث می‌شود اتاق نشیمن کوچک بزرگ‌تر به نظر برسد. همین امر در مورد مبلمان نیز صدق می‌کند. اطمینان حاصل کنید که دامنه‌ای از ارتفاعات در فضا دارید زیرا اگر همه در سطح پایین قرار گیرند، احساس دو بعدی می‌کنید.

13 روش چیدمان مبل در فضای کوچک

 

3-نیمکت

تعویض مبل با صندلی نیمکتی با صرفه جویی در فضا روشی هوشمندانه برای استفاده حداکثری از فضای زیر پنجره است. در این جا با ایجاد یک صندلی شیک با عمق کم، از گوشه و کنار آن استفاده کرد و یک تکیه‌گاه حجیم را با مجموعه‌ای از کوسن‌های چاق که روی پنجره‌ها قرار گرفته بود، عوض کرد.

13 روش چیدمان مبل در فضای کوچک

 

4-کلید آینه‌ها را در چیدمان اتاق نشیمن کوچک بسازید

آینه‌ها روشی عالی برای تقویت درک فضا و برای ایجاد یک چیدمان اتاق نشیمن کوچک که سبک و باز به نظر می‌رسد ضروری است.

کوستانزا رانیری از ایوار لندن می‌گوید: «ما همیشه به‌طور استراتژیک آینه‌ها را مقابل پنجره‌ها قرار می‌دهیم تا چیدمان محکم‌تر و بزرگ‌تر به نظر برسد. “نکته مهم این است که مطمئن باشید باعث انعکاس آینه‌های دیگر نشود. زیرا شما آن جلوه بی‌پایان را دریافت می‌کنید، که فضایی بسیار عجیب و غریب را ایجاد می‌کند.”

13 روش چیدمان مبل در فضای کوچک

 

5-از کف تا سقف 

بهترین راه برای تقویت چیدمان اتاق نشیمن کوچک این است که از کف تا سقف اتاق نشیمن استفاده کنید. این فرصتی است برای ایجاد فضایی مناسب برای قفسه‌بندی که در یک فضای محدود کیف‌هایی از جذابیت را اضافه می‌کند.

کینگستون لافرتی این قفسه کتاب را با نردبان برای دسترسی به فضای ذخیره‌سازی با ارتفاع کامل طراحی کرده است. بکی راسل از کینگستون لافرتی می‌گوید: «استفاده از صفحات آینه‌ای، بلوک جامد کابینت‌ها را می‌شکند و این توهم را ایجاد می‌کند که کف فراتر از مبلمان است.

 

6-مبلمان صرفه‌جویی در فضا را انتخاب کنید

مبل‌های گوشه‌ای یا صندلی‌دار اغلب در اتاق‌های نشیمن کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرند. زیرا حداکثر راحتی را به شما می‌دهند و کمترین فضای کف را اشغال می‌کنند. به علاوه برای خواب‌های روزانه عالی هستند.

اگر مرتباً مهمان‌های شبانه دارید، می‌توانید مبلمان چند منظوره را با تعویض مبل خود با مبل تختخواب‌شو به حداکثر برسانید. راهنمای ما برای بهترین کاناپه‌های تختخواب‌شو گزینه‌هایی دارد که به‌اندازه کافی راحت هستند تا به‌عنوان نشیمنگاه روزمره از آن استفاده کنید.

 

7-یک گوشه دنج ایجاد کنید

طاقچه‌ها و فرورفتگی‌های عجیب و غریب برای تبدیل شدن به قسمت‌های نشیمن راحت آماده هستند. زیرا فضای با ارزش کف را نمی‌خورند. حتی بهتر از آن، مانند بازسازی این آپارتمان توسط Vanrenen GW Designs، به زیر آن فضای ذخیره‌سازی اضافه کنید.

 

8-با یک اتاق نشیمن باریک کار کنید

اگر چیدمان اتاق نشیمن باریک و طولانی برای کار دارید، به معنای واقعی کلمه خارج از جعبه فکر کنید. طاقچه‌ها، فرورفتگی‌ها و پنجره‌های رومیزی را برای ایجاد فرصت‌های نشستن و همچنین سطوح اضافی برای کتاب‌ها و چیزهای زیبا حکاکی کنید. شرکت معماری Loader Monteith مجموعه‌ای از پنجره‌های بدون قاب را در این اتاق نشیمن اضافه کرده است تا از جلوه راهروی تاریک جلوگیری کند و از نظر بصری گسترده‌تر شود.

با یک اتاق نشیمن باریک کار کنید

 

9-از فضای دیوار حداکثر استفاده را ببرید

اگر با فضای بسیار کوچک کار می‌کنید، تاقچه‌های تصویری باریک راهی مناسب برای گنجاندن فضای ذخیره‌سازی بدون اشغال فضایی با مبلمان حجیم و همچنین افزایش علاقه به کتاب، هنر و عکس هستند. برای به حداکثر رساندن توهم فضا، یک ترفند هوشمندانه تاریک شدن است. با رنگ آمیزی دیوارها و قفسه بندی سیاه، دیوارها دورتر از آنچه هستند به نظر می‌رسند.

از فضای دیوار حداکثر استفاده را ببرید

 

10-طرح زندگی کوچکی را انتخاب کنید که آرامش را در بر بگیرد

امیلی ریکارد، طراح داخلی می‌گوید: «از فشار دادن مبلمان به دیوار خودداری کنید. حتی اگر احساس می‌کنید نمی‌توانید آن‌ها را در آن جا دهید». کمی فضای تنفس در اطراف قطعات کلیدی باعث می‌شود اتاق بزرگ‌تر به نظر برسد. بعلاوه حال و هوای صمیمی و دنج ایجاد می‌کند. فرش همچنین به زمین کردن مبلمان کمک می‌کند و ایجاد یک مرز از فضای کف باعث افزایش حس وسعت می‌شود.

 

11-از پشت مبل استفاده کنید

در یک اتاق نشیمن کوچک، هر سطحی یک فرصت است. بنابراین به استفاده از پشتی مبل مخصوصاً در یک چیدمان با پلان باز فکر کنید.

سارا پیک از استودیو پیک می‌گوید: «ما می‌خواستیم فضای مطالعه‌ای را بدون تأثیر بر ظرافت اتاق نشیمن در نظر بگیریم. جایی که می‌دانستیم دو مبل باریک روبه‌روی هم می‌خواهیم». قرار دادن یک میز باریک در پشت مبل راه حل عالی بود.

اگر می توانید، همیشه سعی کنید یک منظره را بگنجانید. ما آن را طوری قرار دادیم که بتوانید از پنجره فراتر از اتاق نشیمن به بیرون خیره شوید.

 

12-در طرح نورپردازی خود تجدید نظر کنید

بدیهی است که حتی اتاق‌های نشیمن کوچک نیز به نور مناسب نیاز دارند. اما زمانی که می‌خواهید هر متر مربع را از پلان زمین خارج کنید، چراغ‌های رومیزی و کف می‌توانند مانند یک لوکس به نظر برسند. دیوارکوب‌های بازوی چرخشی انتخاب هوشمندانه‌ای هستند. زیرا چراغ های مطالعه شیک را ایجاد می‌کنند و سطوح میز کناری را آزاد می‌گذارند.

شرکت راشین امیدوار است خواندن مقاله 12 روش چیدمان مبل در فضای کوچک برای شما مفید بوده باشد.

برگرفته از سایت: www.livingetc.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *