در این مقاله در مورد نحوه‌ی چیدمان قاب عکس توضیح خواهیم داد. تزیین دیوار با قاب عکس یک ایده زیباست که فوراً یک فضای خالی را به یک دیوار شگفت انگیز تبدیل کنید.

از آویزان کردن عکس‌های خانوادگی ارزشمند و شاهکارهای منظره تعطیلات گرفته تا آثار هنری نقل قول الهام‌بخش، یک دیوار عکس دار تاثیر زیبایی در دکوراسیون دارد.

از ایده‌های محبوب اتاق نشیمن گرفته تا دیوارهای گالری حمام خلاقانه‌تر، هر جایی بخواهید می‌توانید قاب عکس نصب کنید. هیچ قاعده‌ای در مورد جایی که می‌خواهید دیوار گالری را آویزان کنید وجود ندارد. تنها چیزی که نیاز دارید یک دیوار آزاد و یک نقشه است (به همراه چکش و میخ، اما بعداً در مورد آن بیشتر توضیح خواهیم داد).

آنا شریدان، صاحب سبک در Heal’s می‌گوید: اول، به این فکر کنید که کجا قرار می‌گیرد و چگونه با طرح اطراف خود تعامل خواهد داشت. اگر اتاق از قبل با لوازم و اثاثیه روشن شلوغ است، ممکن است بخواهید آن را ساده نگه دارید.

 

ایده‌های چیدمان قاب عکس روی دیوار

1-با چیدمان بالاتر و فراتر بروید

این مجموعه دلپذیر از قاب‌ها به فضایی کاملا سفید راهرو خوش‌آمد می‌گوید. این چیدمان به طرز هوشمندانه‌ای مصمم است که برنامه ریزی نشده به نظر برسد. اما برای چشمان آموزش دیده شواهدی از دقت بسیار بالا وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که تمام اشکال و اندازه‌های مختلف به طور منسجم در فضا کار می‌کنند. فریم‌های منطبق، علیرغم اینکه در اندازه‌های مختلف هستند، یکپارچگی ظاهر را به ارمغان می‌آورند.

آنا شریدان توصیه می‌کند: «برای دیوارهای گالری بزرگ‌تر، استفاده از اندازه‌های مختلف، چشم‌ها را جلب می‌کند». اگر این ظاهری است که می‌خواهید ایجاد کنید، سعی کنید از جفت کردن اندازه‌های یکسان با هم خودداری کنید. مانند دو قطعه پرتره A3، زیرا این باعث می‌شود که طراحی کلی از هم جدا شود. فریم‌های بزرگتر را در مرکز نگه دارید و از حدود 25 درصد کل صفحه نمایش برای کار با رنگ‌های روشن‌تر استفاده کنید.

چیدمان قاب عکس روی دیوار

 

2-از فضای پشت مبل برای چیدمان قاب عکس استفاده کنید

دیوار گالری اتاق نشیمن خود را با قرار دادن قاب عکس بر روی دیوار بالای مبل  تزیین کنید. زیرا این امر به طور طبیعی باعث می‌شود تا تمرکز اصلی بیشتر  روی چیدمان اتاق نشیمن باشد.

هنگام آویزان کردن آثار هنری، یک قانون کلی این است که مرکز تصویر باید در سطح چشم باشد. در اتاق‌هایی که افراد معمولاً نشسته‌اند مانند اتاق نشیمن یا اتاق‌های غذاخوری سطح چشم در حالت نشسته قرار می‌گیرد. بنابراین آثار هنری باید کمی پایین‌تر آویزان شوند. عرض تقریباً یک دست بالاتر از مبل راه خوبی برای اندازه‌گیری ارتفاع مناسب است.

چیدمان قاب عکس روی دیوار

 

3-از قانون طراحی سه برای چیدمان قاب عکس پیروی کنید

ترفندی که استایلیست‌ها و طراحان اغلب هنگام کنار هم قرار دادن یک طرح از آن استفاده می‌کنند. قانون سه است، که در آن گروه‌بندی‌های فرد طبیعی‌تر به نظر می‌رسند و بهتر از زوج کار می‌کنند. این می‌تواند با اشیا، رنگ‌ها، پارچه‌ها، هنر دیوار و ایده‌های جالب نورپردازی آشپزخانه کار کند. برای بهترین جلوه، چیدمان را کاملاً متقارن نگه دارید، با تصاویری که به صورت افقی به صورت سه پشت سر هم آویزان شده و به طور مساوی از هم فاصله دارند.

این ایده رنگ آمیزی اتاق نشیمن، با استفاده از رنگ زرد و خاکستری، اتاق را به نصف تقسیم کرده است و تمرکز بیشتری به سه چاپ قاب شده می‌دهد.

از قانون طراحی سه پیروی کنید

 

4-در راهرو تاثیر بگذارید

با ایجاد یک دیوار گالری در راهروی خود، اولین تاثیر شیک را در نظر بگیرید. آنا شریدان، پیشنهاد می‌کند: «راهروها و راه‌پله‌های باریک معمولاً خالی می‌مانند، با لوازم جانبی بیش از حد احساس شلوغی ایجاد می‌کند. بنابراین این مکان‌ها مکان مناسبی برای دیوارهای گالری هستند». “دیوار گالری بدون هر گونه درهم و برهمی غیر ضروری به دکور جذابیت می‌بخشد.”

اما چگونه یک طرح را برنامه‌ریزی می‌کنید؟ هدر یانگ، سردبیر خانه ایده‌آل می‌گوید که چگونه این کار را انجام داد: «در گذشته، قالب‌های کاغذی از قاب‌ها ایجاد می‌کردم تا آنها را با استفاده از رنگ آبی به دیوارها بچسبانم. به این معنی که دقیقا می‌دانستم میخ‌ها یا پیچ‌ها باید کجا بروند.»

چیدمان قاب عکس روی دیوار

 

5-با کاغذ دیواری خلاقیت به خرج دهید

این ایده عجیب و غریب برای کاغذ دیواری روشی عالی برای استفاده از الگوی بدون کاغذ دیواری است! با انتخاب تعداد زوج الگوی هماهنگ برای نصب و قاب در طرح‌های مشابه، یک نمایشگر دیواری ایجاد کنید تا از رنگ‌های برجسته برای استفاده در بقیه اتاق استقبال کند.

چیدمان قاب عکس روی دیوار

 

6-یک بوم خالی را پر کنید

هنر دیواری که به اعداد زوج نمایش داده می‌شود. مانند یک جفت یا مضرب دو، زمانی که به‌صورت متقارن و بخشی از شکل هندسی بزرگ‌تر، مانند مربع یا مستطیل آویزان شده باشد، بهترین ظاهر را دارد. از قاب‌ها و پایه‌های یکسان برای ظاهری یکپارچه استفاده کنید و فاصله بین عکس‌ها را باریک نگه دارید تا به جای مجزا، بخشی از یک گروه به نظر برسند.

معرفی دیوار گالری به عنوان ایده دکور دیوار آشپزخانه، راهی آسان و مقرون به صرفه برای سبک کردن فضای شما ارائه می‌دهد.

یک بوم خالی را پر کنید

 

7-یک نقطه تمرکز ایجاد کنید

مجموعه‌ای تصادفی از عکس‌ها و قاب‌ها می‌توانند به خوبی با هم کار کنند. اما همیشه ایده خوبی است که نوعی تم، شکل یا رنگ یکپارچه برای پیوند دادن آن‌ها داشته باشیم.در چیدمان قاب عکس با قرار دادن برجسته‌ترین قطعه در مرکز و در سطح چشم شروع کنید و سپس با قطعات کوچکتر به سمت بیرون کار کنید.

یک نقطه تمرکز ایجاد کنید

 

8-شاخ و برگ را برای اثرگذاری قاب کنید

چه کسی می‌گوید که ایده‌های دیوار گالری فقط برای آثار هنری و عکس هستند؟ این ایده گیاهی عجیب و غریب نشان می‌دهد که چگونه می‌توان شخصیت بیشتری را هنگام انتخاب تم برای نمایشگر دیواری نشان داد. تعداد زوجی از تصاویر کاکتوس قاب شده با مکعب‌های فلزی نمایش داده شده است، که هر کدام گیاهان کاکتوس گلدانی متفاوتی را نشان می‌دهند تا دیوار را زنده کنند.

شاخ و برگ را برای اثرگذاری قاب کنید

 

9-مخلوط و مطابقت برای چیدمان قاب عکس

به جای آویزان کردن روی دیوار، یک چیدمان آرام‌تر و گروه‌بندی شده آثار هنری و سایر چیزهای مورد علاقه را با هم روی یک قفسه یا شومینه امتحان کنید. این به شما امکان می‌دهد نمایشگر را راحت‌تر تغییر دهید و می‌توانید هر زمان که شده با یافته‌های جدیدتر به آن اضافه کنید. ابتدا بزرگ‌ترین عکس‌هایتان را روی دیوار قرار دهید، اقلام بلند را پشت عکس‌های کوتاه لایه‌بندی کنید تا پس‌زمینه جالبی ایجاد کنید و شکاف‌ها را با زیورآلات و کارت پستال‌های کوچک‌تر پر کنید.

همانطور که این مثال به خوبی نشان می‌دهد، یک دیوار عکس راهی عالی برای اضافه کردن رنگ های قابل تغییر به ایده اتاق نشیمن سفید است.

مخلوط و مطابقت

 

10-به دنبال یک چیدمان ساده برای فضاهای کوچکتر باشید

با هر دیوار گالری ایده آل، مهم است که مطمئن شوید دیوار شما فضای کافی برای ایجاد دیوار عکس مورد نظر شما را دارد، تا از هجوم بردن فضا جلوگیری شود. به خصوص در یک اتاق نشیمن اتاق کوچک یا اتاق خواب کوچک.

آنا شریدان توضیح می‌دهد: «طرح شبکه‌ای مرتب برای فضاهای فشرده‌تر مناسب است و می‌تواند به عنوان یک اثر هنری بزرگ‌تر خوانده شود». “در این مثال، هر قطعه جداگانه باید در اندازه، متوسط ​​و تم یکنواخت باشد.”

 

11-به دیوارهای حمام قاب اضافه کنید

ایده دیوار گالری فقط برای اتاق نشیمن و اتاق خواب نیست. حمام می‌تواند فضای ایده آلی برای استقبال از یک تماس شخصی‌تر باشد. چه عکس‌های خانوادگی باشد یا یک دیوار گالری با آینه و آثار هنری، یک دیوار ساده حمام برای تزئین مناسب است.

آنا شریدان در Heal’s توصیه می‌کند: «استفاده از رسانه‌های مختلف راهی عالی برای افزایش علاقه به دیوار گالری است و می‌تواند توجه به جزئیات را نشان دهد». تا زمانی که یک حس کلی از انسجام وجود دارد، بازی کنید و قطعات مختلف را تجربه کنید. اختلاط مواد عمق می‌آورد و استفاده از لوازم جانبی و آینه‌های بازتابنده می‌تواند چیدمان‌های بزرگ‌تر را با توهم فضای اضافه از هم جدا کند.

به دیوارهای حمام قاب اضافه کنید

 

12-نمایش طبیعت را انتخاب کنید

یک سطح دیوار خالی را با چیدمان نامتقارن زیبا کنید. این یک راه حل عالی برای زمانی است که شما گروهی از چاپ‌ها یا آویزهای دیواری دارید که متفاوت هستند. اما رنگ‌ها یا تم‌های مکمل را به اشتراک می‌گذارند. قاب‌ها را تکان دهید تا علاقه و انرژی ایجاد کنید.

 

13-آن را با یک رویکرد پیچیده مطابقت دهید

یک بیانیه سبک با یک طرح منطبق ایجاد کنید، تا یک دستورالعمل تزئینی برای بقیه اتاق تعیین کنید. آنا شریدان توصیه می‌کند: «قاب‌های منطبق می‌توانند ظاهر کلی تمیزی را ارائه دهند. جایی که تمرکز بیشتر روی خود هنر است و ساختار بیشتری ایجاد می‌کند». با این حال، ترکیبی از مواد، بافت‌ها و رنگ‌ها روی یک قاب، شخصیت و تنوع بیشتری را ایجاد می‌کند. به‌ویژه برای چیدمان‌های بزرگ‌تر.

 

14-با چیدمان بر روی طاقچه تصویری، آزادی را آزاد کنید

یک طاقچه تصویری به شما امکان می‌دهد چیزها را آزادانه‌تر تغییر دهید. برخلاف دیوار گالری نصب شده با سوراخ هایی در دیوار. اگر مجموعه‌ای از آثار هنری و عکس‌های خانوادگی دارید که می‌خواهید با هم به نمایش بگذارید، آرایش پلکانی را که در یک قفسه عکس باریک نمایش داده می‌شود، امتحان کنید.

اگر تعداد زیادی عکس در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف داشته باشید این ایده به خوبی کار می‌کند. فقط کافی است قاب‌ها، رنگ‌ها یا پایه‌های مشابه را حفظ کنید. ابتدا با بزرگ‌ترین فریم‌ها شروع کنید، تا کوچک‌ترین فریم‌ها کار کنید. در حالی که برای پر کردن شکاف‌ها روی هم می‌روید. این راه حل ایده آل برای یک آپارتمان اجاره‌ای است. به این معنی که سوراخ‌های کمتری در دیوارها وجود دارد اما تاثیر بصری کمتری ندارد.

با چیدمان بر روی طاقچه تصویری، آزادی را آزاد کنید

 

15-رنگ‌ها را هماهنگ کنید

از یک نمایشگر دیواری گالری استفاده کنید تا با هماهنگ کردن یک طرح رنگ، فضای وسیع‌تر اتاق را افزایش دهید. در این ایده طرح رنگ اتاق خواب تک رنگ، طاقچه‌های تصویر با رنگ برجسته روی ملحفه‌های تخت مطابقت دارند. در حالی که قاب‌های مشکی و آثار هنری یکنواخت با لوازم جانبی گره خورده و ظاهری سبک ایجاد می‌کنند.

 

16-آن را انتزاعی کنید

برای یک دیوار گالری که احساس بی‌معنا و خلاقانه‌تر به نظر می‌رسد، یک تخته چوب پنبه‌ای با نمایش‌هایی از عکس‌ها، کارت‌پستال‌ها و یادگاری‌ها به‌طور آزاد انتخاب شده است. با محکم کردن تصاویر با سنجاق‌های رنگارنگ یا نوارهای نوار چسب تزئینی واشی، به استعداد هنری اضافه کنید. زیبایی نوار Washi به این معنی است که می‌توانید از این ایده برای یک دیوار رنگ آمیزی ساده استفاده کنید و عکس‌ها را بدون آسیب رساندن به دیوارها در جای خود محکم کنید.

 

17-برای ایجاد علاقه، هم ترازی ایجاد کنید

از تراز دیوار گالری خود برای جلب چشم‌ها استفاده کنید. حتی اگر قاب‌ها را به اعداد زوج آویزان کنید. باز هم می‌توانید با انتخاب یک چیدمان جایگزین، با خط پایین همگام، اما با استفاده از قاب‌هایی با اندازه‌های مختلف و چیدمان ناهموار، علاقه ایجاد کنید. این مثال خوب یک دیوار هوشمند است که چشم را به داخل اتاق می‌کشاند و به نمای فراتر اجازه می‌دهد در انتهای مخالف تمرکز کند. چیدمان اتاق و محیط اطراف را متعادل می‌کند.

 

18-یک نقطه کانونی ایجاد کنید

اگر اتاقی نقطه کانونی طبیعی نداشته باشد، اضافه کردن یک اثر هنری بسیار عالی خواهد بود. در یک فضای کوچک رویکردی جسورانه داشته باشید و به سراغ یک تصویر بزرگتر بروید.

 

19-برای چشم انداز جایگزین آزادانه آویزان شوید

برای اینکه دیوارها عاری از شمع و میخ خام باشند. روش جایگزین آویزان کردن دیوار گالری را امتحان کنید. مانند این مثال که قاب‌ها از ریل میخ آویزان شده‌اند. اگر به دنبال راه‌هایی برای تزئین خانه اجاره‌ای هستید، این ایده ایده‌آل است.

برای چشم انداز جایگزین آزادانه آویزان شوید

 

چگونه دیوار گالری عکس را چیدمان می‌کنید؟

وقتی صحبت از ایجاد چیدمان عالی برای دیوار گالری عکس می‌شود، برنامه ریزی کلیدی است. قبل از ایجاد هر گونه سوراخ در دیوار، طرحی را طراحی کنید که از آن راضی هستید. آنا شریدان، صاحب سبک Heal، نکات مهم خود را برای برنامه‌ریزی با دقت به اشتراک می‌گذارد: «ساده‌ترین راه این است که هر قطعه را روی زمین دراز بکشید و پیکربندی‌های مختلف را امتحان کنید تا ببینید هنرهای مختلف چگونه با هم کار می‌کنند.

شما همچنین می‌توانید تکه‌هایی از کاغذ پوستی یا کاغذ بسته‌بندی قدیمی را برش دهید تا با اندازه هر قاب مطابقت داشته باشد، یا از نوار چسب برای ایجاد طرح کلی استفاده کنید، و از آن‌ها به عنوان الگوهای روی دیوار برای حرکت و تجسم اینکه کدام پیکربندی بهتر عمل می‌کند، استفاده کنید.

 

بایدها و نبایدهای دیوار گالری چیست؟

اشتباهات رایج عدم برنامه‌ریزی چیدمان قبل از آویزان کردن قاب‌ها است. استفاده از رنگ‌های متضاد؛ آنا شریدان می‌گوید: تنوع اندازه کافی و فاصله ناسازگار بین چاپ‌ها وجود ندارد. سعی کنید از آویزان کردن یک گالری در میان آثار هنری موجود، یا روی همان دیواری که تلویزیون یا پنجره قرار دارد، خودداری کنید. زیرا این کار می‌تواند حواس نمایشگر را منحرف کند و آن را ناهمگون نشان دهد.

با این حال، برای حفظ ظاهری منسجم و در نظر گرفته شده، بهتر است به یک موضوع کلی پایبند باشید. حتی اگر می‌خواهید عکاسی را با هنر انتزاعی، طراحی و تایپوگرافی ترکیب کنید. سعی کنید حداقل یک عنصر را در سرتاسر یکسان نگه دارید. چه یک پالت رنگ معمولی، مجموعه‌ای از عکس‌های خانوادگی یا مقاصد سفر مورد علاقه‌تان.

شرکت راشین امیدوار است خواندن مقاله چیدمان قاب عکس روی دیوار برای شما مفید بوده باشد.

برگرفته از سایت: www.idealhome.co.uk

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *