در این مقاله 10ترکیب رنگ کاغذ‌ دیواری برای اتاق خواب را که ظاهری زیبا به اتاق می‌دهد با هم مرور می‌کنیم. ترکیب رنگ‌ها نقش مهم و اصلی را برای تغییر حالت‌های روحی دارد. انتخاب رنگ اتاق‌ها یکی از مهم‌ترین مراحل انتخاب است.

 

1- رنگ نیلی و سفید

رنگ نیلی و سفید حالت آرام‌بخشی برای اتاق دارد. رنگ نیلی گرم‌تر از آبی است و محیط را گرم‌تر نشان می‌دهد.

ترکیب رنگ نیلی با سفید، باعث می‌شود محیط دنج و واضح به نظر برسد.

 

2-قهوه‌ای و کرم

قهوه‌ای با کرم می‌توانند ست زیبایی در کنار هم باشند. این ترکیب رنگ باعث زیبایی و نشانه خوش سلیقه بودن است.

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چطور در فیلم‌های ساختگی احساس را شخصیت داستان به ما منتقل می‌کند؟ترکیب رنگ‌ها هم دقیقا همچین حسی را به بیننده القا می‌کنند. ترکیب رنگ‌ها، تغییر بسیار مهمی را در حالت‌های روحی ما دارند.

پس اگر می‌خواهید خاص باشید، ترکیب رنگ‌هایی را انتخاب کنید که خانه شما را خاص نشان بدهد. مخصوصا اتاق خواب، که بیشترین فصای شخصی خانه است و انتخاب ترکیب رنگ مناسب، یکی از سخت‌ترین کارهاست.

وقتی می‌خواهیم یک رنگ را برای اتاق خواب انتخاب کنیم شاید اول کمی گیج شویم ولی ترکیب دو رنگ، کار را برای ما آسان‌تر می‌کند.

در واقع زمین با ترکیب کرم، باعث ایجاد ارتفاع ،زیبایی و بعد بزرگی در اتاق خواب می‌شود.

 

2-ارغوانی و کرم

این ترکیب رنگ باعث می‌شود فضا خیلی خاص به نظر برسد. این رنگ موجب آرامش و ترغیب برای خواب می‌باشد.

10ترکیب رنگ کاغذ‌ دیواری برای اتاق خواب ارغوانی و کرم

 

4- آبی روشن و زرد

ترکیب این دو رنگ باعث نشاط و روشنی فضای اتاق می‌شود. انرژی مثبت را به فضا منعکس می‌کند. ترکیب این دو رنگ موجب بزرگ‌تر دیده شدن اتاق می‌شود.

10ترکیب رنگ کاغذ‌ دیواری برای اتاق خواب آبی و زرد

 

5-خاکستری با هم طیف‌های خودش

خاکستری یک رنگ خنثی می‌باشد. یکی از مزیت‌هایش این است که می‌تواند با هم طیف‌های خودش ترکیب شود. حتی این رنگ را می‌توان به صورت تک رنگ برای اتاق نیز استفاده کرد. چون خاکستری یکی از رنگ‌های ساده است که حس درجه یک بودن و خاص بودن را به اتاق خواب می‌دهد.

10ترکیب رنگ کاغذ‌ دیواری برای اتاق خواب خاکستری

 

6-قهوه ای روشن با سبز مات

ترکیب قهوه‌ای روشن با سبز مات، کمی فضا را خاص نشان می‌دهد. ممکن است در نگاه اول زیاد به چشم نیاید اما حالت خنثی و خاکی بودن را به فضا القا می‌کند.

و ترکیب رنگ قهوه‌ای روشن با سبز مات، حس آرامش را به همراه می‌آورد.

10ترکیب رنگ کاغذ‌ دیواری برای اتاق خواب قهوه ای و سبز

 

7- صورتی و لیمویی

ترکیب این دو رنگ با هم خیلی مطابقت دارد. ترکیب آن به فضا انرژی خاصی می‌دهد. این ترکیب برای کسانی که می‌خواهند از رختخواب صبح‌ها دل بکنند گزینه مناسبی است.

10ترکیب رنگ کاغذ‌ دیواری برای اتاق خواب صورتی و لیمویی

 

8-هلویی و سفید

ترکیب رنگ هلویی و سفید حس راحتی و آرامش را به فضا القا می‌کند. این ترکیب رنگ کاغذ دیواری باعث می‌شود تا اتاق خواب گرم‌تر به نظر برسد و سریعتر به خواب بروید.

10ترکیب رنگ کاغذ‌ دیواری برای اتاق خواب هلویی و سفید

 

9-صورتی تیره با بژ

ترکیب رنگ تیره با بژ بهترین ترکیب برای اتاق خواب می‌باشد. این ترکیب رنگ، حس گرما و سرما را القا می‌کند و باعث ایجاد آرامش می‌شود. رنگ بژ یک رنگ خنثی است که با ترکیب صورتی تیره، حس اغواکننده به فضای اتاق خواب می‌دهد.

10ترکیب رنگ کاغذ‌ دیواری برای اتاق خواب صورتی و بژ

 

10-ترکیب بنفش با هم طیف‌های خودش

ترکیب رنگ‌های بنفش با هم طیف‌هایش، حس خاص بودن را به اتاق خواب می‌دهد. علاوه بر این، حس لوکس و لذت بخش بودن را به فضا القا می‌کند.

10ترکیب رنگ کاغذ‌ دیواری برای اتاق خواب بنفش و هم طیف هایش

10ترکیب رنگ کاغذ‌ دیواری را به همراه حسی که به ما می‌دهند توضیح دادیدم. شرکت راشین با دارا بودن یک تیم طراحی متخصص به شما در انتخاب رنگ مناسب کاغذ دیواری کمک خواهد کرد.

برگرفته از سایت: www.nipponpaint.co.in

 

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *