انتخاب پارکت لمینت برای فضاهای پرتردد، انتخاب مناسبی است و ماندگاری بالایی دارد و مدل های مختلفی از آن در بازار وجود دارد اگر در جستجوی کفپوش با مقاومت بالا و پوشش مناسب باشد که اغلب ماندگاری بالا عامل مهم در انتخاب این گزینه است که پارکت لمینت هم برای هال و پذیرایی و فضاهای پرتردد و هم روی پله ها قابل استفاده است و نصب لمینت خیلی آسان است.

1- انتخاب پارکت لمینت به صورت هوشمندانه

اولین قدم این است که بدانیم چه نوع و سبکی از پارکت لمینت را میخواهیم، چیزی که هست زیاد به ظاهر اهمیت ندهید، بلکه بیشتر به عملکرد آن دقت کنید مثلا لمینت میتواند باعث سر خوردن شما شود و این مدل از پارکت لمینت مناسب برای پله ها نخواهد بود و شما باید یک مقدار انتخاب خود را به سمت لمینت هایی سخت تر ببرید که بافت بیشتری داشته باشد تا باعث سر خوردن نشود و شما همچنین نیاز دارید لمینتی را خریداری کنید که سر و صدا ایجاد نکند که موقع راه رفتن و با انتخاب شما هماهنگ باشد.

2- اجازه بدهید پارکت لمینت با شما خو بگیرد

زمانی که انتخاب خوبی میکنید و حس خوبی به انتخاب پارکت لمینت خود دارید، اجازه دهید با انتخاب لمینت خو بگیرید. برای انجام آن جعبه های لمینت را باز کنید و ورودی سطح قرار دهید. شما باید رطوبت و دمای منزل خود را با لمینت تطبیق دهید.

3- کفپوش قبلی را با چسب یا رنگ باقیمانده را بکنید

اگر شما از قبل کفپوش روی سطح دارید باید آن را بردارید حتی چسب و رنگ باقی مانده را کاملا باید تمیز کنید و هیچ چیزی زیر سطح کفپوش نباید باشد و تا آنجا که امکان دارد باید زیر کفپوش صاف باشد.

4- برآمدگی روی پله ها را از بین ببرید

بسیاری از شما ممکن است برآمدگی روی پله ها را پیدا کنید و شما نیاز دارید که سطح پله ها را از قبل آماده سازی کنید. همینطور میتوانید از راه مخصوص استفاده کنید که این برآمدگی را از بین ببرید.

5- اندازه گرفتن پله ها و بریدن پارکت لمینت مناسب

شما به سه قسمت از تیکه های برش زده پارکت لمینت نیاز دارید. بهتر است قبل از نصب آماده کنید.

  • تیکه های روی پله ها
  • تیکه های خیز پله
  • تکه های کناری پله
نصب پارکت لمینت

مرحله نصب

  • قرار دادن تکه پارکت لمینت روی پله

اولین چیزی که برای نصب پارکت لمینت روی پله ها نیاز است کیفیت بالای چسب چوب است. خیلی با دقت آن را روی پله ها قرار دهید و از ایستادن روی لمینت اجتناب کنید چون نیاز به گذشت کمی زمان دارد تا چسب کاملا خشک بشود.

  • قرار دادن تیکه های خیز و شیب دار پارکت  لمینت روی پله

چسب چوب را روی هر کدام از تیکه ها قرار بدهید و حالا کمی فشار وارد کنید و نیاز است که چند دقیقه محکم نگه دارید تا اجازه بدهید پارکت لمینت با سطح، ست شود.

  • نصب فوم بی صدا در  پارکت لمینت

برای نصب فوم که سر و صدای راه رفتن را بگیرید، باید زیر کفپوش را چسب بزنید و پس فوم را با یک چسب نواری بپوشانید تا از لمینت ها محافظت میکند.

بعد از اتمام کار به سرعت سطح لمینت را تمیز کنید و حداقل 12 ساعت بعد از نصب از لمینت استفاده نکنید تا چسب آن با سطح یکسان شود.

 

برگرفته شده از سایت :

www.directwoodflooring.co.uk

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *