یکی از مهمترین انتخاب ها در هر فضایی که دارای راهرو و ره پله است، انتخاب کفپوش مناسب راهرو است.کفپوش راهرو باید هم کاربردی و هم زیبا باشد. بیاموزید که چگونه می توانید آنچه را که مناسب سبک زندگی، بودجه و طرح دکوراسیون شما باشد انتخاب کنید.

کف راهرو باید زیبا به نظر برسد، راه رفتن روی آن باید حس خوبی داشته باشد و تمیز کردن آن آسان باشد. ما واقعاً چیزهای زیادی می‌خواهیم، بنابراین اگر فکر می‌کنید که چگونه می‌توانید بهترین کفپوش راهرو را برای رفع تمام نیازهایتان انتخاب کنید، می‌توانیم کمک کنیم. ما در اینجا همه گزینه ها را پوشش می دهیم تا بتوانید یک انتخاب ایده ال داشته باشید.

چه انتخاب هایی برای کفپوش راهرو وجود دارد؟

راهرو ممکن است فضای سختی باشد، اما طیف وسیعی از کفپوش  برای راهرو وجود دارد. شناخت بهترین کفپوش راهرو برای شما کاملاً به فضایی که دارید بستگی دارد.

شما باید کفپوش‌هایی انتخاب کنید که در زیر پاها بهتر هستند. به رنگ و ظاهر هم فکر کنید. آیا می خواهید طبقه ای با رنگ تیره در دسترس باشد که آنچه را که ردیابی می شود بلافاصله آشکار نکند؟ از طرف دیگر، ممکن است از رنگ روشن استفاده کنید که می تواند سالن تاریک را روشن تر کند. یا کاشی ها را مورب بچینید تا راهرو بزرگتر به نظر برسد؟ چگونه ترجیح می دهید کف سالن را تمیز کنید؟ آیا جاروبرقی کافی است یا دوست دارید بتوانید تی  بزنید؟

پوشش های کف سخت برای راهروها:

اگر کفپوش سختی را می‌خواهید که برای راهرو مناسب باشد، کاشی‌های کف، کف‌پوش چوبی و پارکت لمینت همگی ارزش بررسی دارند.

به کفپوش وینیل نیز فکر کنید، که یک جایگزین مقرون به صرفه برای کف کاشی در راهروها است.

کاشی های کف راهرو یک انتخاب محبوب هستند. کاشی های کف طبیعی یا مصنوعی را انتخاب کنید. اگر کفپوش سنگی را انتخاب می کنید، به خاطر داشته باشید که همه آنها برای مناطق پر رفت و آمد مناسب نیستند. با تامین کننده خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که یک کاشی سنگی خاص با حجم کاری سالن کنار می آید و آگاه باشید که به مراقبت مداوم نیاز دارد. 

 کاشی های سرامیکی و کاشی های چینی نیز بسیار بادوام هستند.

کفپوش راهرو

نحوه انتخاب بهترین کاشی کف

پارکت در راهرو نیز می تواند گزینه خوبی باشد. رنگ های متوسط و چوب های تیره از نظر نشان دادن گرد و غبار واکنش بیشتری دارند، در حالی که چوب کم رنگ نیاز به کار بیشتری دارد اما می تواند به فضا کمک کند که گسترده تر به نظر برسد. پارکت سبک و با دوام است و مزیت آن این است که در صورت بروز هر گونه آسیب در طول زمان می توان آن را مجدداً تعمیر کرد.

لمینت می تواند جلوه ای از پارکت را در راهرو با قیمت پایین تری ایجاد کند. پارکت لمینت در مقابل سایشی که در سالن به آن وارد می شود، مقاومت می کند. از گزینه های ارزان قیمتی که به خوبی پوشیده نمی شوند دوری کنید.

کفپوش وینیل در راهرو می تواند ظاهر تخته های چوبی یا پارکت، سنگ یا کاشی های طرح دار را ایجاد کند. در زیر پا نرم‌تر و ساکت‌تر است، بنابراین زمانی که خانواده وارد و بیرون می‌شوند، می‌توان صدای تق تق کم کرد. تمیز کردن کفپوش وینیل نیز بسیار راحت است. مانند پارکت لمینت، کفپوش وینیل، خریدی مقرون به صرفه است. همچنین در راهروهایی با شکل غیرمعمول به راحتی برش داده می شود . بسیاری از کاشی های وینیل مدرن با گرمایش از کف سازگار هستند.

کفپوش راهرو

فرش و کفپوش طبیعی راهروها

فرش انتخاب بسیاری از صاحبان خانه است اما آن را نمی توان تمیز کرد اگر کفش یا پنجه گل وارد شود، اما فرش ها می توانند مقاومت خوبی در برابر کثیف شدن داشته باشند . یک نسخه غنی از پشم (80 درصد پشم، 20 درصد الیاف مصنوعی) را امتحان کنید..

کفپوش طبیعی از الیاف گیاهی ساخته شده است و بافت دلپذیری دارد که می تواند جذابیت تزئینی ظریفی را به سالن اضافه کند. همه کفپوش های طبیعی برای راهرو مناسب نیستند. 

برای داشتن ظاهری منسجم، کف آن را با پله های خود مطابقت دهید – یا هماهنگ کنید، و به خاطر داشته باشید که راه راه هایی مانند موارد زیر به صورت بصری سالن شما را طولانی تر می کند، اگر همیشه به دنبال ایده هایی برای راهروی کوچک هستید، یک امتیاز است.

کف سازی راهرو با گرمایش از کف

کف‌پوش‌های سخت راهرو مانند کفپوش سنگی، چینی و سرامیک به طور موثری با گرمایش از کف ترکیب می‌شوند و خروجی حرارت خوبی را ارائه می‌دهند.

پارکت چوبی جامد می تواند برای استفاده با گرمایش از کف مناسب باشد، اما با تامین کننده خود مشورت کنید. چوب کامپوزیت نیز باید سازگار باشد.

 لمینت ها و وینیل های با کیفیت بالا را می توان با گرمایش از کف استفاده کرد.

فرش را می توان با گرمایش از کف نیز ترکیب کرد، اما فرش و زیرانداز باید با حداکثر درجه بندی TOG (مقاومت حرارتی) مشخص شده توسط سازنده گرمایش مطابقت داشته باشند.

نکته اصلی: هر کدام از کفپوش ها را که انتخاب می کنید، همیشه یک فرش در ورودی خانه خود قرار دهید تا از آسیب دیدن پوشش کف و افزایش عمر آن جلوگیری شود.

برگرفته شده از  سایت :

www.realhomes.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *