در این مقاله در مورد جایگاه میز ناهار خوری در خانه توضیح خواهیم داد. با توجه به اندازه و چیدمان خانه شما چند مکان وجود دارد که می‌توانید میز ناهارخوری خود را قرار دهید. اتاق ناهار خوری جداگانه بهترین انتخاب است. اما اگر در دسترس نباشد چه؟ چه در خانه‌ای بزرگ زندگی کنید و چه فضای کمی دارید. همچنان می‌توانید مکان مناسبی برای میز ناهارخوری خود بیابید.

نگران نباشید، راشین در مورد نحوه قرار دادن میز ناهار خوری خود در اتاق‌های مختلف تحقیق کرده است و نتیجه آن را در اختیار شما قرار داده است. در ادامه مطلب همراه ما باشید.

به طور سنتی، اکثر میزهای ناهار خوری در یک اتاق غذاخوری قرار می‌گیرند. اما، اگر خانه شما فاقد این گزینه است، هنوز چند مکان عالی دیگر وجود دارد. با انتخاب یکی از قسمت‌های زیر میز ناهار خوری خود را به فضایی برای پذیرایی از مهمانان و مجالس تبدیل کنید.

قسمت‌هایی مثل:

  • ناهارخوری
  • هال
  • آشپزخانه

میز ناهار خوری بیش از اینکه یک مبلمان کاربردی باشد، به تعریف استفاده از فضایی که در آن وجود دارد، کمک می‌کند. در این مقاله، یاد خواهید گرفت که چگونه با قرار دادن صحیح میز ناهار خوری در مکان مناسب، از بهترین ویژگی‌های خانه خود نهایت استفاده را ببرید. به خواندن ادامه دهید تا بدانید چگونه قرار دادن میز ناهار خوری، فضای خانه‌ی شما را جذابتر می‌کند.

 

زمان چیدن میز

همیشه تصمیم گیری برای جایگاه انواع خاص مبلمان آسان نیست. پس از دنبال کردن سعادت و یافتن روش‌های درمانی برای دیوارها و کف‌های خود، یافتن جای مناسب برای میز ناهارخوری می‌تواند در یک آپارتمان به سبک طبقه باز یا استودیوی تنگ چالش برانگیز باشد. اگر فضای کافی ندارید یا نیاز به خلاقیت دارید، بیش از چند راه برای بداهه‌سازی فضای ناهار خوری با استفاده از میز، نور و وسایل موجود وجود دارد.

 

میز ناهار خوری اتاق غذاخوری

بهترین مکان برای میز ناهار خوری اتاق غذاخوری است. یک اتاق ناهار خوری اغلب دارای بوفه یا قفسه‌هایی برای قرار دادن ظروف چینی خوب، لیوان‌ها یا نشان دادن دکوری‌ها است. به طور معمول، یک اتاق ناهار خوری ممکن است یک پنجره مرکزی بزرگ در اتاق برای نور طبیعی چشمگیر داشته باشد و یک لوستر خیره کننده از سقف آویزان باشد.

اتاق‌های ناهارخوری مدرن‌تر ممکن است فاقد دیوارهای مشخصی باشند که یک اتاق را ایجاد می‌کنند و اغلب در مجاورت آشپزخانه یا اتاق نشیمن هستند. از نظر بصری، تراز کردن یک میز ناهارخوری در اتاق ناهارخوری ضروری است تا برجسته باشد. جایگاه میز باید متعادل باشد. به مهمانان فضای کافی بدهد تا راحت بنشینند. به راحتی دور میز حرکت کنند و بدون دخالت از صندلی خود خارج شوند.

 

اتاق نشیمن

شما هنوز هم می‌توانید با یک میز در اتاق نشیمن به سبکی استفاده کنید، که اگر در یک فضای کوچک زندگی می‌کنید یک حرکت رایج است. برخی از خانه‌ها اغلب فاقد اتاق غذاخوری هستند یا دارای اتاق نشیمن و غذاخوری ترکیبی هستند. در این موارد، ایده خوبی است که میز ناهار خوری را در اتاق نشیمن قرار دهید تا مکمل سایر مبلمان باشد، اما بر فضا غلبه نکند.

میز ناهار خوری را در اتاق نشیمن قرار دهید تا قلمروی خاص خود را از نظر بصری ایجاد کند و فضای کافی برای هر کسی فراهم کند تا بدون مشکل در اتاق قدم بزند.

میز ناهار خوری را در کجای خانه خود قرار دهیم؟

 

میز ناهار خوری آشپزخانه

به جای حمل ظروف از پیشخوان آشپزخانه به میز ناهار خوری، چرا فاصله را کوتاه نکنید؟ آشپزخانه‌ای با فضای کافی یا گوشه‌ای در کنار پنجره‌ای آفتابی، مکانی عالی برای داشتن میز است.

یک میز در آشپزخانه به شما امکان می‌دهد از فنجان قهوه داغ خود لذت ببرید. هر ادویه مورد نیاز چند قدم دورتر است و پاک کردن میز از ظروف کثیف بعد از غذا چند دقیقه طول می‌کشد. بسیاری از خانه‌ها آشپزخانه‌های غذاخوری دارند. در حالی که اتاق ناهارخوری گزینه‌ای نیست.

 

چگونه میز ناهار خوری را در اتاق نشیمن قرار می‌دهید؟

دکوراسیون اتاق نشیمن شما هنگام تعیین جایگاه میز ناهارخوری به شما کمک می‌کند. یک پیشنهاد معمول برای جایگاه میز ناهارخوری مستطیلی در پشت یک مبل است. اگر اتاق نشیمن شما به آشپزخانه‌ای نزدیک است که به اندازه کافی بزرگ نیست تا میز را در خود جای دهد. از میز ناهار خوری خود به عنوان جداکننده اتاق استفاده کنید.

اطمینان حاصل کنید که میز شما هیچ دری را مسدود نمی‌کند. خیلی به ورودی نزدیک نیست و امکان حرکت آسان در اتاق نشیمن را فراهم می‌کند. به میز خود حداقل 30 اینچ فضای اطراف آن اختصاص دهید. به این ترتیب می‌توانید به راحتی به صندلی خود بروید و از آن خارج شوید و از برخورد به مبلمان اطراف خودداری کنید.

میز ناهار خوری را در کجای خانه خود قرار دهیم؟

اگر اتاق نشیمن بزرگی دارید، میز ناهار خوری خود را در مقابل یا عمود بر مبل خود قرار دهید. میز ناهارخوری خود را بین یک جفت پنجره وسط قرار دهید. یا آن را زیر نوری که از سقف آویزان است، تراز کنید.

یا در صورت لزوم، میز ناهارخوری خود را در گوشه‌ای قرار دهید. دور میز خود را با گیاهان گلدانی، یک چراغ روشنایی احاطه کنید، یا دیواری با کابینت یا قفسه کتاب ایجاد کنید تا محل غذاخوری را مشخص کنید. یک فرش مساحتی نیز برای شناسایی فضای ناهارخوری کار بسیار خوبی انجام می‌دهد.

 

برای یک میز ناهار خوری چقدر اتاق نیاز دارید؟

حتی اگر در یک خانه بزرگ زندگی نمی‌کنید، باز هم باید فضای کافی برای اتاق غذاخوری خود در نظر بگیرید تا احساس فضای کم نکنید. مطمئن شوید که میز شما حداقل 18 تا 24 اینچ داشته باشد. همچنین، می‌خواهید مطمئن شوید که صندلی‌هایی که با میز قرار می‌گیرند حداقل 24 اینچ از هم فاصله داشته باشند. برای اینکه مهمانان شام مجبور نباشند مدام در حین میل غذا یا کنار گذاشتن ظرف به یکدیگر برخورد کنند.

 

یک منطقه غذاخوری به چه مبلمان دیگری نیاز دارد؟

اگر فضای ناهارخوری بزرگی دارید، برای پرخوری آماده شوید. زیرا میز ناهارخوری با صندلی‌ها یا نیمکت‌های زیبا به نظر می‌رسد. می‌توانید یک بوفه، کابینت بار، چرخ دستی‌های رولینگ و یک فرش منطقه‌ای که به خوبی انتخاب شده‌ را برای قرار دادن در زیر میز و صندلی اضافه کنید.

در صورت تمایل، با افزودن هنرهای خوش ذوق، گیاهان زنده و قفسه بندی، جذابیت فضای غذاخوری خود را افزایش دهید. فراموش نکنید که می‌توانید با اضافه کردن یک لوستر یا تغییر دیوارکوب‌ها برای تعیین محل غذاخوری خود، اظهار نظر کنید.

 

کدام شکل برای میز ناهارخوری بهتر است؟

اجازه دهید قسمتی که قرار است میز ناهارخوری شما در آن قرار گیرد بهترین شکل را دیکته کند. اگر فضای کمی دارید، یک میز مستطیلی باریک و ساده انتخاب کنید. آن را در کنار دیواری قرار دهید که صندلی‌ها اطراف آن را احاطه کرده‌اند، یا نیمکت‌نشینی را انتخاب کنید.

اتاق‌های بزرگ‌تر با میز ناهارخوری مربع، مستطیل یا گرد خوب به نظر می‌رسند. آشپزخانه‌های دنج غذاخوری یا گوشه‌های گوشه‌ای برای یک میز گرد کوچک یا یک میز مربعی مناسب است که حداقل دو نفر را در خود جای دهد.

میز ناهار خوری را در کجای خانه خود قرار دهیم؟

 

در آستانه نزدیک شدن

میز ناهار خوری را در فضای داخلی اتاق ناهارخوری شیک و مدرن با مبلمان با طراحی زیبا،در کجای خانه خود قرار دهیم؟

جایگاه میزهای غذاخوری صرفاً برای اتاق‌های غذاخوری نیست. برخی از خانه‌ها به طور کلی فاقد یک اتاق ناهار خوری جداگانه هستند. در برخی فضای نشیمن و اتاق غذاخوری را با هم ترکیب می‌شوند. وقت آن است که خلاق شوید. از خوردن روی میز ناهارخوری که در اتاق نشیمن یا آشپزخانه قرار دارد به عنوان یک گزینه جذاب و کاربردی لذت ببرید. با در نظر گرفتن فضای خود، ممکن است بخواهید یک میز ناهارخوری کوچک و گرد، مربع شکل یا باریک انتخاب کنید. می‌توانید از قرار دادن میز ناهار خوری خود برای مسدود کردن بصری فضای تعیین شده برای غذاخوری استفاده کنید. این کار در خانه‌های سبک باز عالی است.

شرکت راشین امیدوار است خواندن مقاله میز ناهار خوری را در کجای خانه قرار دهیم؟ برای شما مفید بوده باشد.

برگرفته از: www.homedecorbliss.com

به این مقاله رای دهید

1 نظر در “میز ناهار خوری را در کجای خانه خود قرار دهیم؟

  1. ساحل گفت:

    راحت ترین جا نزدیک آشپزخانه است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *