در این مقاله ویژگی‌های طراحی داخلی مدرن را بررسی می‌کنیم. در تعریف، طراحی داخلی تمایل به مدرن بودن دارد. کلمه‌ای مثل امروزی و مدرن را می‌توان جایگزین زمان حال کرد. به طور دقیق اگر بخواهیم بگوییم از قرن بیستم به بعد تعریف طراحی داخلی مدرن تغییر کرد. طراحی داخلی مدرن بیشتر به این معنی است که چیزی که بین عموم مردم خیلی محبوب‌تر است و در جاهای خاص آن را استفاده می‌کنیم.

ویژگی‌های طراحی داخلی مدرن

 

ویژگی‌های طراحی داخلی مدرن

1-ساده و بی‌آرایش:

تاثیری که آلمانی‌ها و معماری اسکاندیناوی‌ها از طراحی برگرفته شده است، به صورت کاملا ساده و بی آرایش است. تاثیر مهم این سبک این است که همیشه رو مد است.

 

2-استفاده از مواد طبیعی و تناژ خاکی:

طراحی داخلی مدرن معمولا شامل استفاده از مواد طبیعی با رنگ‌های خاکی است که فکر می‌کنید مثلا چوب، فلز و چرم رنگ نشده است.

 

3-خطوط تمیز:

در طراحی داخلی مدرن تاکید روی کمترین انحنا و بیشترین تمیزی است. خطوط عمودی، افقی و اجزای ساختار خیلی بیشتر واقعی هستند و اغلب این نمایش را به رخ می‌کشند.

 

4-فضاهای مرتب و منظم:

اگر شما نیاز به فضاهای مرتب و منظم دارید، باید استرس را از خود دور کنید و شما با عشق به کار طراحی مدرن روی فضای مرتب و منظم تاکید کنید. اگر ایده‌ای ندارید، پس لطفا این کار را انجام ندهید.

 

5-نور طبیعی و پنجره‌های تمیز و ساده:

در طراحی مدرن منزل نور طبیعی خیلی مهم است و همینطور پنجره‌ها نیز بسیار مهم هستند اما باید آن ها خیلی ساده باشند.

 

6-اثاث و اثاثیه ساده در طراحی داخلی مدرن:

در طراحی مدرن، وسایل منزل باید ساده باشند. یعنی در طراحی مدرن بیشترین تاکید را روی سادگی است و حتی با مواد طبیعی ساخته شده باشند.

 

7-از رنگ‌های تک رنگ در طراحی داخلی مدرن استفاده کنید:

در طراحی مدرن معمولا پالت رنگ‌ها، تک رنگ است و رنگ اصلی معمولا سفید یا سیاه است. مثلا رنگ‌های زرد، قرمز و آبی که رنگ تک رنگ را مکمل خود بکنند.

ویژگی‌های طراحی داخلی مدرن

 

اتاق راحت شیشه‌ای و فلزی 

اگر شما ترجیح می‌دهید که تمام خانه شیشه و فلز باشد، این حس راحتی به مهمان‌ها می‌دهد. مخصوصا اگر قالیچه با پوست چرم گاو روی زمین باشد،  احساس راحتی را به فضا القا می‌کند.

 

اضافه کردن حس عاشقانه یا رومانتیک به فضای اتاق خواب

اتاق خواب شما باید فضایی باشد تا شما را از استرس دور کند. پس اجازه ندهید که خیلی شلوغ باشد، باید از یک قالیچه استفاده کنید که حس دنج بودن به فضا بدهد.

 

از رنگ روشن استفاده کنید

نگران نباشید شما می‌توانید وسایل خود را با گل‌ها، آیینه‌ها و رنگ‌ها هماهنگ کنید. با این کار تعادل و هارمونی را به فضا می‌دهید. تا می‌توانید از رنگ‌هایی با تناژ زرد، قرمز، صورتی و آبی یا حتی روشن‌تر استفاده کنید.

کفپوش پارکت لمینت نمای زیبایی به طراحی داخلی شما می‌دهد. شرکت راشین تولید کننده پارکت لمینت با برند لکسون می‌باشد که شامل طرح‌های منحصر به فرد است.

برگرفته از سایت:www.cowhideoutlet.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *