نصب کاغذ دیواری آسان است و روشی محبوب در میان طراحی و دکورهای منزل است. عموما کاغذ دیواری برای دیوارها استفاده می‌شود. اما نصب کاغذدیواری روی سقف پیشرفته‌تر شد و مورد پسند عموم قرار گرفت. مثلا شما می‌توانید کاغذ دیواری روی سقف را به شکل خاص درست کنید. با استفاده از چسب به راحتی می‌توانید کاغذ دیواری را به سقف بزنید و از ابزار پلاستیکی مخصوص این کار استفاده نمایید. از یک دوست حتما برای انجام این کار استفاده کنید که به راحتی این نصب را انجام دهید.

 

مراحل نصب کاغذدیواری روی سقف

1-آماده سازی سقف 

کف زمین را با یک پلاستیک یا یک پوشش غبارگر بپوشانید. کف زمین را از هر گونه غبار حفظ کنید و کل کاور پلاستیک را سرتاسر اتاق بکشید تا پوشانده شود. این کار باعث می‌شود که کمتر کثیف شود زمانی که کارتان تمام می‌شود. اگر در سقف پنکه یا لوستر دارید، شما می‌توانید به آرامی روی آن را با پلاستیک کاور کنید.

نصب کاغذدیواری روی سقف

 

2-تمام پوسته پوسته‌های روی سقف را با سمباده بکنید

برای نصب کاغذدیواری روی سقف از یک نردبان برای دسترسی راحت‌تر به سقف استفاده کنید و کاردک را به آرامی روی سقف حرکت دهید تا هرگونه پوسته پوسته روی سقف جدا شود. از سمباده 80-220 استفاده کنید. این بستگی به وضعیت سقف دارد که سقف شما تمیز باشد که اگر تمیز باشد نیازی به آماده سازی سقف نیست.

پوسته پوسته‌های روی سقف را با سمباده بکنید

 

3-سقف را اندازه بگیرید تا بدانید چه مقدار کاغذ دیواری مورد نیاز است 

از متر برای اندازه گرفتن عرض و طول اتاق استفاده کنید. حدودا 1 به (2/5 سانتی‌متر) برای کناره‌ها اضافه کنید. پس مقداری کاغذ دیواری باید خریداری کنید که به اندازه کافی کل سطح را پوشش دهد. شما می‌توانید کاغذ دیواری به صورت رول بخرید که رول‌ها معمولا 10 تا 11 متر هستند.

سقف را اندازه بگیرید برای نصب

 

4-برش کاغذ دیواری برای اندازه‌ای که از سقف گرفته‌اید 

بعد از خرید کاغذ دیواری مشخص کنید چه مقدار و چند تکه کاغذ دیواری نیاز هست که برش داده شود. برای این کار از یک قیچی خیلی تیز استفاده کنید . اگر اندازه گیری‌هایتان درست نبود، اشکالی ندارد. شما می‌توانید آن‌ها را درست کنید تا اینکه کاغذ دیواری خیلی کوچک داشته باشد.

برش کاغذدیواری روی سقف

شرکت راشین امیدوار است که مقاله نصب کاغذدیواری روی سقف برای شما مفید بوده باشد.

برگرفته از سایت: www.wikihow.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *