همانطور که میدانید کفپوش ها انواع مختلفی دارند و در مقالات قبلی در سایت راشین در مورد سایر کفپوش های دیگر و معرفی آن ها مقاله وجود دارد و میتوانید با مراجعه به سایت ، مقالات قبلی را مطالعه کنید.امروز در مورد کفپوش های رولی صحبت میکنیم.

هر کدام از کفپوش ها دارای مزایا و معایبی هستند و کاربرد خاص خودشان را دارند . با توجه به ویژگی ها و کاربردشان ، هر کدام برای محیطی خاص مناسب اند.

کفپوش های رولی نوعی از کفپوش هستند که به دلیل کاربردشان محبوبیت زیادی در میان کفپوش ها پیدا کرده اند.

همانطور که از نام کفپوش های رولی پیداست ، آن ها به صورت رولی هستند و روش نصب بسیار ساده ای دارند.

در ادامه مطلب همراه باشید تا به سوالات شما در مورد کفپوش های رولی پاسخ دهیم و آن ها را دقیق تر بررسی کنیم.

کفپوش رولی چیست ؟

از نظر طرح و رنگ کفپوش های رولی به پارکت لمینت مشابه هستند ولی از لحاظ برخی ویژگی ها به خصوص طریق نصب ، باهم بسیار متفاوت هستند.

جنس این کفپوش ها pvc است و در رول هایی با طول های متفاوت وجود دارد. طرح هایی مثل کاشی و سرامیک و پارکت لمینت دارند و از این نظر متنوع هستند و همین باعث میشود تا تشخیص آن ها از سرامیک و پارکت لمینت بسیار سخت شود.

عرض رولی این کفپوش ها 2 متر در ضخامت 2 میلی متر میباشد ولی برای مصرف خانگی تا 3 و 5 میلی متر نیز میرسد.

از لحاظ قیمت نیز مقرون به صرفه تر از سایر کفپوش ها است.

کفپوش رولی

کاربرد کفپوش های رولی

کفپوش های رولی را میتوان در هر مکانی با هر میزان تردد استفاده کرد و به دلیل عایق بودن در برابر رطوبت در مکان هایی مثل سرویس بهداشتی و آشپزخانه قابل اجراست.

این نوع کفپوش به علت اینکه از جنس پی وی سی هستند مقاومت بسیار خوبی دارند و در برابر تردد بالا و ضربه ، مقاوم اند پس مناسب استفاده در محیط هایی مثل کارگاه نیز میباشد ولی در صورت نصب در محیط های صنعتی و کارگاهی ، ضخامت بالاتری باید داشته باشد.

تفاوت کفپوش رولی و پارکت لمینت

همانظور که در ابتدای مقاله خدمتتان گفته شد ، به علت شباهت زیادی که پارکت لمینت و کفپوش های رولی از نظر ظاهری با هم دارند، اکثرا این 2 را اشتباه میگیرند و فکر میکنند با هم یکی هستند.

ولی در واقع در ویژگی ها و کاربرد و جنس و نحوه نصب با هم تفاوت های عمده ای دارند. در ادامه این تفاوت ها را بررسی میکنیم.

 • اصلی ترین تفاوت کفپوش رولی و پارکت لمینت در جنس و متریال ساختاری ان هاست. ساختار این کفپوش ها  pvc است و مواد شیمیایی دارد ولی پارکت لمینت از الیاف فشرده جوب (HDF) تهیه شده است.
 • ابعاد کفپوش رولی مشخص و تعیین شده است و عموما ضخامت 2 تا 3 میلی متر است ولی پارکت لمینت یا پارکت چوب، تایل های مجزا دارد و ضخامت های 7 ،8 و 12 میلی متر دارند و پارکت ضخامت بیشتری نسبت به کفپوش های pvc دارند.
 • کفپوش های pvc مقاومت خیلی بالایی نسبت به رطوبت دارند و با خیالی آسوده میتوانید در مکان های مرطوب نصب کنید ولی پارکت لمینت به دلیل اینکه متریال چوبی دارد مقاومت کامل در برابر آب ندارند و آسیب پذیر هستند.

کفپوش رولی بهتر است یا پارکت لمینت

کفپوش های رولی ، ویژگی های بسیار خوبی دارند و در مقایسه با پارکت های چوبی مزایای بیشتری دارند و دارای مقاومت و دوام بالایی هستند و نصب بسیار ساده ای دارند و از نظر قیمت بسیار مقرون به صرفه هستند.

مزایا و معایب کفپوش رولی

مزایا

 • قیمت پایین و مقرون به صرفه بودن نسبت به سایر کفپوش ها
 • نصب ساده و سریع
 • مقاومت بالا در مقابل رطوبت
 • مقاومت بالا در مقابل اصطکاک

معایب

 • در برابر آفتاب و گرما گاز های سمی منتشر میکند
 • عدم مقاومت در مقابل مواد شیمیایی
 • باز سازی سختی دارند
 • برای محیط زیست مناسب نیست
کفپوش

نتیجه نهایی

کفپوش های رولی در طرح و رنگ های متنوع هستند و از نظر ظاهر مشابه پارکت هستند ولی از نظر ویژگی متفاوت اند و جنس pvc دارند و مقاومت بالا در برابر رطوبت و خراش دارند و قیمت پایین تری نسبت به سایر کفپوش ها دارند و نصب بسیار ساده و سریعی دارند.

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *