کاغذ دیواری امروزه محصولی پرطرفدار و محبوب برای پوشش دهی دیوار است. زمانی که شما روی دیوار و یا سقف، کاغذ دیواری نصب می کنید حتما بعد از گذشت مدت زمانی نیازمند نظافت کاغذ دیواری می شوید و در این باره سوال برایتان پیش می آید.

نوع نظافت و شستشوی کاغذ دیواری بستگی به نوع کاغذی که تهیه کرده اید دارد. حتما هنگام خرید فروشنده در مورد قابل شستشو و یا غیرقابل شستشو بودن کاغذ دیواری مد نظرتان توضیحاتی داده است.

حتما نکاتی که در مورد نحوه ی نظافت کاغذ دیواری گفته می شود را رعایت کنید تا طول عمر کاغذ دیواری تان را افزایش دهید.

در مقالات پیش سایت راشین در مورد علائم راهنمای کاغذ دیواری توضیح داده ایم که این علائم بسیار به شما در شناخت کاغذ دیواری تان کمک میکند.

 

نکات مهم در مورد کاغذ دیواری

1- نظافت بهتر است به صورت مستمر و پی در پی صورت گیرد و در صورت لک شدن به سرعت لکه را از روی کاغذ دیواری تمیز کنید. زیرا ممکن است لکه بیشتر جذب شود و پاک کردن آن دشوار می شود.

در صورت نشستن گرد و خاک روی کاغذ دیواری سریعا آن را تمیز کنید چرا که کاغذ دیواری را کدر و بد رنگ می کند.

2-  بهتر است جهت تمیز کردن از پایین به بالا باشد. در صورتی که کاغذ دیواری نازک باشد بهتر است با آب گرم و بدون صابون شستشو را انجام دهید.

در صورتی که کاغذ دیواری ضخیم تری در اختیار دارید می توانید با محلول آب و صابون شستشو را انجام دهید.

3- در صورتی که لکه های عمیق تری روی سطح کاغذ دیواری دارید باید از پاک کننده قوی تر استفاده کنید و بعد با آب شستشو دهید.

کاغذدیواری

نحوه نظافت کاغذ دیواری

1- به هیچ عنوان از اسکاج و سیم های فلزی و زبر برای نظافت کاغذ دیواری استفاده نکنید، چرا که آسیب جدی به کاغذ دیواری وارد میشود.

2- سعی کنید به نحوی نظافت کنید که آب به پشت کاغذ نفوذ نکند زیرا در این صورت کاغذ دیواری از روی سطح بلند میشود.

3- در صورتی که لکه چربی روی کاغذ بود بهتر است فورا آن را تمیز کنید. ابتدا مایع پاک کننده ملایم را با یک پورجذب کننده رطوبت ،  به صورت خمیر دربیارید . سپس روی لکه بمالید تا کاملا خشک شود و بعد با یک برس نرم یا مسواک آن را پاک کنید.

نظافت کاغذ دیواری غیر قابل شستشو

اگر کاغذ دیواری که تهیه کرده اید غیر قابل شستشو باشد، از بین بردن لکه از روی آن کمی دشوار خواهد بود و ممکن است لکه به طور کامل از بین نرود. اول ذرات برجسته لکه روی کاغذ را برداشته و بعد یک دستمال تمیز و خشک را روی دیوار بکشید و تا حد امکان تمیز کنید.

سخن آخر

کاغذ دیواری هم مانند دیگر اجزای داخلی دکوراسیون نظافت مخصوص خود را دارد. ممکن است کاغذ دیواری به مرور زمان دچار آلودگی یا لکه شود و زیبایی اش را از دست بدهد.

ما سعی کرده ایم در این مقاله روش نظافت کاغذ دیواری را به شما آموزش دهیم تا دیوار هایی زیبا و تمیز داشته باشید.

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *