آماده سازی

بسته‌های پارکت را باز کنید و اجازه دهید به مدت سه یا چهار ساعت روی سطح زمین در وسط اتاق بمانند. بسته‌ها را نزدیک جای مرطوب یا کاغذ دیواری که تازه نصب شده است نگذارید. قبل از نصب پارکت شرایط کاملا باید محیا باشد. مثلا حتما مطمئن شوید که دیوارها خشک هستند و رطوبت محل سکونت باید 5% باشد. قبل از نصب پارکت روی دیوار ها، باید تمام درها و پنجره‌ها از قبل نصب شده باشند. دمای اتاق و خانه باید 20 درجه سانتیگراد باشد. در جاهای شرجی باید بین 30-65 باشد. در حین نصب پارکت حتما مطمئن شوید که جریان هوا بین تکه‌های پارکت هست. این باعث جلوگیری از حبس هوا می‌شود و این نکته بسیار مهمی است برای نصب پارکت روی دیوار که باید به آن توجه شود. اجازه دهید یک شکاف 10-15 میلی‌متری بین دیوار و اجزایی که می‌خواهید فیکس کنید باشد.

نصب پارکت روی دیوار

 

مراحل نصب پارکت روی دیوار

مراحل اول 

زیر ساخت هشت مدل از نمایه تکه‌های چوب را می‌بینیم که فاصله بین هر کدام از هم 40 سانتی‌متر است. فقط از دو شاخه پریز برق مناسب برای آن استفاده کنید. فاصله آن از دیوار باید 50 سانتی‌متر باشد. هر گونه ناهمواری جزئی روی دیوار را از بین ببرید و از یک اره فلزی مناسب برای برش تکه‌های چوب استفاده کنید.

 

مرحله دوم

برای سیستم مسترکلیک نیاز است که تخته چوب‌ها از راست به چپ نصب شود. شروع اولین تخته به سمت سطح و کف باشد.

 

مرحله سوم

برش تخته چوپ‌ها باید از نمایه آن باشد. برش نباید شکاف ایجاد کند. ممکن است قسمت نمایه چوب در حین نصب به هم فشار بیاورد. در این صورت یک مقدار خم کردن نمایه چوب مناسب‌ترین کار است.

نصب پارکت روی دیوار

مرحله چهارم

برش چوب را روی نمایه چوب برای فیکس کردن تخته چوب‌ها قرار دهید. سپس فشار کمی روی شیارهای تخته‌های چوب بیاورید و مطمئن شوید که تخته چوب‌ها از اول به صورت ردیف و راست قرار گرفته‌اند.

 

مرحله پنجم

در این مرحله از نصب پارکت روی دیوار گوشه اولین تخته در دومین ردیف روی شیار ردیف قبلی باید قرار بگیرد و به آرامی روی نمایه تخته چوب فشار بیاورید.

 

مرحله ششم

همین‌طور نصب تخته چوب‌ها را ردیف به ردیف ادامه بدهید.

 

مرحله هفتم

برای برش آخرین ردیف اندازه بگیرید و یک تکه اضافی از تخته چوب به حالت عرض قرار بدهید که باید 10-15 میلی‌متر از سقف فاصله داشته باشد. یک پلاستیک در انتها به سمت بیرون آخرین شکاف روی همان تکه اضافی قرار بدهید.

 

مرحله هشتم

برای نصب از اول تا آخر روی آخرین ردیف نمایه تخته چوب از یک چسب نواری استفاده کنید. سپس جلوی پلاستیک در ردیف آخر باید با پیچ گوشتی فیکس شود.

 

مرحله نهم

در این مرحله از نصب پارکت روی دیوار از پوشش گوشه گیرهای قاب دیوار استفاده کنید و کل گوشه‌های دیوار را بپوشانید.

نصب پارکت روی دیوار

شرکت راشین امیدوار است خواندن مقاله نصب پارکت روی دیوار برای شما مفید بوده باشد.

برگرفته از سایت:www.meister.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *