در این مقاله در مورد اینکه چگونه پرده مناسب خانه خود را انتخاب کنید، توضیح خواهیم داد. خرید پرده می‌تواند یک فرآیند طاقت فرسا باشد. باید روی همه چیز از پارچه گرفته تا طول پرده‌ها تمرکز کنید. علاوه بر آن، اگر خانه‌ای با چندین پنجره بزرگ دارید. در این مقاله چند نکته مفید برای انتخاب پرده برای خانه شما آورده شده است.

هنگام انتخاب پرده، گزینه‌های خود را محدود کنید. تصمیم بگیرید که هدف شما از خرید پرده چیست. چه بخواهید اتاقتان رنگارنگ‌تر باشد و چه بخواهید نور از پنجره‌ها وارد شود. این به شما کمک می‌کند تا پرده‌های مناسب خانه خود را خریداری کنید.

چگونه پرده مناسب خانه خود را انتخاب کنیم؟

چه در یک ویلا یا آپارتمان در زندگی می‌کنید، اطمینان از مراقبت از پنجره‌های شما ضروری است. هنگام انتخاب پرده‌ها برای خانه خود، به سراغ پرده‌هایی بروید که نیازهای شما را برآورده می‌کنند. اگر می‌خواهید از نور طبیعی لذت ببرید، روی پارچه‌های شفاف تمرکز کنید. زیرا آنها نور طبیعی را برای شما به حداکثر می‌رساند. با این حال، اگر به نور بیش از حد حساس هستید یا می‌خواهید حریم خصوصی بیشتری داشته باشید، به سراغ پرده‌های محکم‌تری بروید.

اگر می‌پرسید چگونه پرده‌ها را بر اساس اتاق انتخاب کنید، معمولاً بهتر است پرده‌های سبک‌تری را انتخاب کنید که نور را وارد می‌کند. به همین ترتیب، اگر این سوال در مورد نحوه انتخاب پرده برای اتاق خواب به ذهنتان می‌رسد، یک پارچه سنگین تر، زیرا به شما امکان می دهد کمی حریم خصوصی در آنجا ایجاد کنید.

وقتی صحبت از رنگ ها می شود، بهترین رنگ پرده برای اتاق نشیمن، سفید نوری، آبی و خاکستری است که مکمل اکثر رنگ ها خواهد بود. به این ترتیب، حتی اگر تصمیم به تغییر کمی مبلمان خود داشته باشید، مجبور نخواهید بود که دوباره روی پرده‌هایی سرمایه گذاری کنید که ممکن است با طرح رنگ تداخل داشته باشند.

انتخاب رنگ پرده پنجره برای اتاق خواب شما نیز به همان اندازه مهم است. وقتی نوبت به انتخاب پرده برای اتاق خوابتان می‌رسد، می توانید از سایه‌های خاکی مانند بژ، قهوه‌ای یا صورتی استفاده کنید که فضای شما را راحت‌تر می‌کند.

 

اندازه گیری‌های دقیق را انجام دهید

انتخاب بهترین پرده‌ها برای اتاقتان علم موشکی نیست. نکته کلیدی این است که اندازه‌گیری‌های درست را به دست آورید.

قبل از اینکه طول و عرض پنجره را تخمین بزنید، مهم است که به این فکر کنید که می خواهید پرده‌های خود را تا چه حد از قاب پنجره آویزان کنید. اگر می‌خواهید ارتفاع اتاق را افزایش دهید، بهتر است آن پوشش‌ها را کمی بالاتر از قاب آویزان کنید. طراحان اغلب پیشنهاد می‌کنند که آنها را حدود شش تا هشت اینچ بالای پنجره خود آویزان کنید. بنابراین، بهترین را برای شما انتخاب کنید.

چگونه پرده مناسب خانه خود را انتخاب کنیم؟

هنگامی که تصمیم گرفتید، نوار را بردارید و طول و عرض پنجره خود را اندازه بگیرید. روش استاندارد این است که از بالا به پایین اندازه‌گیری کنید و دو یا سه اینچ دیگر به طول اضافه کنید.

برای عرض، چهار تا هشت اینچ در هر دو طرف اضافه کنید. این اینچ اضافی نور پنجره را مسدود می‌کند و به شما امکان می‌دهد هر زمان که بخواهید اتاق خود را سیاه کنید.

اگر سقف اتاق شما کم است، به سراغ پرده‌های کف تا سقف بروید. این توهم یک اتاق بزرگتر را ایجاد می‌کند. با این حال، اگر می‌خواهید از خراب شدن پارچه پرده‌های خود جلوگیری کنید، طول کوتاه‌تر نیز به خوبی کار خواهد کرد. پرده‌های کوتاه‌تر با زمین تماس نمی‌گیرند و این راز دوام آنهاست.

 

در انتخاب پرده مناسب خانه موضوع را دنبال کنید

بعد از اینکه اندازه‌گیری‌ها را انجام دادید، پرده‌هایی را انتخاب کنید که با تم خانه شما مطابقت دارند. این اشتباه کلاسیک را مرتکب نشوید که هر اتاق را با پرده‌های یکسان تزئین کنید، آزمایشی باشید و با پرده‌های پر جنب و جوش به هر اتاق شخصیت منحصر به فردی بدهید. اگر به دنبال دکور مینیمالیستی منزل هستید، می‌توانید رنگ‌های جسورانه‌تری را برای پرده‌های خود امتحان کنید. به طور مشابه، اگر خانه شما تم شیک دارد، شاید انتخاب الگوهای متنوع‌تر ظاهر را بهتر تکمیل کند.

با ایده‌های خود خلاقیت به خرج دهید و پرده‌هایی را انتخاب کنید که به طور طبیعی با سبک و تم اتاق مطابقت دارند. به عنوان مثال، اگر اتاق کودکی با تم قلعه با ملافه صورتی و مبلمان روشن است، به سراغ پرده‌های سفید یا بنفش بروید. به طور مشابه، اگر تم اتاق نشیمن شما هنری است، به سراغ یک پارچه پالت خنثی بروید. این یک مکمل عالی برای اتاق شما خواهد بود.

هنگام انتخاب پرده، به عملکرد اتاق فکر کنید، زیرا آن را خریداری می‌کنید. به عنوان مثال، پرده‌های زیبا را برای اتاق خواب انتخاب کنید. به طور مشابه، از پرده‌های سنگین در حمام خودداری کنید.

انتخاب پرده‌های پنجره در سبک‌های مختلف تاثیر زیادی بر دکوراسیون کلی خانه ایجاد می‌کند.

چگونه پرده مناسب خانه خود را انتخاب کنیم؟

 

در انتخاب پرده مناسب خانه روی رنگ‌ها تمرکز کنید

هنگام انتخاب پرده، مطمئن شوید که رنگ مناسب را انتخاب کرده‌اید. می‌توانید یکی را انتخاب کنید که به راحتی با دکور اتاق شما ترکیب شود یا آن چیزی که ظاهر می‌شود.

اگر می‌خواهید پرده‌هایتان به‌طور یکپارچه با دکور ترکیب شوند، از گزینه‌هایی استفاده کنید که تن رنگی مشابه رنگ دیوارها دارند. برای برجسته کردن طرح رنگ در خانه خود با پرده های منقبض، سایه‌های پر جنب و جوش قرمز، آبی، صورتی، سبز و غیره را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید اتاقتان دراماتیک‌تر و پرانرژی‌تر باشد، این رنگ‌ها می‌توانند بهترین انتخاب شما باشند. با این حال، اگر اتاق شما مستعد قرار گرفتن در معرض نور خورشید است، بهتر است از این رنگ‌ها خودداری کنید.

همچنین گزینه‌ای برای انتخاب یک رنگ ظریف غیر غالب برای اتاق شما وجود دارد. به عنوان مثال، اگر یک فرش قهوه‌ای در اتاق شما وجود دارد، می‌توانید پرده‌های قهوه‌ای را نیز انتخاب کنید.

همچنین برخی از رنگ‌های خنک و آرام‌بخش مانند یاسی، پاستلی، آبی، بنفش، صورتی وجود دارند که می‌توانند به اتاق شما حس آرامش بخشی مانند تعطیلات ببخشند. اگر می‌خواهید اتاق خود را به یک مکان زیبا تبدیل کنید، با این رنگ‌ها همراه شوید.

مهمترین دلیل برای تزئین خانه با پارچه‌های رنگارنگ این است که فضا را زنده کنید. اگر احساس می‌کنید خانه‌تان به حس‌های شاد و مثبت نیاز دارد، آن‌ها را با معرفی رنگ‌های بزرگ و لبخند برانگیز مانند زرد روشن یا نارنجی وارد کنید.

 

به چاپ‌ها و الگوها توجه کنید

پرده‌های طرح‌دار به خوبی با مبلمان یا ملافه‌های تک رنگ هماهنگ می‌شوند. اگر اتاق خانه شما فاقد الگوی رنگی مناسب و رنگ یکسان است، پرده‌های طرح دار انتخاب ایده آلی خواهند بود.

چاپ‌های کوچک و خنثی مانند نقطه‌ای را انتخاب کنید آنها شخصیتی به خانه شما می‌بخشند. همچنین می‌توانید پرده‌هایی با چاپ برگ، گل‌دار، گلگون و شفاف انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید از ورود نور به اتاقتان جلوگیری کنید یا صداهای ناخواسته خیابان را کاهش دهید، می‌توانید به سراغ پرده‌های خاموشی بروید. آنها از پلی استر سنگین تشکیل شده‌اند و از آلودگی نوری و صوتی عایق می‌شوند.

به چاپ‌ها و الگوها توجه کنید

 

به سراغ پارچه‌های بادوام بروید

بیشتر پارچه‌ها مستعد ابتلا به مقداری پوسیدگی خورشید هستند. با این حال، پارچه‌های خاصی وجود دارند که دوام بیشتری نسبت به بقیه دارند و به سرعت خراب نمی‌شوند. بنابراین، مطمئن شوید که پرده‌ها را بر اساس استحکام مواد آنها انتخاب می‌کنید.

ابریشم مصنوعی کمترین آسیب را در برابر نور خورشید دارد. سایر پارچه‌ها مانند کتان، مخمل و ابریشم نیز دوام بیشتری دارند. به‌ویژه در اتاق‌های آفتابی. گزینه مناسب دیگری وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید: هر پرده را با یک ماده عایق بپوشانید. به ما اعتماد کنید، اگر به درستی انجام شود، می‌تواند معجزه کند!

همچنین می توانید پارچه‌ای را بر اساس نوع اتاق انتخاب کنید. به عنوان مثال، در یک فضای رسمی، ابریشم سنگین یا مخمل خوب به نظر می‌رسد. در حالی که در یک محیط معمولی، مخمل ژولیده و کتانی دوزدار مناسب است.

همچنین، در هنگام انتخاب پارچه، تصمیم بگیرید که آیا پرده‌های ماشین‌پسند یا خشک‌شویی برای شما بهترین هستند. این شما را از دردسر تعویض پرده هر بار که با شست‌وشوی نامناسب خراب می‌شود، نجات می‌دهد.

 

چگونه پرده‌ها را برای پنجره‌های کوچک انتخاب کنیم؟

اگر به نحوه انتخاب پرده مناسب خانه برای پنجره فکر می‌کنید، روی نکاتی که در زیر به اشتراک گذاشته شده است تمرکز کنید:

  • به سراغ پرده‌های رول آپ مانند پرده‌های بامبو بروید.
  • یک پرده بالای پنجره نصب کنید تا لبه پرده با شیشه برخورد کند و توهم یک پنجره بزرگتر را ایجاد کند.

این نکات ما را برای انتخاب پرده برای خانه شما تکمیل می‌کند. فراموش نکنید که هنگام انتخاب پرده برای خانه خود به سلیقه شخصی خود توجه کنید.

چگونه پرده‌ها را برای پنجره‌های کوچک انتخاب کنیم؟

اگر به دنبال راه‌های خلاقانه دیگری برای خوش‌رنگ‌تر کردن دکوراسیون منزل خود هستید، به روش‌های خلاقانه استفاده از کاغذ دیواری در خانه خود نگاهی بیندازید. بهترین نوع کاغذ دیواری‌ها و روش‌های استفاده از آنها برای برجسته کردن فضای زندگی شما را توضیح می‌دهد.

ورودی‌ها اولین تاثیر را بر مهمانان می‌گذارند، به همین دلیل مهم است که ورودی سرسرا خانه خود را به روش صحیح تزئین کنید. اگر گیر کرده‌اید، ایده‌های دکوراسیون ورودی ورودی خانه خود را بررسی کنید. آنها به شما کمک می‌کنند خانه خود را به سبک بازسازی کنید!

شرکت راشین امیدوار است خواندن مقاله انتخاب پرده مناسب خانه برای شما مفید بوده باشد.

برگرفته از: www.bayut.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *