در این مقاله تاثیر پنجره در طراحی داخلی را توضیح خواهیم داد. از هر صاحب خانه‌ای که بپرسید که بهترین امکاناتی که در مورد خانه خود دوست دارد چیست؟  پاسخ آنها معمولاً مناظر و مکان است. در واقع، بسیاری از صاحبان خانه‌ها می‌توانند در خانه‌های کوچک‌تری زندگی کنند. ولی قطعا برایشان وجود منظره‌ای عالی و پنجره‌هایی که این منظره را ارائه می‌دهند، ضروری است. هر اتاق در خانه شما می‌تواند از پنجره‌های زیبا بهره‌مند شود و تعداد بی‌شماری از سبک‌های طراحی پنجره برای انتخاب وجود دارد. اگر به دنبال راه‌هایی برای روشن کردن فضای داخلی خود هستید، به پنجره‌های خود نگاه کنید.

 

10 روش تاثیر پنجره در طراحی داخلی

1-نور طبیعی منبع زندگی سالم است

انسانها هیچ تفاوتی با گیاهان سبز ندارند. وقتی در یک اتاق روشن طبیعی قرار می‌گیرند به زیبایی رشد می‌کنند و وقتی در تاریکی نگهداری می‌شوند پژمرده می‌شوند و در نهایت می‌میرند. نور طبیعی منبع بدن، ذهن، روح و ارتباط ما با فضای باز است و منبع اولیه زندگی سالم است. صرف نظر از ظاهر پنجره شما، اطمینان حاصل کنید که خانه شما دارای منبع نور طبیعی در هر اتاق، در صورت امکان، باشد.

پنجره در طراحی داخلی

2-انتخاب پنجره‌هایی که اتاق را تحسین می‌کنند

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که طراحی خانه خود را با یک معمار یا پیمانکار برنامه‌ریزی می‌کنید، فضایی را که پنجره در آن قرار می‌گیرد، در نظر بگیرید. سقف‌های بلند و اتاق‌های حجیم می‌توانند از پنجره‌های شفاف و بلند بالای سطح زمین یا پنجره‌های چند طبقه که در این منطقه معمولی هستند، بهره‌مند شوند. دهلیزها و سرسراهای چند طبقه. اتاق‌های کوچک‌تر هنوز هم می‌توانند از نور فراوان خورشید و مناظر با پنجره‌هایی که ارتفاع آستانه کمتری نسبت به کف دارند، استفاده کنند. سبکی را انتخاب کنید که بهترین ویژگی‌های اتاق شما را در نظر بگیرد.

 

3-قاب‌بندی نمای عالی پنجره در طراحی داخلی 

هیچ چیز مانند بیدار شدن با منظره زیبا از اقیانوس، از طریق پنجره‌های شیشه‌ای کف تا سقف یا لذت بردن از نورهای شهر از طریق پنجره‌های پرده دیوار اتاق زیر شیروانی شهری شما نیست. پنجره‌ها چیزی بیش از منافذ در دیوار هستند. آنها به شما کمک می‌کنند تا فضای بیرون را به تصویر بکشید و آنها را به خانه خود بیاورید. اگر خانه خود را از ابتدا طراحی داخلی می‌کنید، ابتدا مشخص کنید که می‌خواهید از چه منظره‌ای ایده بگیرید و سپس پنجره‌ای را انتخاب کنید که آن را زیباتر کند.

 

4-نمای سقف خود را در طراحی داخلی با نورگیر باز کنید

یکی دیگر از راه‌های فوق‌العاده برای بهره‌گیری از نور طبیعی، نورگیر است. سقف یا “دیوار پنجم” شما همیشه سطحی بوده است که بسیاری از صاحبان خانه هنگام طراحی داخلی خود آن را فراموش می‌کنند. نورگیرها حریم خصوصی و منبع نور طبیعی را به اتاق‌هایی ارائه می‌دهند که معمولاً به دلیل کمبود فضا برای پنجره‌ها در دیوارهای بیرونی امکان‌پذیر نباشد. نورگیرها همچنین به عنوان یک ویژگی طراحی عمل می‌کنند و در انواع ثابت قابل اجرا هستند و می‌توانید برای کنترل نور روی آنها پنجره‌هایی نصب کنید.

 

5-انواع تیرگی‌ها را برای نیازهای حریم خصوصی خود در نظر بگیرید

آیا اتاقی در خانه خود دارید که دوست دارید نور طبیعی در آن سرازیر شود، اما به حفظ حریم خصوصی نیز نیاز دارید؟ حمام‌ها نمونه بارز این هستند که در آن حریم خصوصی اولویت دارد، اما روشنایی نیز در اولویت است. شیشه‌های شفاف را می‌توانید مستقیماً ببینید، در حالی که شیشه‌های شفاف در پنجره‌های بلوک شیشه‌ای حمام رایج است. منظره مبهم است اما نور طبیعی همچنان می‌تواند وارد شود. بسیاری از تولید کنندگان پنجره وجود دارند که پنجره‌های مختلفی را برای حفظ حریم خصوصی و مشخصات طراحی شما ارائه می‌دهند.

پنجره در طراحی داخلی

6-پنجره‌های اداری نور را وارد می‌کنند، اما فضای ارزشمند دیوار را آزاد می‌کنند

در بسیاری از خانه‌ها، فضای دیوار در اولویت قرار دارد. چه شما یک مجموعه‌دار هنری هستید و دوست دارید آثار هنری دیواری را به نمایش بگذارید یا حریم خصوصی را در برخی از دیوارهای بیرونی ترجیح می‌دهید. پنجره‌های ساختمانی راه حل عالی هستند.

پنجره‌های اداری در بالاتر از سطح کف پایانی قرار دارند. معمولاً نزدیک به خط سقف هستند تا همچنان نور طبیعی به داخل نفوذ کند، اما فضای ارزشمند دیوار را آزاد می‌کند. آنها همچنین به عنوان یک ویژگی طراحی داخلی توسط معماران استفاده می‌شوند تا ظاهری به خط سقف به صورت شناور در بالای سازه بدهند و می‌توانند در برنامه‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

پنجره در طراحی داخلی

7-پنجره‌های خود را متناسب با ملک خود طراحی کنید

اگر در مراحل برنامه‌ریزی خانه خود هستید، موقعیت جغرافیایی خانه خود و نحوه قرارگیری خانه شما در ملک شما مطابق با نور خورشید را در نظر بگیرید. معماران و پیمانکاران به طور یکسان به شما می‌گویند که هنگام انتخاب ویژگی‌های طراحی خانه خود، “در ملک قدم بزنید”. اگر دیر از خواب بلند می‌شوید، ممکن است نخواهید یک دیوار شیشه‌ای در اتاق خوابی قرار دهید که آفتاب اولیه شما را از خواب بیدار کند! به طور مشابه به تغییرات آب و هوایی و تغییرات فصلی منطقه خود نگاه کنید تا در هنگام انتخاب پنجره مناسب، تغییرات دمایی گرم و سرد را به حداکثر برسانید.

 

8-از اشکال و اندازه‌های مختلف پنجره‌ها برای علاقه بصری استفاده کنید

هیچ قانون طراحی خاصی در مورد انتخاب شکل‌ها و اندازه‌های پنجره وجود ندارد و بنابراین اجازه دهید هنگام انتخاب گزینه‌های عالی، طرف طراحی شما ظاهر شود! بسیاری از معماران دوست دارند با فضاهای خالی و فضای جامد بر روی دیوارها بازی کنند و پنجره‌ها را در پیکربندی‌های جالب قرار دهند که برای چشم‌ها جذاب باشد و همچنین از مناظر زیبا بهره‌مند شود. از انواع مستطیل و منحنی شکل گرفته تا پنجره‌های سفارشی.

 

9-برای صرفه‌جویی در انرژی و اثاثیه خود به شیشه‌های خورشیدی نگاه کنید

یکی دیگر از مواردی که در هنگام انتخاب پنجره‌ در طراحی داخلی باید مورد توجه قرار گیرد این است که چه مقدار افزایش و تلفات حرارتی از طریق شیشه یا پنجره شما منتقل می‌شود. چندین تولید کننده پنجره، شیشه‌های خورشیدی یا پنجره‌هایی را می‌فروشند که از نفوذ اشعه ماوراء بنفش یا UV مضر به خانه شما جلوگیری می‌کند. ما قبلاً از تأثیرات مضر بالقوه اشعه ماوراء بنفش در فضای باز می‌دانیم، اما نور همچنین می‌تواند مبلمان و تزئینات شما را نیز محو کند.

 

10-از دیوار پنجره خود به عنوان “اثر هنری” برای دکوراسیون داخلی خود استفاده کنید

هیچ اثر دیواری بهتر از طبیعت وجود ندارد. هنگام انتخاب رنگ‌ها و تزئینات اتاق‌های خود، به منظره بیرونی نگاه کنید تا از آن الهام بگیرید. آشپزخانه‌ای که از طریق پنجره‌های قاب عکس مشرف به باغی باشکوه است، ممکن است برای رقابت با منظره زیبا به رنگ زیادی نیاز نداشته باشد!

شرکت راشین امیدوار است خواندن مقاله پنجره در طراحی داخلی برای شما مفید بوده باشد.

برگرفته از سایت:www.mymove.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *