رنگ از معیارهای مهم هنگام خرید پارکت لمینت است و تاثیر زیادی بر دکوراسیون و احساسی که ما از محیط می گیریم دارد. از این‌رو در انتخاب آن باید توجه زیادی داشت. از آن‌جایی که رنگ پارکت لمینت متنوع است، یکی از سوال‌های پرتکرار حین خرید این است که پارکت لمینت روشن بخریم یا تیره؟ 
در این مقاله قصد داریم به طور مشخص در مورد این پارکت لمینت و ویژگی‌های آن صحبت کنیم.

پارکت لمینت رنگ روشن

یکی از دلایل محبوبیت بالای پارکت لمینت برخورداری از طیف رنگی متنوع از تیره تا روشن است. رنگ‌های روشن پارکت لمینت همواره مورد توجه طراحان و مصرف‌کنندگان عادی است. زیرا این طیف رنگی ضمن بازتاب نور و روشن کردن محیط، منجر به بزرگ دیده شدن فضای مورد نظر می‌شود.

انواع رنگ‌های روشن

وقتی که از  لمینت روشن صحبت به میان می‌آید اکثر افراد ذهن‌شان به سمت رنگ سفید می‌رود. در حالی‌که پارکت روشن شامل رنگ‌های مختلفی است که تحت‌تأثیر سلیقه و دکوراسیون محل موردنظر انتخاب می‌شود. این رنگ‌ها شامل:
کرم
استخوانی
سفید
طوسی روشن
خاکستری

عوامل مؤثر در انتخاب رنگ پارکت لمینت

متنوع بودن رنگ پارکت لمینت منجر به دربرگرفتن طیف سلیقه‌ای گسترده‌ای می‌شود و تحت‌تاثیر عوامل مختلف یک رنگ انتخاب می‌شود. در ادامه به عوامل موثر در انتخاب رنگ پارکت لمینت می‌پردازیم:
سلیقه‌ی شخصی
اولین و مهم‌ترین عامل در انتخاب رنگ پارکت لمینت سلیقه‌ی شخصی است. زیرا این خود ما هستیم که قرار است مدت‌ها در محل زندگی یا محل کار خود باشیم و بیش‌ترین استفاده را از فضا ببریم.

سبک دکوراسیون

در نظر گرفتن سبک دکوراسیون در انتخاب رنگ پارکت لمینت مؤثر است. این‌که سبک دکوراسون فضای مورنظر ما کلاسیک است یا مدرن و مینیمال در انتخاب رنگ مهم می‌باشد.  رنگ روشن در در سبک‌های مدرن و مینیمال به کار می‌رود.

پارکت لمینت روشن
کاربری محیط

یکی دیگر از عواملی که در انتخاب رنگ پارکت لمینت نقش دارد، کاربری محیط است. اغلب برای محیط‌های تجاری و اداری از پارکت لمینت رنگ تیره استفاده می‌شود. زیرا این محیط‌ها حالت رسمی دارند و از سوی دیگر بسار پرتردد هستند از این‌رو رنگ مناسب این فضاها‌ است. در حالی‌که رنگ روشن بیش‌تر در منازل مسکونی کاربرد دارد.

متراژ واحد

عامل مهم دیگر در انتخاب رنگ پارکت لمینت، متراژ واحدی است که قصد داریم کف آن را پارکت لمینت کنیم. معمولا  لمینت رنگ روشن برای فضاهای کوچک به کار می‌رود. زیرا تا حد زیادی فضا را بزرگ‌تر و دلبازتر از حد واقعی‌ خود نشان می‌دهد. از این‌رو برای واحدهای کوچک ترکیب پارکت  روشن با آینه دکوراتیو گزینه‌ی مناسبی است.

نور واحد

نور از عناصر مؤثر در دکوراسیون به شمار می‌رود و جزء معیارهای اساسی در انتخاب پارکت لمینت نیز است. اگر واحد موردنظر از نور کافی برخوردار نیست پارکت  رنگ روشن می‌تواند با بازتاب نور تا حدی کمبود نور را جبران کند.

رنگ دیوارها

رنگ دیوارها نیز در انتخاب رنگ پارکت لمینت تأثیر می‌گذارد. با توجه به اصول رنگ‌شناسی، در صورتی که رنگ دیوارپوش فضای موردنظر شما تیره باشد،  رنگ روشن تناسب رنگی خوبی را ایجاد می‌کند.

پارکت لمینت روشن

مزایا

این پارکت لمینت دارای مزایای خاصی است که در تصمیم شما پیش از خرید تأثیرگذار است. این مزایا شامل موارد زیر می‌باشد:
افزایش بازتاب نور
بزرگ نشان دادن فضا و ایجاد تعادل
عدم نمایش گردوغبار
ست شدن ساده با سایر رنگ‌ها
عدم نمایش نواقص بنا
مناسب برای سبک مدرن و مینیمال
عدم نمایش خط‌وخش

معایب

باوجود مزایایی که پارکت رنگ روشن دارد، دارای معایبی نیز می‌باشد که آگاهی از آن‌ها در تصمیم نهایی شما مؤثر است. در ادامه به این معایب اشاره می‌کنیم:
ایجاد کسالت و خستگی
نمایش لک و کثیفی
ایجاد فضایی سرد و بی‌روح

پارکت لمینت روشن برای چه فضاهایی مناسب است؟

برای نصب و اجرای این رنگ  لمینت  محدودیتی وجود ندارد ولی با در نظر گرفتن برخی ملاحظات مانند نظافت و میزان نور و … این طیف رنگی از پارکت لمینت بیش‌تر مناسب فضاهایی با خصوصیات زیر است.
فضاهایی با متراژ کم
مکان‌هایی که از نور کمی برخوردارند
فضاهایی که دارای سبک مینیمال هستند.
مکان‌هایی که میزان رفت‌وآمد در آن ها کم است.

از ویژگی‌های منحصربه‌فرد پارکت لمینت تنوع رنگی زیاد آن است. این امر منجر به استقبال گسترده از این محصول می‌شود. با همه‌ی این‌ها باید در انتخاب رنگ به فضای مورد نظر و ویژگی‌هایش توجه شود. پارکت روشن مناسب مکان‌های کوچک و تاریک است و با بازتاب نور، منجر به روشن شدن فضا می‌شود. توجه داشته باشید که رنگ روشن در درازمدت خسته‌کننده است و از این‌رو بهتر است که رنگ سایر وسایل از طیف رنگی تیره انتخاب شود تا تناسب رنگی درستی شکل بگیرد. با تمام این‌ها اگر همچنان در انتخاب خود دچار تردید هستید می‌توانید با مشاوران ما در شرکت ایده‌آرای راشین تماس بگیرید.

 شما می‌توانید به صورت رایگان از تخصص و کارشناسان ما بهره بگیرید. ضمن این‌که با مراجعه به بخش محصولات در وب‌سایت ما به آدرس rashiin.com می‌توانید انواع پارکت‌ لمینت‌های رنگ روشن را ملاحظه نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *