در این مقاله 20 ایده مرتب کردن کابینت آشپزخانه را با هم بررسی می‌کنیم. انواع ظروف، ظروف آشپزی، مواد اولیه و غیره … همگی در کابینت‌های آشپزخانه می‌باشند. ذخیره همه این وسایل ضروری به شیوه‌ای سازماندهی شده، کلیدی است برای استفاده حداکثری از زمان خود برای آشپزی، غذا خوردن و سرگرمی. با این روش‌های هوشمندانه و مقرون به صرفه برای نظم بخشیدن به کابینت‌های آشپزخانه نظم را به قفسه‌ها و کشوهای درهم ریخته، بیاورید.

 

20 ایده مرتب کردن کابینت آشپزخانه

1-قفسه‌های کابینت آشپزخانه کشویی

اگر اقلام و وسیله‌ها در پشت کابینت شما گم می‌شوند، این راه حل سازماندهی را امتحان کنید. قفسه‌های کابینت ثابت را با قفسه‌هایی که بدون زحمت بیرون می‌روند، جایگزین کنید. با قفسه‌های کشویی، می‌توانید اقلام پشت قفسه را به راحتی مانند کالاهای خشک در جلو ببینید و به آن دسترسی پیدا کنید. یک لبه کم عمق در اطراف هر قفسه از ریختن مواد جلوگیری می‌کند.

مرتب کردن کابینت آشپزخانه

2-ایده‌های مرتب کردن کابینت آشپزخانه باریک

فضایی را برای ذخیره مواد طعم دهنده مورد علاقه خود قرار دهید. یک قفسه کششی در نظر بگیرید و از آن برای مرتب کردن ادویه‌های آشپزخانه استفاده نمایید. اگر فضای بیشتری دارید، یک میز گردان را در یک قفسه نصب کنید تا بتوانید بطری‌های روغن و سرکه را به چشم بچرخانید. سایر غذاها و ادویه‌ها را در ظروف شفاف یا برچسب‌دار بریزید تا راحت‌تر در صورت نیاز به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

ایده‌های مرتب کردن کابینت آشپزخانه باریک

3-نحوه چیدمان کابینت‌های شیشه‌ای آشپزخانه

درهای جلوی شیشه‌ای، فضای داخلی کابینت را به نمایش می‌گذارند، بنابراین باید مطمئن شوید که این قسمت‌ها به‌خوبی سازماندهی شده‌اند. ابتدا مجموعه ظروف خود را ویرایش کنید تا از شلوغی کابینت‌ها جلوگیری کنید. بشقاب‌ها و کاسه‌های زیبا را در جلو بچینید و لیوان‌ها را در ردیف‌های منظمی بچینید. ظروف حجیم مانند گلدان‌های بزرگ را که ترجیح می‌دهید در معرض دید نباشند را به فضایی دیگر منتقل کنید.

نحوه چیدمان کابینت‌های شیشه‌ای آشپزخانه

4-منطقه بازیافت کابینت آشپزخانه

زمانی که سطل‌های کاغذ، پلاستیک و شیشه به راحتی در دسترس هستند، احتمال بازیافت آنها بیشتر است. این ظروف را به طور منظم در داخل کابینت‌ها نزدیک منطقه تمیز کردن آشپزخانه قرار دهید. این کابینت‌های بیرون‌کش، دارای بریدگی‌هایی هستند که اندازه ظروف زباله‌های پلاستیکی را در خود جای می‌دهند که به آسانی بلند شده و در صورت نیاز تخلیه می‌شوند.

منطقه بازیافت کابینت آشپزخانه

5-ایده‌های سازماندهی کابینت آشپزخانه

هنگام چیدمان مواد غذایی در کابینت آشپزخانه، بهتر است همه چیز را بر اساس دسته بندی، طبقه‌بندی کنید و قسمت‌های خاصی را برای هر نوع کالا مشخص کنید. به عنوان مثال، تنقلات مورد علاقه را در قفسه کابینتی که به راحتی در دسترس همه اعضای خانواده باشد، ذخیره کنید. جایگاه دیگری برای مواد صبحانه در نظر بگیرید. برای نظم بیشتر برچسب‌های چاپ شده را اضافه کنید و از سبدها برای جمع کردن اقلام کوچکتر استفاده کنید.

 

6-سازماندهی کشوهای آشپزخانه

با اضافه کردن یک درج یا جداکننده کشو، از لرزش وسایل در داخل کشوها جلوگیری کنید. محفظه‌های مختلف به حفظ نظم کمک می‌کند تا به سرعت آنچه را که نیاز دارید پیدا کنید. هنگامی که اجسام بسیار ریز را برای کانکس دارید، ظروف کوچکی را بین تقسیم‌کننده‌ها قرار دهید.

 

7-سازماندهی کابینت نظافت

بسیاری از ما فکر می‌کنیم که وسایل نظافت را باید زیر سینک نگه داریم، اما ابزارهای بزرگتر در آن فضای تنگ جا نمی‌شوند. استفاده از یک کابینت عمودی را برای نگهداری جاروهای چوبی، ماپ‌ها و لوازم نظافتی مربوطه در نظر بگیرید. این وسایل شما را از کمد یا اتاق لباسشویی جدا می‌کند و آنها را در جایی که بیشتر به آنها نیاز دارید قرار می‌دهد.

سازمان کابینت نظافت

8-چیدمان ظروف در کابینت آشپزخانه

کابینت را با یک قفسه بشقاب بپوشانید که به شما این امکان را می‌دهد که ظروف را به صورت عمودی برای دسترسی آسان چیدمان کنید.

 

9-سازمان انباری آشپزخانه

انباری با فضای کافی در قفسه خیلی مناسب است، اما همچنان باید سازماندهی شود تا از پخت و پز و سرگرمی‌های شما پشتیبانی کند. مواد و محصولات مشابه را در قفسه‌های دارای برچسب، گروه‌بندی کنید تا یافتن یا جایگزینی اقلام برای همه افراد خانواده آسان باشد. به عنوان مثال، قسمت انباری را برای محصولات کاغذی، کنسروها، غلات، و لوازم پخت اختصاص دهید.

 

10-سازماندهی قفسه باز و کابینت

از فضای دیوار عمودی با قفسه‌های باز که تا سقف امتداد دارد، استفاده کنید. قفسه‌های باز به شما این امکان را می‌دهند که زیباترین ظروف آشپزخانه خود را به نمایش بگذارید و در عین حال همه چیز را به راحتی پیدا کنید، بازیابی کنید یا کنار بگذارید.

اگر نمی‌خواهید کابینت‌های بالایی موجود را خراب کنید، اما ایده قفسه‌های باز را دوست دارید، به سادگی چند درب را بردارید و فضای داخلی کابینت را رنگ کنید تا وسایل خود را جابجا کنید.

 

11-مرتب کردن کابینت قابلمه و تابه

کشو عمیق یک ایده سازماندهی هوشمندانه برای قابلمه‌ها و تابه‌های نزدیک اجاق گاز است. همچنین می‌توانید با افزودن رولپلاک‌های جداکننده ظروف از کشوها برای نگهداری ظروف استفاده کنید تا بشقاب‌ها، کاسه‌ها و نعلبکی‌ها را محکم در جای خود قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که کشو، مجهز به سخت‌افزار کشویی باکیفیت است که می‌تواند وزن ظروف را در زمانی که کشو کاملاً کشیده می‌شود، نگه دارد.

 

12-بهترین راه برای سازماندهی کابینت آشپزخانه

انواع ظروف، ظروف آشپزی نیاز به ایده‌های متفاوتی برای مرتب کردن کابینت آشپزخانه دارند. بدون یک سیستم سازماندهی خاص، کابینت‌های شما می‌توانند در نهایت مانند یک فضای شلخته به نظر برسند. یاد بگیرید چگونه برخی از رایج ترین مشکلات کابینت آشپزخانه را با این راه حل‌های آسان حل کنید.

 

13-تبدیل کابینت

شما به مکانی برای نگهداری تخته‌های برش، ورقه‌های کوکی، قالب‌های مافین و سایر اقلامی نیاز دارید که به‌طور مرتب در کناره‌هایشان چیده شوند. یک کابینت در نزدیکی منطقه آماده‌سازی خود انتخاب کنید و تقسیم‌کننده‌هایی اضافه کنید که به این موارد اجازه می‌دهد سرپا بایستند. برداشتن درب کابینت دسترسی به آن‌ها را آسان‌تر می‌کند.

 

14-نحوه سازماندهی ظروف نگهداری مواد غذایی

هر بار که درب کمد خود را باز می کنید از هجوم ظروف نگهداری مواد غذایی جلوگیری کنید. ذخیره پلاستیکی خود را به پشته-های ظروف و درب ها تقسیم کنید. درب ها را نیز می توان با استفاده از ظروف جمع کرد.

 

15-سازماندهی طبقه‌ای کابینت آشپزخانه 

اکثر کابینت‌های آشپزخانه فقط یک یا دو قفسه دارند که اغلب برای مرتب نگه داشتن تمام وسایل شما کافی نیست. با یک قفسه‌ساز اضافه شده که می‌تواند نظم را به قابلمه‌ها، تابه‌ها و درب‌ها بیاورد، کابینت‌ها را تقویت کنید. سازماندهی همه درب‌ها با هم به گلدان‌ها اجازه می‌دهد تا درون یکدیگر استراحت کنند و به شما این فرصت را می‌دهد که از ظرف ذخیره‌سازی دیگری برای درب استفاده کنید.

سازماندهی طبقه ای

16-ایده‌های سازماندهی کابینت آشپزخانه برای سفره‌ها

کشوهای کم عمق را پشت یک جفت درب کابینت نصب کنید تا از فضای ذخیره سازی خود نهایت استفاده را ببرید. قرار دادن این وسایل در آشپزخانه تضمین می‌کند که در هنگام آماده شدن شام به راحتی در دسترس هستند. مانند، سفره‌های جداکننده، دستمال سفره، رانر و موارد دیگر را بین کشوها یا با جداکننده‌ها بچینید.

 

17-گاراژ لوازم کابینت آشپزخانه

آشپزخانه‌ها فضاهای شلوغی هستند، اما این بدان معنا نیست که بخواهید همه چیز را روی پیشخوان در معرض دید قرار دهید. یک گاراژ لوازم خانگی نصب کنید، می‌توانید وسایل پرکاربرد خود را پشت درها پارک کنید. از یک برقکار حرفه‌ای بخواهید که یک پریز در داخل گاراژ نصب کند و می‌توانید لوازم خانگی را در یک مکان دور نگه دارید.

 

18-سازمان کابینت آشپزخانه سفارشی

با ایده‌های سازماندهی کابینت آشپزخانه که مطابق با نیازهای خاص شما هستند، خلاق باشید. کابینت‌های نیمه سفارشی و سفارشی را می‌توان با تقریباً هر سخت افزار ویژه‌ای تجهیز کرد تا عملکردهای منحصر به فردی را در خارج از انبار غذا و ظروف اضافه کند. به عنوان مثال، یک کشو اصلی در جزیره آشپزخانه، می‌تواند به گونه‌ای طراحی شود که به داخل میز اتو کشیده شود.

 

19-سازماندهی کابینت آشپزخانه نبشی

اقلام کوچک می‌توانند به راحتی در اعماق کابینت‌های گوشه‌ای ناپدید شوند. برای اینکه اقلام را در معرض دید قرار دهید و به راحتی در دست بگیرید. اگر به راه حل دیگری برای نگهداری مواد غذایی نیاز ندارید، سطل زباله و بازیافت را بررسی کنید تا از فضای گوشه خود نهایت استفاده را ببرید.

 

20-چگونه یک کابینت اسنک آشپزخانه را سازماندهی کنیم؟

میان وعده‌ها و تنقلات از پیش بسته بندی شده ممکن است خیلی فضای شلوغی را ایجاد کنند. برای ایجاد یک کابینت مخصوص میان وعده، چند ظرف کوچک مانند سینی، سبد یا سطل زباله جمع کنید تا اقلام مشابه را در انباری خود قرار دهید. همچنین می‌توانید در یک نگاه متوجه شوید که زمان آن است که دوباره به خرید مواد غذایی بروید.

شرکت راشین امیدوار است خواندن مقاله 20 ایده مرتب کردن کابینت آشپزخانه برای شما مفید بوده باشد.

برگرفته از سایت:www.bhg.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *