در این مقاله در مورد نحوه‌ی انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک توضیح خواهیم داد. در هر خانه‌ای اتاق خواب ها یکی از مهم‌ترین بخش‌هاست. چرا که همه ما برای استراحت به اتاق خوابمان می‌رویم. همچنین برای انجام کارهای روزانه و مطالعه و حتی ریلکس کردن بعد از یک روز شلوغ به اتاق خواب می‌رویم.

در مورد کودکان هم همین موضوع صدق می‌کند. ولی کودکان با توجه به سن پایین و هیجاناتی که دارند، بهتر است اتاق کودکان به نحوی طراحی و دکور شود که کودک از ماندن در اتاق و گذراندن اوقات خود در آنجا لذت ببرد و اتاق خواب خود را دوست داشته باشد.

حالا برای اینکه دکور اتاق کودک، زیبا و در عین حال جذاب باشد، باید وسایلی که خریداری می‌شوند با دقت انتخاب شوند. از لحاظ هارمونی رنگ، رنگ‌های جذاب باب میل کودکان انتخاب شوند تا بتوان دکور اتاق جذابتری برای آن‌ها درست کرد.

کاغذ دیواری اتاق کودک

 

انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک

در این بین انتخاب پوشش مناسب برای دیوارها تاثیر بسیاری در نمای اتاق دارد. تیم راشین استفاده از کاغذ دیواری را به جای رنگ به شما برای اتاق فرزندتان پیشنهاد می‌دهد. زیرا کاغذ دیواری به دلیل تنوع بالایی که در طرح و رنگ دارد باعث می‌شود تا فرزند شما به راحتی طرح مورد نظر خودش را انتخاب کند.

در انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق کودک بهتر است دقت شود که رنگ آن با وسایل اتاق هماهنگی داشته باشد. از نظر نوع کاغذ دیواری، بهتر است که کاغذ دیواری قابل شست‌وشو استفاده شود. زیرا کودکان ممکن است با دست کثیف به آن بزنند و کاغذ دیواری لک شود یا آلودگی به خود جذب کند. در این صورت ظاهری آلوده و نامرتب به خود می‌گیرد. هم ممکن است برای کودکتان از نظر سلامتی خطرآفرین باشد. پس قابل شست‌وشو باشد تا بتوان به راحتی آن را تمیز کرد.

برای اینکه بدانید برای کاغذ دیواری اتاق کودک از چه ترکیب رنگ‌هایی استفاده کنید، لازم است بگوییم کودکان به دلیل داشتن انرژی بالا و همچنین روحیه خوب و شادی که دارند باید از رنگ‌های شاد، سرزنده و پر انرژی برای آن‌ها استفاده کرد.

رنگ‌ها طوری باشند که زمانی که کودک در اتاق سپری می‌کند او را خسته نکند و کسل نشود. رنگ‌های قرمز، زرد، نارنجی، صورتی، سبز و آبی علاوه بر جلوه‌ی زیبا به اتاق، باعث ایجاد روحیه هم می‌شوند. در نتیجه حس علاقه کودک به اتاق را افزایش می‌دهند.

کاغذ دیواری اتاق کودک

هرچند باید این نکته را نیز در نظر بگیرید که هماهنگی و هارمونی میان وسایل اتاق و رنگ کاغذ دیواری‌ها حفظ شود. اگر تضادهای نامربوط وجود داشته باشد هم فضای اتاق خیلی بسته‌تر به نظر می‌آید هم از جذابیت فضا کاسته می‌شود. در این صورت هیچگونه جاذبه‌ای برای کودک وجود ندارد و باعث می‌شود فرزندتان از فضای اتاق خود دل زده شود.

 

در نهایت

زمانی که شما به فکر انتخاب کاغذ دیواری برای فرزندتان هستید حتما به نکاتی مثل طرح و رنگ آن و قابل شتسشو بودن و همچنین هماهنگی آن با دیگر وسایل اتاق توجه کنید تا بتوانید اتاقی جذاب و فضایی پر انرژی به فرزندتان هدیه کنید.

حتما از رنگ‌های شاد استفاده کنید و توجه کنید کاغذ دیواری قابل شست‌وشو باشد تا بتوان در صورت لک شدن آن را تمیز کرد. همچنین سعی کنید در انتخاب رنگ‌ها دقت و توجه به خرج دهید تا هم کودکتان از فضای اتاق خسته نشود و هم هماهنگی بین تمامی وسایل وجود داشته باشد تا نمایی زیبا به فضا بدهد.

تیم راشین قصد دارد شما را در انتخاب هر چه بهتر و مناسب‌تر یاری دهد.

با تشکر از همراهی شما

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *