در این مقاله انواع کفپوش سنگی را بررسی خواهیم کرد. انواع کفپوش‌های سنگی برای هر سبک داخلی وجود دارد، از سنگ مرمر ظریف و تخته سنگ پیچیده گرفته تا سنگ آهک مقاوم و ماسه سنگ ها.

البته، کفپوش‌های سنگ طبیعی تنها یکی از ایده‌های بی‌شمار کفپوش هستند که می‌توانید در خانه خود بگنجانید و زیبایی خاصی به محیط می‌دهد.

کفپوش‌های سنگی معمولاً برای آشپزخانه یا برای کفپوش راهرو استفاده می‌شوند. با این حال، کفپوش سنگی می‌تواند در اکثر اتاق‌های خانه نیز استفاده شود.

کف‌های سنگی در برابر رطوبت مقاوم هستند، بنابراین برخلاف چوب تاب نمی‌خورند و برای حمام نیز ایده‌آل هستند.

در ادامه با سایت راشین همراه باشید تا در مورد انواع مختلف کفپوش‌های سنگی صحبت کنیم.

 

انواع مختلف کفپوش سنگی کدامند؟

انواع مختلفی از کفپوش‌های سنگی وجود دارد، از جمله: سنگ مرمر، سنگ آهک، ماسه سنگ و گرانیت. با این حال، کف سنگ طبیعی که انتخاب می‌کنید به اتاقی که آن را در آن می‌گذارید و ظاهری که می‌خواهید به دست آورید بستگی دارد.

هر دو سنگ تخت و سنگ آهک برای آشپزخانه عالی هستند زیرا بسیار بادوام می‌باشند. در حالی که سنگ مرمر برای ایجاد ظاهری مجلل در حمام عالی است.

در انتخاب کف سنگی، مهم است که 100 درصد به انتخاب خود اطمینان داشته باشید. جاشوا فرناندز، یکی از بنیانگذاران Quorn Stone، توصیه می‌کند: «خرید کف سنگی یک سرمایه گذاری برای خانه است و باید به دقت مورد توجه قرار گیرد. توصیه ما این است که همیشه در پوشش کف انتخابی خود خنثی باشید.

کفپوش سنگی

کفپوش سنگ آهک: همه کاره و محبوب برای همه‌ی اتاق‌ها

سنگ آهک که به دلیل دوام و ظاهر روستایی خود مورد علاقه عموم مردم است و در اتاق‌های پرتردد مانند آشپزخانه یا راهروها ظاهر می‌شود. این سنگ در طیف وسیعی از رنگ‌های طبیعی موجود است، از سفید روشن، که برای ست کردن با دیگر ایده‌های آشپزخانه سفید سنتی مناسب است، تا سایه‌های سیاه غنی از زغال سنگ، که لکه‌ها، ریخته‌ها یا کثیفی را پنهان می‌کند و برای خانه‌های خانوادگی شلوغ ایده‌آل است.

به عنوان یک سنگ طبیعی، هر قطعه سنگ آهک منحصر به‌ فرد است که با رگه‌ها و خطوط مجزای آن مشخص می‌شود که جذابیت بصری ایجاد می‌کند که برای تکمیل طرح داخلی شما عالی است. سنگ آهک در طیف وسیعی از بافت ها وجود دارد.

به خاطر داشته باشید که سنگ آهک در چگالی‌های متفاوتی وجود دارد. سنگ آهک با چگالی بالاتر در برابر لکه مقاوم‌تر و بادوام‌تر است.

 

صفحه: برای افزودن کاراکتر

تخته سنگ با جلوه‌ای شکاف‌دار که چشم‌ها را به خود جلب می‌کند، انتخابی عالی است که به‌خوبی با دیگر ایده‌های آشپزخانه روستایی همراه است.

تخته سنگ بسیار بادوام و مقاوم در برابر آب است و به راحتی تمیز می‌شود و آن را به انتخابی عالی برای اتاق‌های مرکزی خانه تبدیل می‌کند.

با این حال، یکی از مواردی که در مورد تخته سنگ باید در نظر گرفت این است که آیا کاشی ها کالیبره شده یا کالیبره نشده هستند. تخته سنگ کالیبره نشده تسطیح نشده است و بنابراین برای اطمینان از یک سطح تراز، نیاز به “لایه گذاری” در هنگام نصب دارد. بنابراین ضروری است که توسط یک متخصص نصب شود. از سوی دیگر، کاشی‌های مدرج تراز شده‌اند، بنابراین می‌توان آنها را صاف گذاشت و در نتیجه ظاهر یکنواخت‌تر و امروزی‌تر ایجاد کرد.

 

سنگ مرمر: برای ظاهری لوکس

سنگ مرمر ماده انتخابی برای بناهای تاریخی کلاسیک و مجلل‌ترین ساختمان‌ها است و بنابراین برای ایجاد ظاهری لوکس عالی است.

این سنگ در رنگ‌ها و طرح‌های بسیاری یافت می‌شود، درخشش طبیعی شفافی دارد و می‌توان آن را تراش داد تا جایی که سنگ برای ایجاد یک سطح مات سخت تراشیده می‌شود تا به سطحی سیقلی و زیبا برسد.

سنگ مرمر بسیار متخلخل است، بنابراین مطمئن شوید که کاملاً مهر و موم شده است تا از لکه و تغییر رنگ جلوگیری شود. این یک انتخاب عالی برای آشپزخانه نیست و به راحتی توسط مواد غذایی اسیدی و مایعات آسیب می بیند. بنابراین بهتر است آن را جایگزین یک سنگ مرمر مشابه کنید.

 

گرانیت: بادوام‌ترین کف سنگی

راهروها، آشپزخانه‌ها و اتاق‌ها، همگی نیاز به کف‌پوشی با دوام بالایی دارند. گرانیت، مانند این کفپوش از Original Style، یکی از مستحکم‌ترین انواع کفپوش‌های سنگی است و در برابر ریختن، خط و خش و لکه بسیار مقاوم است و برای اتاق های پرتردد بسیار مناسب است.

اگر به دنبال یک گزینه مقاوم برای یک اتاق پر رفت و آمد خانه هستید، کف سنگی را انتخاب کنید که سطح بسته و صافی دارد که کثیفی را جمع نکند. با این حال، انواع کفپوش‌های سنگی بادوام نیز می‌توانند زیبا باشند. مانند گرانیت، که در آن عمق رنگ و بافت‌های متفاوت آن ظرافت را به هر فضایی می‌افزاید.

کفپوش سنگی

ماسه سنگ: برای یک کفپوش متداول

هر تکه ماسه سنگ که توسط طبیعت شکل گرفته است، دارای شخصیت و رنگ منحصر به فردی است که فضای شما را با شخصیت آغشته می‌کند. در نتیجه، ماسه‌ستون یکی از محبوب‌ترین انواع کفپوش‌های سنگی به‌ویژه در آشپزخانه‌های سبک روستایی است.

 ماسه سنگ یک گزینه سخت و کاربردی است که برای کاشی‌های آشپزخانه ایده آل است، بافت آن همچنین چسبندگی زیر پا را فراهم می‌کند. ایزابل فرناندز، مدیر Quorn Stone، توضیح می‌دهد که کاشی‌های رنگارنگ، نمای روستایی بسیار دوست‌داشتنی مدرن را تکمیل می‌کنند و با مجموعه‌ای از رنگ‌های مختلف کار می‌کنند.

انتخاب رنگ تراشیده، عمق کاشی‌ها را برجسته می‌کند، در حالی که انتخاب سایه روشن‌ به روشن‌تر شدن اتاق و ایجاد حسی خوشایند کمک می‌کند. البته شایان ذکر است که برای جلوگیری از جذب آب نیاز به آب بندی دارد، زیرا این سنگ ذاتاً متخلخل است. آب‌بندی همچنین به محافظت از آن در برابر لکه‌ها و خراش‌ها کمک می‌کند و می‌تواند به ماندگاری آن برای چندین دهه کمک کند.

 

کف سنگی اصلی: برای جذابیت دوره

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که یک کف سنگی اصلی داشته باشید، پس مهم است که از آن محافظت کنید.

اولویت این است که کفپوش‌های سنگی قدیمی را تا جایی که ممکن است حفظ کنید و برای حفظ جذابیت آن‌ها، تعمیر و نگهداری مناسب را انجام دهید. راجر هانت، نویسنده کتاب راهنمای خانه قدیمی، توصیه می‌کند که تمیز کردن باید با احتیاط انجام شود و سنگ هرگز نباید خیس شود. زیرا حتی آب تمیز ممکن است باعث آسیب شود.

بنابراین، مهم است که بدانید چگونه کف‌های سنگی را با استفاده از پاک کننده‌های غیر اسیدی تمیز کنید تا پتینه طبیعی خود را حفظ کنید.

اگر یک طبقه اصلی ندارید اما می خواهید میراث غنی یک کف سنگ اصلی را به تصویر بکشید، گزینه‌های کفپوش سنگی احیا شده زیادی وجود دارد. کفپوش‌های اصلاح شده موجود در انواع کفپوش‌های سنگی، پتینه طبیعی خود را حفظ می‌کنند و ذاتاً مقاوم هستند، زیرا قبلاً از چندین نسل استفاده شده‌اند و همچنین برای نصب در خانه شما بلند شده و جابجا شده‌اند.

 

برای بهبود آشپزخانه‌های کوچک، کاشی‌های با فرمت بزرگ را انتخاب کنید

آشپزخانه‌های کوچک به برنامه‌ریزی دقیق نیاز دارند به‌ ویژه آشپزخانه‌های بزرگ‌تر، زیرا فضا در اولویت قرار دارد. یک اصل کلیدی این طراحی ایجاد توهم فضای بزرگ است. ایده‌های آشپزخانه کوچک زیادی وجود دارد که می‌تواند به رسیدن به این هدف کمک کند، اما چیدن کفپوش سنگی مناسب می‌تواند دنیای متفاوتی را ایجاد کند.

برخلاف تصور، ما اغلب متوجه می‌شویم که یک کاشی بزرگ‌تر می‌تواند به خوبی در دستیابی به این کار عمل کند. کاشی کوچکتر باعث ایجاد درزهای دوغاب زیادی می‌شود که می‌تواند فضا را محصور کند و چشم را از کاشی کم کند. جاشوا فرناندز توصیه می‌کند که ما اغلب کاشی‌هایی با ابعاد 900 در 600 را پیشنهاد می‌کنیم، زیرا اندازه‌ای همه‌کاره است که هم در مناطق کوچک‌تر و هم در مناطق بزرگ‌تر به خوبی کار می‌کند.

 

آیا کف سنگی گران است؟

تمام کفپوش‌های سنگی نیاز به تعمیر و نگهداری دارند که در طول سال‌ها بر هزینه‌های آن افزوده می‌شود. با این حال، در بیشتر موارد، آنها فقط هر چهار تا پنج سال یکبار نیاز به آب‌بندی کامل دارند. برای توصیه‌های خاص با تامین کننده خود مشورت کنید زیرا با انواع مختلف کفپوش سنگی متفاوت است.

 

آیا می‌توانید گرمایش تابشی با کف سنگی داشته باشید؟

بله، شما می‌توانید گرمایش تابشی با کفپوش‌های سنگی داشته باشید. سنگ یک رسانای درخشان است و بنابراین برای گرمایش از کف مناسب است.

کفپوش سنگی

اگر قصد دارید گرمایش تابشی را با کف سنگی خود نصب کنید، حتماً عمق سنگ را در نظر بگیرید. زیرا هرچه سنگ ضخیم‌تر باشد، گرمایش از کف شما کارایی کمتری خواهد داشت. تخته سنگ، سنگ آهک و سنگ مرمر همگی گزینه‌های خوبی هستند.

ایزابل فرناندز از Quorn Stone می‌گوید: «اغلب این تصور غلط وجود دارد که تنها تعداد کمی از کاشی‌ها برای گرمایش کف تابشی مناسب هستند. ظاهر و احساس به اندازه عملکرد آن مهم است. بررسی کنید که گزینه‌های کاشی‌های سنگ طبیعی مورد علاقه شما برای گرمایش از کف مناسب هستند و برای کار مناسب باشند.

کاشی‌های سنگی طبیعی ضخیم‌تر هستند، که گرم شدن آن کمی بیشتر طول می‌کشد. اما این بدان معناست که به لطف چگالی طبیعی و هدایت حرارتی، دمای خود را برای مدت طولانی‌تری حفظ می‌کنند.

برگرفته از سایت:www.homesandgardens.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *