برای چیدمان داخلی آپارتمان یا منزل سوالی که پیش می آید این است که پارکت لمینت بهتر است یا فرش؟ اگر چه هر دو هم مزایایی دارند هم معایبی که در اینجا به آن ها خواهیم پرداخت.

مزایای پارکت لمینت نسبت به فرش

چوب طبیعی تاثیر مثبتی روی فضای چیدمان منزل دارد و علاوه بر این پارکت لمینت  ها با انواع مختلفی وجود دارد که این اجازه را به شما میدهد که با چیدمان منزلتان ان را ست کنید.

و این  نکته را هم باید در نظر گرفت که زیبایی کفپوش تاثیر مهم و بسزایی دارد و باید در انتخاب نوع پارکتی که خریداری میکنید دقت کنید چون کفپوش باید ماندگاری بالایی داشته باشد.

مزایایی که به صورت جزئی میتوان در انتخاب بین پارکت لمینت و فرش دید، را بررسی میکنیم.

تاثیر دیدن پارکت لمینت در نگاه اول خیلی تجملانه تر از فرش میباشد و بستگی به نوع رنگی که ما انتخاب میکنیم دارد ، مثلا پارکت لمینت میتواند مکمل مبلمان و اثاثیه مدرن و هم کلاسیک باشد.

پارکت لمینت قابل انعطاف تر از فرش در چیدمان منزل میباشد و تاثیر خیلی به سزایی در چیدمان منزل دارد و در تفاوت بین پارکت لمینت و فرش، عملکرد پارکت لمینت در تمیزی و نتیجه تمیز ماندن بهتر است.

 بررسی مزایای فرش در مقابل پارکت لمینت

مهمترین مزیت فرش به پارکت لمینت میتوان زمان نصب آن را دانست که زمان خیلی کمی نسبت به پارکت لمینت میگیرد و این بدین معنی است که  هنگام بازسازی و قرار دادن لایه جدید کفپوش باید قاب و چهار چوب آن ها کوتاهتر شود.

قدم زدن روی فرش حس راحتتری میدهد تا  قدم زدن روی کفپوش و پارکت لمینت.

و اگر شما همچنان پارکت لمینت را ترجیح میدهید ولی دوست دارید از فرش هم استفاده کنید، راه حلی برای این انتخاب هست که میتوانید هم از پارکت استفاده کنید و هم برای تزئین و دکور یک قالیچه روی ان بیاندازید.

پارکت لمینت

فرش همچنین تاثیر به سزایی در جو فضای خانه دارد. و اگر جنس خوبی نداشته باشد گرد و غبار در میان بافت فرش باقی میماند.

تمیز کردن فرش نسبتا راحت است و گرد و غبار و موی حیوانات را به راحتی با جارو برقی میتوان تمیز کرد.

از بین بردن لکه ها کمی مشکل زاست و بستگی به نوع جنس فرش دارد و زمان بازسازی فرش خیلی راحتتر انجام میشود .

برگرفته شده از سایت :

Flooring-experts.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *