در سال‌های اخیر، خانه‌های کوچک به عنوان خانه‌هایی برای گذراندن تعطیلات یا خانه‌هایی برای افراد مینیمالیست شناخته شده است. اما در بسیاری از منطقه‌ها، خانه‌های کوچک درواقع یک شیوه زندگی روزمره هستند. حالا در این بین خریداران خانه متوجه می‌شوند که خانه‌های کوچک بسیار برای سرمایه گذاری مناسب هستند. همچنین سبک‌های خاصی از طراحی داخلی خانه‌های کوچک وجود دارد که جذابیت منحصر به‌ فردی برای خریداران دارد. خوشبختانه ترفندها و تکنیک‌های زیادی وجود دارد که می‌تواند در طراحی داخلی خانه شما گنجانده شود. این کار کمک می‌کند فضای کوچک، بزرگتر به نظر برسد. ایده‌های مختلفی برای دکوراسیون وجود دارد، مانند آویزان کردن پرده‌ها در ارتفاع بالاتر یا استفاده از یک رنگ در چندین اتاق، ما در این مقاله بر روی 10 ایده بازسازی داخلی و نکات معماری تمرکز داریم که می‌توانید در پروژه‌های بهبود خانه خود بگنجانید.

با تیم راشین همراه باشید تا در ادامه مطلب ایده‌هایی ساده اما جذاب و کاربردی را خدمتتان ارائه دهیم.

 

10 ایده بازسازی داخلی فضای کوچک

1- در بازسازی داخلی پلان طبقه را باز کنید

دیوارهای داخلی فضای یک خانه کوچک را محدود می‌کند. بسیاری از گزینه‌های کاربردی ذخیره سازی، روشنایی و جریان را قطع می‌کند. این امر به ویژه در مورد آشپزخانه‌ها و اتاق‌های غذاخوری در خانه‌های قدیمی صادق است. چرا که زمانی این فضاها به عنوان فضاهای جدا کننده محسوب می‌شدند. اگر آشپزخانه و اتاق ناهارخوری مجاور هم هستند و با یک دیوار مشترک از هم جدا شده‌اند، برای باز کردن فضا، می‌توانید دیوار را حذف کنید. اگر یک اتاق نشیمن در مجاورت اتاق غذاخوری یا آشپزخانه وجود دارد، دیوار را می‌توان برداشت تا ارتباط بیشتری بین اتاق‌های خانه ایجاد شود. برداشتن دیوارها همچنین به پنجره‌های بیرونی اجازه می‌دهد تا به طور طبیعی فضای داخلی خانه را روشن‌تر کند. اگر به این نوع تغییر در خانه خود فکر می کنید، ابتدا با یک متخصص صحبت کنید. یک مهندس سازه باید دیوارهای باربر و محل لوله کشی و مکانیک الکتریکی خانه شما را شناسایی کند.

10 ایده بازسازی داخلی برای فضاهای کوچک

 

2-از یک نوع کفپوش در چندین اتاق متصل استفاده کنید

استفاده از یک نوع کف در چندین اتاق متصل، چشم را فریب می‌دهد تا به جای چند اتاق کوچک، به عنوان یک فضای بزرگ به چشم بیاید. این تکنیک به ویژه در صورتی مؤثر است که پلان طبقه را باز کرده باشید. کفپوش چوبی سخت و مهندسی شده یک گزینه همه کاره است که در اکثر اتاق‌های طبقه اول کار می‌کنند و یک فرش با طرح و رنگ خنثی برای طبقه بالا می‌تواند انتخابی ایده آل باشد. هر کفپوشی که انتخاب می‌کنید، مطمئن شوید که ویژگی‌هایی که برای شما کاربردی است را داشته باشد.

 

3-تضاد رنگی در بازسازی داخلی را کاهش دهید

اغلب این نگرانی وجود دارد که اتاق تاریک کوچک‌تر به نظر برسد. اما در واقعیت، اتاق‌هایی با سطح نور و روشنایی بالا بیشتر این احساس را به محیط القا می‌کنند. در حالی که فضاهای بزرگتر می‌توانند این سطح نور را به خوبی مدیریت کنند. وقتی تفاوت‌های شدید زیادی بین رنگ‌ها در یک اتاق کوچک وجود داشته باشد، چشمان ما می‌توانند آن تفاوت‌ها را راحت‌تر تشخیص دهند و ما از محدودیت‌های فضا بیشتر آگاه هستیم. در مقابل اتاق‌هایی که تضادهای رنگی کمتری دارند به چشم ما بزرگ‌تر به نظر می‌رسند، زیرا تغییر رنگ را به سرعت نمی‌بینیم و متوجه تضاد رنگ‌ها نمی‌شویم.

 

4-از ارتفاع استفاده کنید

 اتاق‌های کوچک اغلب می‌توانند سقف‌های بلندی داشته باشند. این حالت در خانه‌های تاریخی، به ویژه در مناطق مرکزی شهر، صدق می‌کند. از ارتفاع موجود با گسترش کابینت، شومینه، تزئینات و درها به سمت بالا استفاده کنید. وقتی احساس عظمت بالای سرمان می‌کنیم، کمتر متوجه دیوارهای نزدیک به هم در اتاق می‌شویم. همچنین فضای بیشتری را برای ذخیره سازی و دکوراسیون فراهم می‌کند که می‌تواند بهم ریختگی نزدیک به کف را کاهش دهد.

 

10 ایده بازسازی داخلی برای فضاهای کوچک

5-از کابینت‌ها و قفسه‌های توکار استفاده کنید

فضای ذخیره سازی کاربردی در یک خانه کوچک بسیار ضروری است. قفسه‌بندی توکار در دیوار فضای بسیار مناسب و خوبی را در محیط کوچک ایجاد می‌کند. همچنین کابینت‌های توکار فضای کف را حفظ می‌کنند. توکارها می‌توانند از فضاهایی استفاده کنند که حتی  یک مبل هم در آن جا نمی‌شود، و می‌تواند به صورت سفارشی با نیازهای شما و همچنین میزان فصایی که در اختیار دارید، طراحی و ساخته شوند.

 

6- در بازسازی داخلی کف را باز و قابل رویت نگه دارید

در حالی که نمی‌توان همه چیز را از روی زمین بلند کرد، بهتر است به دنبال راهکارهایی باشید تا قسمت بیشتری از کف دیده شود. یک مثال عالی برای این کار استفاده از سینک پایه‌ای در یک حمام کوچک یا جزیره‌ای با قفسه‌های باز در زیر آن در یک آشپزخانه کوچک است. مانند بسیاری از تکنیک‌های دیگر در لیست ما، این به چشم اجازه می دهد فضای آزاد بیشتری را ببیند، که باعث می‌شود اتاق بزرگتر احساس شود.

 

7- فضای استفاده نشده یا کم استفاده را تغییر کاربری دهید

اگر خانه شما اتاق‌های کوچکی دارد که از آنها برای هدف خاصی استفاده نمی‌کنید، آنها را تغییر کاربری دهید یا به اتاق‌های مجاور متصل کنید. این می‌تواند یک روش مفید برای ایجاد یک مجموعه اصلی با کمد دیواری باشد. گزینه دیگر این است که ساخت و ساز خانه خود را مرور کنید تا ببینید آیا فضایی وجود دارد که بتوان آن را برای ایجاد متراژ جدید گسترش داد؟ دو مکان برای جستجوی این نوع فضاها وجود دارد مثل گاراژ و اتاق زیر شیروانی.

اما در برخی موارد، چیدمان مجدد راهرو می‌تواند تأثیر زیادی بر فضای قابل استفاده داشته باشد.

 

8-وسایل را در مقیاس مناسب برای فضا نگه دارید

در بازسازی داخلی هنگامی که به دنبال وسایلی مانند وسایل روشنایی یا مبلمان هستید، در مورد اندازه آن‌ها در مقایسه با مقیاسی که در اختیار دارید محتاط باشید. یک چراغ آویز بزرگ می تواند به راحتی یک اتاق کوچک را شلوغ کند و باعث ایجاد محدودیت در فضا می‌شود. یک طراح حرفه‌ای توانایی کمک به شما در یافتن وسایل مناسب را دارد.

 

9-نظم و سازمان دهی را در پروژه‌های بازسازی خود اولویت بندی کنید

فضای کوچکی منظم و سازماندهی شده، بزرگتر از فضای نامنظم دیده می‌شود. هنگام برنامه‌ریزی فضای خود، به این نکته توجه کنید که چگونه می‌توانید به هم ریختگی را از پیشخوان دور نگه دارید. کابینت‌های شیشه‌ای برای استفاده در آشپزخانه یا کابینت‌های دور شومینه به شما این امکان را می‌دهند که جایی برای هر چیزی در جای خود داشته باشید.

10 ایده بازسازی داخلی برای فضاهای کوچک

 

10-نور طبیعی را هر جا که اختیار دارید اضافه کنید

پنجره‌های بزرگی که نور طبیعی روز را وارد فضا می‌کنند ، با محو کردن مرز بین داخل و خارج،  به فضای کوچک کمک می‌کنند تا بزرگ‌تر به نظر برسد. این یک ترفند ساده است که تقریباً در هر اتاقی با پنجره یا نورگیر قابل استفاده است.

شرکت راشین امیدوار است خواندن مقاله 10 ایده بازسازی داخلی فضای کوچک برای شما مفید بوده باشد.

برگرفته از سایت:www.info.neals.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *