بهترین چیدمان آشپزخانه‌های کوچک برای به دست آوردن حداکثر استفاده از اتاقی با فضای کمتر از آنچه که می‌خواهید بسیار مهم است. برنامه‌ریزی یک چیدمان آشپزخانه کوچک می‌تواند مشکل باشد. زیرا یافتن بهترین چیدمان می‌تواند یک آشپزخانه جمع و جور بسازد یا خراب کند.

راهنمای ایده‌های آشپزخانه ما برای ایده‌های چیدمان آشپزخانه‌های کوچک همه پایه‌ها را پوشش می‌دهد تا به شما کمک کند به پتانسیل کامل آشپزخانه خود برسید.

در حالی که ممکن است فکر کنید گزینه‌ها می‌توانند برای ایده‌های آشپزخانه کوچک محدود باشند. این فضاهای کوچکتر اغلب از نظر ارگونومی کارآمدتر هستند.

وقتی فضا تنگ است، همه چیز به دقت برای راحتی در نظر گرفته شده است. دقیقاً همان جایی است که شما به آن نیاز دارید.

 

بهترین چیدمان آشپزخانه کوچک

هنگامی که به نحوه برنامه‌ریزی یک چیدمان آشپزخانه کوچک فکر می‌کنید، بهتر است فهرستی از «محصولات ضروری» خود را تهیه کنید. به خصوص از نظر لوازم خانگی، زیرا می‌توانند فضای زیادی را جذب کنند.

زمانی را به این فکر کنید که چگونه آشپزی می‌کنید. چه کسی نیاز به دسترسی به آشپزخانه دارد. حتی اگر فقط یخچال باشد. اینکه میز ناهار خوری در رابطه با ماشین ظرفشویی کجاست.

از یک طراح آشپزخانه حرفه‌ای مشاوره بگیرید. آنها در طراحی فضایی و جدیدترین نوآوری‌های و صرفه جویی در فضا آموزش دیده‌اند. اغلب می‌توانند راه‌هایی را برای ورود بیشتر به چیدمان آشپزخانه بدون ازدحام بیش از حد پیشنهاد دهند.

 

1-در چیدمان آشپزخانه کوچک نور طبیعی را به حداکثر برسانید تا فضا کمی بزرگتر احساس شود

در حالی که این یک انتخاب چیدمان بسیار معقول برای یک فضای طولانی و نازک است. آشپزخانه‌های راهرو مانند به داشتن احساس تاریکی و شلوغی شهرت دارند. برای کمک به بزرگ‌تر شدن آن‌ها، مطمئن شوید که پتانسیل اتاق را برای نور طبیعی به حداکثر می‌رسانید.

اگر از نظر معماری امکان پذیر باشد، به حداکثر رساندن فضای پنجره در یک انتهای راهرو باعث ایجاد حس شگفت انگیزی در فضای اتاق می‌شود. در این فضای کوچک اما نفس گیر توسط طراح Beth Webb، آشپزخانه یک اقامتگاه شکار در کارولینای جنوبی با استفاده از پنجره‌های کف تا سقف، به کمک قرار دادن پنجره دیگری بر روی دیوار عمود بر آن، احساس سبکی و وزش می‌دهد.

چیدمان آشپزخانه کوچک

 

2-قفسه‌های باز و کابینت‌های شیشه‌ای به ایجاد عمق کمک می‌کنند

در حالی که کابینت‌های بسته برای تمیز و مرتب نگه داشتن آشپزخانه عالی هستند. زیاد بودن آن در نیمه بالایی ارتفاعات احتمالاً باعث می‌شود آشپزخانه کوچک، کوچکتر به نظر برسد. شما به طور موثر دیوار جامد را به سمت بیرون به داخل اتاق گسترش می‌دهید.

برای مبارزه با این، کابینت‌های جامد را در نیمه پایین آشپزخانه نگه دارید. سطوح بالاتر را با ایده‌های قفسه بندی آشپزخانه باز و کمدهای جلو شیشه‌ای جدا کنید. در این آشپزخانه آپارتمانی توسط طراحان لندنی Ward & Co.، کابینت اپن به طور انحصاری در بالای میز کار استفاده می‌شود. این کار به شما امکان می‌دهد تا عمق بیشتری را در آن قسمت‌ها حس کنید.

چیدمان آشپزخانه کوچک

 

3-با یک گالری دوتایی بیشترین استفاده را از فضا ببرید

تنها طرحی که از نظر مکانی کارآمدتر از یک گالری منفرد است، یک گالری دوتایی است.

جورج گلاسیر، یکی از بنیانگذاران Pluck، توضیح می‌دهد: «آشپزخانه‌های دوشاخه‌ای کاربردی هستند. زیرا به طور موثر از هر دو طرف یک فضای باریک استفاده می‌کنند و فضای ذخیره‌سازی بیشتری را برای آشپزخانه‌های کوچک فراهم می‌کنند.

 

4-یک گزینه متحرک را امتحان کنید

هنگامی که فضا تنگ است، یک واحد جزیره می‌تواند بیشتر به یک مانع تبدیل شود.

در این آشپزخانه 3.6 متری، طراح داخلی رابرت رودز احساس کرد که یک جزیره دائمی، حتی یک جزیره باریک، فضای دو طرف را کوچک و در خطر می‌اندازد. در عوض، یک میز قدیمی مستقل فضای آماده سازی بیشتری را در صورت نیاز فراهم می‌کند و می‌تواند هنگام سرگرمی از مسیر خارج شود.

رابرت می‌گوید: «رفتن به یک قطعه مستقل می‌تواند بسیار انعطاف‌پذیرتر باشد. همچنین ظاهری آرام‌تر از واحدهای نصب شده ارائه می‌دهد».

یک گزینه متحرک را امتحان کنید

 

5-میز کار و کابینت موج دار برای استفاده حداکثری از فضا

اگر مایلید هر ذره‌ای از فضای کف را که می‌توانید جستجو کنید. به یاد داشته باشید که میز کار و کابینت نباید در تمام آشپزخانه در عمق یکسان باشند.

در این آشپزخانه که متعلق به و توسط یکی از بنیانگذاران Waterworks Barbara Sallick طراحی شده است. میز کار در سمت چپ شامل یک ورودی کوچک در مقابل جزیره، بین مناطق عمیق‌تر است که کمدهای گوشه‌ای را تسهیل می‌کند و یک کابینت شیشه ای بلند. این بهترین استفاده را از فضای پیاده روی می‌کند که در آن چند سانت فضای ذخیره سازی لازم نیست.

 

6-با گوشه‌های ناخوشایند خلاق شوید

اگر آشپزخانه‌ای را به ارث برده‌اید که در آن ویژگی‌های معماری مانعی برای استفاده حداکثری از فضا هستند، وقت آن است که خلاق شوید.

در این آشپزخانه آپارتمانی که متعلق به کارشناس مبلمان کریستین رتلوف است، یک پنجره با لبه پایین، گسترش میز کار را تا انتهای دیوار دشوار می‌کند. در عوض، Retlev یک کانتر پایین‌تر نصب کرد و گوشه نامناسب را به یک قسمت نشیمن تبدیل کرد. برای لذت بردن از یک فنجان قهوه در کنار مناظر منهتن عالی است.

 

7-یک جزیره در چیدمان آشپزخانه کوچک اضافه کنید

جزایر آشپزخانه می‌توانند کاربردهای بسیار زیادی داشته باشند. چه برای ذخیره سازی، سطح اضافی روی میز کار یا برای نشستن.

با گنجاندن ایده‌های بار صبحانه در طراحی آشپزخانه خود، با افزودن یک مکان مفید برای خوردن و نوشیدن، فضا را بیشتر می‌کنید. فضای کمتری نسبت به یک میز آشپزخانه درهم و برهم اشغال می‌کند.

یک جزیره اضافه کنید

 

8-فکر کنید که چگونه یک گالری منفرد ممکن است کار کند

چیدمان یک گالری، با کل آشپزخانه در یک ارتفاع، الهام گرفته از محدودیت‌های گالری کشتی است. جایی که هر سانت اهمیت دارد.

این آشپزخانه کبالت خیره کننده متعلق به هنرمند و طراح داخلی لوک ادوارد هال در یک اتاق با پلان باز است که غذاخوری و استراحت را نیز در خود جای می‌دهد. خوشبختانه، سقف بلند است. بنابراین لوک می‌تواند گزینه‌های ذخیره سازی آشپزخانه کوچک خود را با کابینت‌های دیواری، بدون غلبه بر اتاق، به حداکثر برساند.

لوک می گوید: از روی مبل می‌توانید آشپزخانه را ببینید. “اگرچه من تمایل دارم محصولات و سرامیک‌های تازه را به نمایش دهم. برای ما خوب است که بتوانیم چیزها را کنار بگذاریم.”

 

9-راه حل‌های U شکل را در نظر بگیرید

اگر مجبور هستید تعداد زیادی واحد را در یک فضای بسیار کوچک بچسبانید، چیدمان U شکل اغلب بهترین گزینه است. نقطه ضعف دو گوشه با فضای اضافی کمد روی دیوار انتهایی جبران می‌شود.

کلید آشپزخانه‌های فشرده U شکل استفاده از هر اینچ به نفع خود است. از واحدهای Le Mans در داخل کمدهای گوشه‌ای استفاده کنید. هیلی رابسون، مدیر خلاق، Day True می‌گوید: آن‌ها محتوا را برای شما به نمایش خواهند گذاشت.

کابینت‌های آشپزخانه را تا حد امکان به سقف نزدیک کنید. این نه تنها بسیار زیبا به نظر می‌رسد، بلکه فضای ذخیره سازی را نیز بیش از آنچه فکر می‌کنید به حداکثر می‌رساند.

 

10-مخفی کردن آن را انتخاب کنید

ترکیب آشپزخانه، نشیمن و غذاخوری در یک اتاق یک سناریوی رایج در آپارتمان‌های کوچک است.

برای این فضای لوکس در نایتزبریج، کیا استنفورد، طراح داخلی، آشپزخانه‌ای مخفی را طراحی کرده است که جنبه کاربردی‌تر آشپزی را در زمانی که صاحبان در حال استراحت هستند، پنهان می‌کند. کیا می‌گوید: «ترفند این است که مواد و روکش‌ها را بیشتر با مبلمان اتاق نشیمن انتخاب کنید.

در اینجا، درهای جیب بلند وسایل کوچک و شیر آب جوش را می‌پوشانند. فریب اولین ظاهر را نخورید، این آشپزخانه مخفی کاملاً برای پختن غذا مجهز است.

 

11-یک جزیره باریک اضافه کنید

عرض فضای کف در اطراف یک جزیره مسلما مهمتر از عرض خود جزیره است. حداقل 90 تا 100 سانتی‌متر پیاده‌روی شفاف در اطراف محیط کامل جزیره را هدف بگیرید.

بن باربیج، مدیر عامل Burbidge & Son توضیح می‌دهد: «ضروری است که ابعاد جزیره را خیلی بزرگ نکنید. زیرا امکان دارد حرکت در اطراف آشپزخانه را محدود کند».

یک واحد جزیره‌ای باید حداقل یک کابینت (60 سانتی متر) عمق داشته باشد تا ذخیره مفید زیر آن فراهم شود. کمی عریض‌تر برای پخش شدن در هنگام آماده سازی روی سطح مفید خواهد بود.

یک جزیره باریک اضافه کنید

12-از دیوارهای شفاف استفاده کنید

خالی گذاشتن دیوارها از کابینت می‌تواند تاثیر زیادی بر حس فضا در یک آشپزخانه کوچک داشته باشد. این فقط در صورتی کار می‌کند که فضای ذخیره سازی کافی در جای دیگری داشته باشید، مانند انباری.

قفسه‌های باز نسبت به کابینت‌های دیواری جامد سنگین‌تر هستند. اما حتی آن‌ها هم تا حدی «نویز» بصری ایجاد می‌کنند. بنابراین اگر به دنبال سادگی هستید، بهتر است از آن استفاده نکنید.

در اینجا، زبان انگلیسی ساده در هر دو طرف شبه جزیره ذخیره سازی کرده است، و دیوارها را به خوبی خالی می کند، با یک هود اجاق گاز ساده.

 

13-یک بار صبحانه را امتحان کنید

بار صبحانه بسیار ایده‌آل برای وعده‌های غذایی معمولی، یک قهوه سریع یا گپ زدن با دوستان در حین آشپزی، همه بدون از دست دادن فضای آماده سازی است.

اصلا فکر نکنید که نمی‌توانید یک بار صبحانه را در یک آشپزخانه کوچک قرار دهید. فابیانا اسکاولینی، مدیر عامل Scavolini می‌گوید: آنچه طراحی به سبک میز در فضای ذخیره‌سازی فاقد آن است، بیش از آن است که احساس سبکی و فضا را جبران کند.

این سبک از بار صبحانه نسبت به یک شبه جزیره استاندارد با واحدهای پایه کمتر مزاحم است و با نشان دادن بیشتر کف، فضا را باز می‌کند.

فراموش نکنید که به ایده‌های نورپردازی برای آشپزخانه‌های کوچک نیز فکر کنید، تا بار صبحانه شما با شکوه تمام برجسته شود.

 

14-همه چیز را پشت درهای کشویی پنهان کنید

برای آپارتمان‌های کوچک، نشیمن با پلان باز و پلان‌های طبقه کوچک، گزینه‌ای را در نظر بگیرید. آشپزخانه یک دیواری و باریک را از دید با درهای کشویی پنهان کنید. یک دسته واحد از کف تا سقف (که با انبار، پخت و پز، سینک، تعداد زیادی بسته شده است) به لطف درهای کاملاً جمع شونده، زمانی که از آنها استفاده نمی‌شود. آنها به طرز جادویی ناپدید می‌شوند. نتیجه یک روکش بدون وقفه دیوار است که بسته به انتخاب درب شما، رنگ و بافت اضافی را به فضای کوچک اضافه می‌کند.

گرام اسمیت، رئیس بخش خرده فروشی و طراحی تجاری در Life Kitchens توضیح می‌دهد: «متداول‌ترین تقاضا برای املاک مدرن فضا است. ردپای کوچکتر به این معنی است که اتاق‌ها اکنون چند منظوره هستند. ترکیب زندگی، غذاخوری و آشپزی در یک فضا به سرعت در حال تبدیل شدن به یک هنجار است. آشپزخانه پنهان زندگی همه چیز مورد نیاز را با مناطق آماده سازی، پخت و پز و ذخیره سازی فراهم می‌کند. لوازم ضروری مانند یخچال فریزر، اجاق گاز و ماشین ظرفشویی همگی در این آشپزخانه پروفیل باریک گنجانده شده است. با درهای کشویی و دوتایی، می‌توانید به‌طور یکپارچه همه آن‌ها را پنهان کنید. ویژگی‌های دیواری پانل‌شده را پشت سر بگذارید.

همه چیز را پشت درهای کشویی پنهان کنید

 

15-سطوح بازتابی را اضافه کنید

جلوی درهای براق، قفسه‌های شیشه‌ای شفاف و وسایل فلزی همگی از نور طبیعی روز بهره می‌برند. با تابش نور موجود در اطراف فضا، فضای آشپزخانه‌ای کوچک را جادارتر می‌سازند.

زارا اوهار، مشاور طراحی داخلی در Land of Rugs می‌گوید: «یکی از بهترین توصیه‌های من برای یک آشپزخانه کوچک این است که از آینه‌ها در فضای خود استفاده کنید. این آینه‌ها می‌توانند فضای کوچک را بسیار بزرگ‌تر از آنچه هست نشان دهند.» هر نور طبیعی که در فضا جریان دارد را می‌توان در نواحی مختلف بازتاب داد و باعث می‌شود سبک‌تر و مطبوع‌تر به نظر برسد. من آینه‌ها را در مقابل مناطقی قرار می‌دهم که نور طبیعی به فضا وارد می‌شود. بنابراین پنجره‌ها و درها فرصت اصلی شما هستند.

این کاشی‌های خط‌دار به باز کردن چیدمان آشپزخانه کوچک کمک می‌کند.

 

16-منابع نور پنهان را نصب کنید

علاوه بر تزئینات آینه‌ای و سطوح براق، ایده‌های هوشمندانه روشنایی آشپزخانه می‌تواند کلید موفقیت ایده‌های چیدمان آشپزخانه کوچک باشد. نورپردازی نواری صاف و محجوب که در زیر کابینت دیواری پنهان شده یا در یک پایه تعبیه شده است. به اینچ با ارزش نفوذ نمی‌کند و توهم فضای بیشتری را در یک آشپزخانه جمع و جور ایجاد نمی‌کند. همچنین به تابش نور طبیعی روز در فضای شما کمک می‌کند.

Giovanni Scippo، مدیر 3D Lines می‌گوید: «قرار دادن راهبردی نورها، سطوح بازتابنده و طرح رنگ‌های روشن آشپزخانه شما را بزرگ‌تر از آنچه هست نشان می‌دهد. شما باید از چیزی که ما به آن چراغ‌های وظیفه می‌گوییم استفاده کنید، که در بالای جایی که بیشتر کار را انجام می‌دهید، سینک و پیشخوان قرار می‌گیرند. یکی دیگر از ترفندهای کوچک اما موثر این است که قفسه‌ها و کابینت‌های خود را با چراغ‌های نواری بپوشانید. آنها به راحتی پنهان می‌شوند و بسیار کاربردی هستند.

آلیس پاستو، مدیر پشتیبانی خرده‌فروشی اشمیت بریتانیا، می‌گوید: «در یک آشپزخانه کوچک، کابینت‌های دیواری معمولاً برای ایجاد فضای ذخیره‌سازی کافی ضروری هستند. اما متأسفانه می‌توانند اتاق را تاریک‌تر به نظر برسانند». پروفیل های LED ساخته شده را می‌توان در واحدهای شما تعبیه کرد. می‌توان نور پراکنده و خنثی را روی میز شما ایجاد کرد.

منابع نور پنهان را نصب کنید

 

17-در یک چیدمان آشپزخانه کوچک، شمارنده‌ها را بدون درهم و برهم نگه دارید

ایده‌های هوشمندانه چیدمان آشپزخانه کوچک باید اطمینان حاصل کند که لوازم میز را می‌توان به حداقل رساند. وسایل کوچک، قوطی‌های قند، چای و قهوه همگی می‌توانند سطح با ارزشی را برای آماده سازی غذا از بین ببرند. آنها آشپزخانه را آشفته و تنگ می‌کنند. یکی از راه‌ها اضافه کردن قفسه‌ها یا کمدهای دیواری اضافی برای پنهان کردن تمام مواردی است که عموماً در معرض دید هستند.

تیم هیام، مالک برند آشپزخانه سفارشی Higham Furniture می‌گوید: «در هنگام طراحی آشپزخانه، درک نحوه زندگی مشتری و استفاده از فضا از اهمیت بالایی برخوردار است. در ابتدا، توصیه ما برای این آشپزخانه نسبتاً سنتی در ملک دوره ادوارد این بود که کابینت‌های دیواری در دو طرف دودکش وجود داشته باشد تا فضای پیشخوان در کنار محدوده آزاد شود.

با این حال، وقتی مشتری گفت که هر میز کار خالی در خانه‌شان به هم می‌ریزد. ما موافقت کردیم که کمدها بهترین کار را داشته باشند. زیرا اجازه می‌دهند وسایل دور از دید پنهان شوند.

تناسبات اتاق به یک جزیره کوچک باریک آشپزخانه منتهی می‌شود. البته بسیار کاربردی است و شامل سینک ظرفشویی، ماشین ظرفشویی و سطل‌ها به‌علاوه سینک و برآمدگی برای چهارپایه است.

در یک چیدمان آشپزخانه کوچک، شمارنده‌ها را بدون درهم و برهم نگه دارید

18-ذخیره سازی غیرمنتظره را در یک طرح‌بندی کوچک ایجاد کنید

وقتی صحبت از چیدمان در یک فضای محدود می شود، خارج از فکر کنید. چیدمان آشپزخانه‌های کوچک باید شامل راه حل‌های ذخیره سازی عالی به علاوه اجرای تاکتیک‌های برتر برای سازماندهی یک آشپزخانه کوچک باشد. نیمکت‌های توکار، پایه‌های استفاده نشده را امتحان کنید که می‌توان به کشوهای باریک تبدیل شود و کابینت‌های لاغری با سیستم قفسه‌بندی قابل تنظیم باشد که از یک شکاف باریک و استفاده از آن می‌توان استفاده کرد.

این آشپزخانه کوچک با استفاده از ترکیبی مدرن از آبی نفتی، گردویی و زندگی برنجی خود را آغاز کرد که از هر طرف توسط دیوارها محصور شد و آن را از بقیه خانه جدا کرد. اکنون، با یک جزیره آشپزخانه که دارای یک میز ناهار خوری قابل جابجایی و ستون‌های ذخیره‌سازی هوشمندانه با فضای بار شیک است، پلان باز به اتاق نشیمن است.

احمد ابوزنت، طراح داخلی پروژه AZ، توضیح می‌دهد: «با باز کردن آشپزخانه، فضای بلااستفاده را در راهرو جذب کنم و از طریق درج جزیره آشپزخانه، فضای ذخیره سازی را ایجاد کنم. “منطقه بار یک فضای کاملاً جدید برای ذخیره‌سازی است که قبلاً نداشت.”

 

19-از کف برای تغییر تناسب استفاده کنید

با انتخاب کفپوش آشپزخانه، توهم فضای بیشتر را ایجاد کنید. تخته‌های چوبی می‌توانند چشم را به سمت پایین بکشند تا اتاق را طولانی‌تر یا در سراسر آن به نظر برسانند. بنابراین بسته به اینکه به چه سمتی چیده شده‌اند، پهن‌تر به نظر برسد. این ترفند طراحی هوشمندانه به ویژه زمانی مفید است که یک آشپزخانه کوچک به یک منطقه نشیمن منتهی شود. گذاشتن همان کف در سرتاسر حالتی یکپارچه و بی‌نقص ایجاد می‌کند. آن حس عمق را اضافه می‌کند.

گرگ الیوت، رئیس بخش فنی در هاوودز می‌گوید: «با توجه به افزایش فضا برای برخی اتاق‌ها، فضای داخلی باید سخت‌تر کار کند و به نوبه خود انعطاف‌پذیرتر شود». پس از آن کف به یکی از بزرگترین وسایل تبدیل می‌شود و بنابراین طراحان تمرکز بیشتری بر نحوه تأثیر آن بر فضا دارند. تخته‌های عمودی یا تخته‌های عریض و بلند به ویژه در آشپزخانه‌های گالی به خوبی کار می‌کنند زیرا حس فضای اتاق را افزایش می‌دهند.

از کف برای تغییر تناسب استفاده کنید

 

20-با رنگ باهوش باشید

چسبیدن به رنگ‌های رنگ‌آمیزی آشپزخانه کوچک کم رنگ، راهی بی‌هدف برای استفاده حداکثری از نور در یک آشپزخانه کوچک است. البته، اگر می‌خواهید درام و رنگ‌های جسورانه داشته باشید، می‌توانید به جای آن از یک سایه رنگ سراسری برای جلوه‌های چشمگیر استفاده کنید. سعی کنید کابینت‌ها، دیوارها و سقف را به همان رنگ از بالا تا انگشت پا رنگ کنید تا خطوط چیدمان آشپزخانه کوچک را محو کنید و توهم یک منطقه بزرگتر را ایجاد کنید.

اگر این یک قدم برای علاقه‌مندان به طراحی شما دور است، رنگ‌های متضاد را به روشی ساده معرفی کنید: از رنگ‌های تیره‌تر مانند سرمه‌ای یا سبز جنگلی در کابینت‌های زمینی استفاده کنید و کابینت‌ها و کمدهای دیواری را به رنگ کم‌رنگ رنگ کنید تا با سقف ترکیب شوند.

 

بهترین چیدمان برای یک آشپزخانه کوچک چیست؟

بهترین چیدمان آشپزخانه معمولاً توسط عناصر غیرقابل تغییر معماری مانند پنجره‌ها، درها، سینه‌های دودکش و تیرهای ساختاری دیکته می‌شود.

سعی کنید از طرح‌بندی‌هایی که گوشه‌ها را شامل می‌شوند، مانند L و U شکل اجتناب کنید. اما اگر گوشه‌ای اجتناب‌ناپذیر است، از مکانیسم‌های ذخیره‌سازی داخلی مانند Le Mans و سیستم‌های چرخ فلک استفاده کنید.

کشوها از نظر دسترسی کامل به تمامی محتویات، برتر از کمدها محسوب می‌شوند. همچنین به نحوه باز شدن کابینت‌ها و لوازم خانگی فکر کنید.

 

چگونه یک آشپزخانه کوچک را تمیز می‌کنید؟

یکی از راه های شلوغ کردن یک آشپزخانه کوچک استفاده از کابینت است. یک درب دال ساده با دستگیره‌های فشاری یا فرورفته نسبت به درهای قاب دار با سخت افزار بیرون زده شیک‌تر به نظر می‌رسد.

به همین ترتیب، یک کمد صبحانه با درهای دوتاییرا می‌توان برای پنهان کردن وسایل روی میز، از جمله دستگاه قهوه‌ساز و توستر، استفاده کرد. یک شیر آب جوش کتری را از معادله خارج می‌کند و می‌تواند با منبع معمولی گرم و سرد شما در یک واحد منظم ترکیب شود.

اتاقک‌ها همیشه مانند یک لوکس منحصر به فرد برای آشپزخانه‌های بزرگ به نظر می‌رسند. اما از ارتفاع اتاق استفاده می‌کنند. بنابراین حجم قابل توجهی از فضای ذخیره سازی را ارائه می‌دهند. برای دسترسی آسان به قفسه‌های بالایی، مجموعه‌ای کوچک از پله‌ها را در داخل درب اتاقک آویزان کنید.

 

چه وسایلی برای آشپزخانه‌های کوچک بهترین هستند؟

وسایل چند منظوره برای آشپزخانه‌های کوچک بهترین هستند. مانند مایکروویو ترکیبی یا اجاق بخار ترکیبی، که در اصل دو روش پخت و پز در یک هستند.

شرکت راشین امیدوار است خواندن مقاله چیدمان آشپزخانه کوچک برای شما مفید بوده باشد.

برگرفته از سایت:www.homesandgardens.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *