در این مقاله توضیح خواهیم داد که آیا می‌توان کفپوش وینیل را برای پاسیو فضای باز استفاده کرد؟

احتمالا فواید کفپوش وینیل را شنیده‌اید که تمیز کردن و نظافت راحتی دارد و بسیار با دوام و قابل شست‌وشو هست.

اما ممکن است این سوال در ذهنتان شکل بگیرد که آیا می‌توانید آنها را در پاسیو بیرونی نیز نصب کنید؟

پاسخ بله است. کفپوش وینیل را می‌توان در پاسیو بیرونی نصب کرد زیرا در برابر رطوبت مقاوم و با دوام است و نیاز به نگهداری کمی دارد. پاسیو یک فضای باز و راحت و بادوام برای بچه‌ها  است و در عین حال یک منطقه برای استراحت خانوادگی می‌باشد.

ما به عواملی می‌پردازیم که وینیل را به گزینه‌ای عالی برای کفپوش فضای باز تبدیل می‌کند.

 

آیا می‌توان از کفپوش وینیل در فضای باز استفاده کرد؟

بله، کفپوش وینیل یک گزینه ارزان و عالی است که می‌تواند در فضای باز استفاده شود. وینیل به دلیل درخشندگی منحصر به فرد، مقاومت در برابر رطوبت، دوام و نگهداری کم، برای کفپوش‌های بیرونی به همان اندازه که برای فضاهای داخلی مناسب است، عالی است.

فضاهای بیرونی معمولاً در معرض عناصر طبیعت مانند بارندگی، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و دمای سرد قرار دارند. این عناصر سرعت سایش و پارگی را افزایش می‌دهند، به همین دلیل است که شما به کفپوشی نیاز دارید که به اندازه وینیل بادوام باشد.

کفپوش وینیل و بررسی امکان استفاده از آن در پاسیو فضای باز

هنگامی که وینیل را برای کفپوش پاسیو، ایوان یا حیاط خود نصب می‌کنید. بچه‌ها و حیوانات خانگی می‌توانند هر چقدر که می‌خواهند روی آن بازی کنند، بدون اینکه نگران آسیب دیدگی و خراشیدگی آن باشید. علاوه بر این، کفپوش وینیل ضد آب است، بنابراین در معرض آلودگی و کپک زدن نیست.

همچنین به یاد داشته باشید که ماهیت ضد آب و غیر متخلخل آن به این معنی است که برای تمیز کردن و نگهداری کفپوش وینیل فضای باز خود مشکلی نخواهید داشت.

 

جلوگیری از آسیب کودکان

اگر پدر و مادر هستید، فرزندانتان به احتمال زیاد ساعت‌های زیادی را در فضای باز به بازی می‌گذرانند. بنابراین، شما هیچ سطحی را نمی‌خواهید که آنها را در معرض خطر آسیب قرار دهد. اینجاست که کفپوش وینیل در فضای باز را به شما پیشنهاد می‌دهیم، زیرا با کشش فراوان طراحی شده است تا احتمال لغزش را به حداقل برساند.

علاوه بر این، کفپوش وینیل نباید با استفاده از میخ یا پیچ به کف زیرین چسبانده شود، و هیچ شانسی برای آسیب دیدگی از طریق سرهای ناخن بیرون زده باقی نمی‌گذارد. برخلاف سطوح بتنی که سخت‌تر هستند و می‌توانند باعث آسیب در هنگام سقوط شوند، سطوح وینیل نرم‌تر هستند و احساس راحتی بیشتری دارند.

دلیل نهایی اینکه چرا وینیل یک گزینه عالی برای کفپوش در فضای باز است، این واقعیت است که تشک‌ها و رول‌های کف وینیل معمولاً در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف موجود هستند. بنابراین، اگر می‌خواهید از طراحی کفپوش فضای داخلی خود در پاسیو بیرونی خود تقلید کنید، می‌توانید برای نتایج رضایت‌بخش به تخته‌های کفپوش وینیل اعتماد کنید.

 

چگونه از کفپوش وینیل در فضای باز استفاده کنیم؟

برای نصب موفقیت‌آمیز کاشی‌های کف‌پوش وینیل و استفاده از کف‌پوش وینیل در پاسیو یا ایوان خود، ابتدا سطح را تمیز کنید تا کثیفی‌ها و زباله‌ها از بین بروند. زیرا این کار چسبندگی کاشی‌های وینیل به سطح را محدود می‌کند.

اگر سطح زیرینی که کاشی‌ها را روی آن می‌گذارید یک سطح بتنی یا چوبی باشد، تمیز کردن مناسب با واشر برقی برای چسبندگی مناسب ضروری است. عدم اطمینان از چسبندگی مناسب به احتمال زیاد منجر به چروک شدن کاشی‌های وینیل در پایین خط می‌شود.

در ادامه، زمانی که کفپوش وینیل را در فضای باز در نظر می‌گیرید، باید مطمئن شوید که این منطقه تا حدودی از تغییرات شدید دمای بیرون ایمن است. این به این دلیل است که دماهای شدید باعث ایجاد ترک در این نوع کفپوش می‌شود.

کفپوش وینیل و بررسی امکان استفاده از آن در پاسیو فضای باز

به این ترتیب، ما توصیه می‌کنیم قبل از نصب کفپوش وینیل، صفحه نمایش جانبی را در ایوان یا سقف در پاسیو خود نصب کنید تا آن را به آلاچیق تبدیل کنید. چنین فضاهای بسته معمولاً کمتر در معرض تغییرات دما و نور خورشید قرار می‌گیرند و کفپوش وینیل شما در اثر قرار گرفتن در معرض عناصر کمتر آسیب می‌بیند.

 

آیا این جنس کفپوش می‌تواند در برابر دمای سرد مقاومت کند؟

کفپوش وینیل تحمل ضعیفی برای دماهای بسیار سرد دارد. به همین دلیل است که کفپوش وینیل در فضای باز برای صاحبان خانه در مناطقی با آب و هوای بسیار سرد توصیه نمی‌شود. در چنین شرایط آب و هوایی، وینیل بیشتر احتمال دارد که ترک بخورد و تخته‌ها از موقعیت خود خارج می‌شوند.

علاوه بر این، هنگامی که در شرایط دمای سرد زیر 20 درجه فارنهایت، نصب می شود، برخی از تخته‌های وینیل به احتمال زیاد شکننده می‌شوند و ترک می‌خورند. به این ترتیب، بهترین زمان از روز برای نصب کفپوش وینیل برای کسانی که در مناطق سردتر هستند، در اواسط روز است، زمانی که دما احتمالاً بالاترین میزان را دارد.

این به کنار،  نصب وینیل در مناطق نسبتاً سرد مزیت‌هایی هم دارد (وینیل در شرایط دمای بسیار پایین بیشتر ممکن است ترک بخورد، اما نه در سرمای متوسط). به عنوان مثال، این ماده یک عایق حرارتی خوب است. به این معنی که حتی اگر با پای برهنه روی آن راه بروید، سرمای زیادی احساس نمی‌شود.

کفپوش وینیل

گزینه‌های ارزان قیمت کفپوش پاسیو فضای باز؟

پاسیوهای فضای باز معمولاً از پایه‌های نگهدارنده عمودی تشکیل شده‌اند و از چوب ساخته شده‌اند. از آنجایی که چوب بسیار مستعد آسیب رطوبت است، شما به کف پاسیو نیاز دارید که رطوبت را جذب نکند. به همین دلیل است که کاشی‌های کف وینیل ضد آب معمولا برای پاسیو توصیه می‌شود.

با این حال، درست مانند کفپوش وینیل در فضای باز، چندین گزینه دیگر برای کفپوش ارزان و خوب وجود دارد که مزایای مختلفی را ارائه می‌دهد. در زیر، برخی از این کفپوش‌های وینیل را برای جایگزین‌های پاسیو در فضای باز بررسی می‌کنیم؟

1-چوب کامپوزیت

اگر به دنبال ترکیبی عالی از زیبایی و عملکرد برای کفپوش پاسیو خود هستید، با انتخاب تخته‌های چوبی کامپوزیت اشتباه نخواهید کرد. این مواد کفپوش ظاهری از چوب طبیعی را تقلید می‌کند و جذابیت زیبا و روستایی را ارائه می‌دهد. علاوه بر این، طراحی مقاوم در برابر آتش، مقاومت در برابر پوسیدگی و الزامات نگهداری محدود، چوب کامپوزیت را به جایگزینی کاربردی‌تر برای چوب واقعی تبدیل می‌کند.

 

2-کاشی و سرامیک

بهترین چیز در مورد کفپوش سرامیک و کاشی چینی این است که دوام بیشتری نسبت به سنگ و چوب طبیعی دارند. با نصب کفپوش کاشی و سرامیک با امتیاز PEI بالا در پاسیو فضای باز خود، از یک کفپوش با ظاهری زیبا لذت خواهید برد که می‌تواند سال‌ها در برابر سایش و عناصر بیرونی مقاومت کند.

 

3-کاشی‌های پاسیو پلاستیکی

اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که بارندگی دائمی دارد، همیشه خطر آسیب رطوبت به عناصر کفپوش شما وجود دارد. برای چنین شرایطی، به کفپوش پلاستیکی زهکشی نیاز دارید تا از آبگرفتگی فضاهای بیرونی از جمله پاسیو خود جلوگیری کنید. این کاشی‌ها دارای طراحی سطحی تهویه شده هستند که امکان تخلیه سریع آب را فراهم می‌کند.

علاوه بر این، کاشی‌های پلاستیکی تحت قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید محو نمی‌شوند. زیرا به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم باشند. آخرین ویژگی که کاشی‌های پلاستیکی را برای پاسیو عالی و مناسب می‌کند، طراحی مقاوم آن ها در برابر لغزش است.

شرکت راشین امیدوار است خواندن مقاله کفپوش وینیل در فضای باز برای شما مفید بوده باشد.

برگرفته از سایت: www.floortechie.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *