در این مقاله سعی می‌کنیم انتخابی درست برای کاغذ دیواری اتاق خواب را با هم آموزش ببینیم. در زمان بازسازی و یا تغییر دکوراسیون منزل یکی از پرکاربردترین متریال‌ها استفاده از کاغذ دیواری مناسب برای هر فضای مجزایی، می‌باشد.

کاغذ دیواری با توجه به محاسنی که دارد بسیار پر کاربرد شده است. از مزایای کاغذ دیواری می‌توان به سرعت نصب و اجرا نسبت به نقاشی‌های سنتی اشاره کرد که دیگر نیازی به بتونه، آستر و چند دست نقاشی ندارد. کاغذ را می‌توان به سادگی و پس از زیرسازی‌های جزئی، به سرعت نصب کرد. به صورت میانگین می‌توان یک واحد 100 متری را در طول یک روز کامل، کاغذ دیواری انجام داد.

حال همین فضا در صورت رنگ آمیزی و نقاشی ممکن است حداقل 15 روز زمان نیاز باشد. بر خلاف نقاشی، دیگر بو در محیط نخواهد ماند. تنوع رنگ، طرح فراوان و قیمت‌های متفاوت از دیگر محاسن کاغذ دیواری است.

کاغذ دیواری ذاتا سن واحد را بیشتر از سن واقعی نشان می‌دهد و اگر انتخاب درستی نکنیم نمی‌توانیم از فضا و محیط لذت ببریم.

کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب

 

کاغذ دیواری اتاق خواب

کلاسیک‌ترین نوع استفاده از کاغذ دیواری، پوشش کل دیوارها در یک فضاست. اما به تازگی برای ایجاد محیطی زیبا و دلنشنین، طراحان دکوراسیون داخلی از ترکیب رنگ و کاغذ استفاده می‌کنند. بدین شکل که دیوارهای اصلی فضا را کاغذ دیواری طرح دار انجام می‌دهند و دیوارهای جانبی را نقاشی می‌کنند.

اما نکته قابل توجه این است که الگوها و طرح‌های قدیم را باید فراموش کنیم و بریم به سمت کاغذهایی با طرح های آبرنگی.

و به این موضوع باید توجه کنیم چه مدت زمانی و چه طور می‌خواهیم از یک اتاق استفاده کنیم.

کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب

 

چه طرحی برای کاغذ دیواری انتخاب کنیم؟

مثلا برای انتخاب یک سبک مناسب برای ظاهری رسمی و تشریفاتی می‌بایست طرح‌های بزرگ با رنگ‌های درهم انتخاب کنیم و برای فضای سرگرم کننده بهتر است از سبک‌های روشن با اشکال کوچک که به صورتی از هم باز و مرتب هستند، استفاده کنیم.

استفاده از الگوها یا طرح‌های عمودی بیشتر تاکید روی ارتفاع دارند. طرح های عمودی شامل طرح‌های گلدار می‌شود که باعث می‌شود سقف بلندتر دیده شود. الگوهای افقی بیشتر تاکید روی عرض دارند و این باعث می‌شود تا اتاق باریک، عریض‌تر و پهن تر به نظر برسد.

اندازه طرح‌ها نیز روی کاغذ دیواری نقش به سزایی دارند. مثلا اندازه طرح‌هایی که روی کاغذ دیواری با مقیاس کوچک هستند، حس خاص بودن رو به فضا القا می‌کند. زمانی که طرح‌هایی با مقیاس بزرگ را انتخاب کنیم، حس صمیمانه و دوستانه‌ای را نشان می‌دهد.

کاغذ دیواری اتاق خواب

اگر می‌خواهیم یک اتاق خالی را پر نشان دهیم باید اندازه طرح های روی کاغذ دیواری با رنگ روشن و پیش زمینه تیره انتخاب کنیم. برای اینکه دیوارهای صاف به نظر پهن‌تر برسند باید از طرح‌هایی با الگوهای بزرگ و سه بعدی استفاده کنیم.

فن ترکیب و تطبیق دادن هوشمندانه نیز بسیار مهم است مثلا یک اتاق بدون طرح می‌تواند خسته کننده باشد. وقتی کاغذ دیواری انتخاب می‌کنیم که طرح‌ها و الگوهای زیادی دارد، این مسلما باعث می‌شود شما حالت مضطرب و بی قراری داشته باشید.

در این مقاله سعی کرده‌ایم به صورت خلاصه، انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاق و فضاهای کوچک را مرور کنیم.

امیدواریم خواندن این مقاله برای شما آموزنده بوده باشد و شرکت راشین خوشحال می‌شود اگر نکته‌ای از قلم افتاده شما به ما یادآوری کنید.

حال دلتان خوب

برگرفته از سایت: www.homestratosphere.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *