در این مقاله کابینت روکش چوبی را با کابینت چوب جامد مقایسه می‌کنیم. آشپزخانه قلب هر خانه‌ای محسوب می‌شود و چیدمان آن یکی از مهم‌ترین فاکتورهاست. جدای چیدمان، کابینت‌های آشپزخانه اهمیت بسیار بالایی دارند و می‌توانید به مقالاتی که پیش‌تر در سایت راشین بارگذاری کرده‌ایم، مراجعه کنید.

شاید موقع خرید کابینت جز جنس فلزی یا چوبی بودن و رنگ بندی آن، به سوالی دیگر برخورد کنید که کابینت با روکش چوبی بخرم یا چوب خالص؟

ما در این مقاله این سوال را پاسخ می‌دهیم و توضیحات لازم را خدمت شما ارائه می‌کنیم.

کابینت‌هایی که شما انتخاب می‌کنید در واقع باید متناسب و سازگار با فضای کلی آشپزخانه شما باشد. طرح‌ها و متریال‌های زیادی وجود دارد که می‌توان از آنها استفاده کرد. اما از رایج‌ترین آنها می‌توان از روکش چوب و کابینت‌های چوب جامد استفاده کرد.

یک فاکتور مهم در انتخاب کابینت روکش دار یا کابینت چوب جامد، ظاهر زیبایی است. شما باید کابینتی را انتخاب کنید که متناسب با سبکی باشد که دنبال آن هستید. اما عوامل دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

 

کابینت روکش چوبی ونیر چیست؟

کابینت‌های روکش چوبی معمولا از دو نوع مختلف چوب درست می‌شوند. نوارهای نازک یک نوع چوب (معمولاً یک چوب سخت) معمولاً روی چوب ارزان‌تری چسبانده می‌شوند که برای بدنه اصلی کابینت استفاده می‌شود. این به این معنی است که کابینت ظاهری دارد که از چوب گران‌تری تولید می‌شود. اما هزینه ساخت آن بسیار کمتر است. از آنجایی که از چوب واقعی ساخته شده است، می‌توان آن را سمباده زد، رنگ کرد، درست مانند هر چوب دیگری. بنابراین کابینت به نظر می‌رسد که چوب است و پلاستیکی نیست که می‌تواند با پوشش لمینت انجام شود.

 

کابینت‌های چوب جامد چیست؟

کابینت‌های چوب جامد دقیقاً همین هستند، آنها از یک نوع چوب جامد ساخته شده‌اند. می‌توان آن را مانند سایر محصولات چوبی سمباده زد، رنگ آمیزی، درمان و لاک زد.

کابینت روکش چوبی بهتر است یا کابینت چوب جامد

 

کابینت روکش چوبی در مقابل چوب جامد، کدام یک را انتخاب کنیم؟

هنگامی که کابینت‌های جدید خود را انتخاب می‌کنید، تعدادی جزییات موافق و مخالف هم  بین کابینت‌های چوب روکش و کابینت‌های چوب جامد وجود دارد. انتخاب هر کدام به عوامل خاصی بستگی دارد:

  • بصری: اگرچه چوب روکش، طبیعی به نظر می‌رسد، اما گاهی اوقات می‌توان تشخیص داد که روکش است و چوب نیست. با این حال، این امکان وجود دارد که فقط شما متوجه تفاوت شوید.

 

  • درمان چوب: در هر دو نوع کابینت می‌توانید چوب را سمباده بزنید و رنگ آمیزی کنید تا ظاهر کلی تغییر کند.

 

  • وزن : با توجه به انواع چوبی که انتخاب می‌کنید، کابینت‌های چوبی جامد معمولاً بسیار سنگین تر از روکش چوبی هستند. اگرچه ممکن است جابه‌جایی کابینت‌های چوبی سخت‌تر باشد. ولی بسیاری از مردم کابینت‌های چوبی سنگین‌تر و جامد را ترجیح می‌دهند.

 

  • سایش و پارگی : ساییدگی و پارگی کابینت‌ها بستگی زیادی به نوع چوب مورد استفاده دارد. برخی از شکایات از تاب برداشتن کابینت‌های روکش چوبی، در یک دوره زمانی وجود دارد، به خصوص اگر در آشپزخانه، مکان‌های مرطوب دیگری باشند، یا اگر تهویه مطبوع ندارید و در یک محل گرم و با رطوبت زندگی می‌کنید. همچنین باید به خاطر داشته باشید که چوب جامد در این شرایط نیز خطر تاب برداشتن را دارد. کابینت‌های چوبی جامد که از چوب نرم‌تر مانند کاج ساخته شده‌اند، مستعد فرسودگی در گوشه‌ها و لبه‌ها هستند. همچنین به راحتی فرو می‌روند. روکش چوبی کمتر دچار این مشکل می شود. زیرا معمولاً از چوب سخت‌تری ساخته می‌شود.

 

تصمیم‌گیری در مورد کابینت مناسب برای شما یک انتخاب شخصی است که به سلیقه و مناسب خانه شما بستگی دارد. با آگاهی از عوامل، می‌توانید تصمیم بگیرید که چه چیزی برای شما بهترین است.

کابینت روکش چوبی بهتر است یا کابینت چوب جامد

شرکت راشین امیدوار است خواندن مقاله کابینت روکش چوبی یا کابینت چوب جامد برای شما مفید بوده باشد.

برگرفته از سایت: trendswoodfinishing.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *