مراحل بازسازی خانه‌های فرسوده بر اساس استاندارد‌ها و اصول از پیش تعیین شده، انجام می‌شود. بازسازی خانه قدیمی از طرف شرکت بازسازی دکوراسیون داخلی، انجام می‎‌شود. هر کدام از مراحل کار و نحوه‌ی اجرای پروژه، بستگی به نوع شرکت دارد. ممکن است شرکت‌های مختلف برای اجرای کار، برنامه ‌های متفاوتی را ارائه دهند. به طور کلی بازسازی ساختمان دارای مراحل مشخصی است. اما گاهی میزان فرسوده بودن یک بنا بسیار زیاد است. این امر موجب می‌شود که مراحل پیچیده تر شود. برای این کار اغلب مراحل زیر انجام می‌شوند.

ارائه‌ی نقشه کلی برای بازسازی خانه فرسوده

در ابتدا نقشه‌ی بازسازی باید به وسیله‌ی نرم افزار تهیه و روی کاغذ به مشتری ارائه شود. کارشناسان با مشورت با پیمانکار این نقشه را تهیه و تولید می‌کنند. ممکن است قبل و یا در هنگام اجرای پروژه تغییراتی در نقشه ایجاد شود. این امر بیشتر در بازسازی خانه فرسوده ممکن است رخ دهد.

برآورد میزان هزینه کلی اجرای بازسازی

طبیعتا قیمت بازسازی خانه باید قبل از شروع کار تعیین شود. گاهی تخمین آن به دلیل تغییرات در قیمت مصالح و یا تغییرات در نقشه، ممکن است دشوار باشد. اما هزینه اولیه تفاوت چندانی با هزینه‌ی نهایی بعد از اجرای کار نخواهد داشت. دستمزد نیروی انسانی و متریال به کار رفته در این هزینه‌ها تاثیر بسیار زیادی دارند. اجرای مراحل بازسازی خانه‌های فرسوده باید به صورت دقیق انجام شود.

انجام مراحل اولیه بازسازی

بعد از تهیه نقشه و برآورد هزینه‌ی کلی اجرای پروژه بازسازی، باید مجوزهای لازم برای اجرا اخذ شوند. ممکن است سیستم‌هایی مانند سیم کشی و لوله کشی دچار آسیب شده باشند. به همین دلیل این تعمیرات باید در مرحله‌ی اول انجام شوند. در این زمینه قبل از اجرا، قراردادی بسته خواهد شد. بنابراین به طور کلی مراحل اولیه بازسازی خانه فرسوده شامل موارد زیر می‌شود:

  • اخذ مجوز‌های مورد نیاز
  • تعمیر سیستم‌های به کار رفته در ساختمان
  • در صورت بازسازی کامل، باید افراد ساکن به محل دیگری منتقل شوند.
  • تهیه و خرید مصالح و متریال با کیفیت بالا
  • اجرای بازسازی
بازسازی بافت فرسوده

تصویر بازسازی خانه‌های قدیمی قبل و بعد

یکی از مراحل اولیه برای انتخاب شرکت مناسب برای بازسازی منزل، مشاهده‌ی تصاویر قبل و بعد است. به این معنی که خانه‌ی مورد نظر قبل و بعد از بازسازی به چه شکل بوده است. با این روش، نوع طراحی و اجرا، به مخاطب معرفی خواهد شد. ممکن است نظر مشتری نیز در اجرای یک پروژه دخیل باشد. انجام اصولی مراحل بازسازی خانه های فرسوده از اهمیت زیادی برخوردار است.

به عنوان مثال پروسه‌ ی تخریب باید طبق اصول خاصی انجام شود. زیرا این کار می‌تواند خساراتی را برای خانه‌های مجاور ایجاد کند. بنابراین برای جلوگیری از ایجاد خسارات مالی و جانی، بهتر است کار توسط متخصص انجام شود. تصاویر قبل و بعد از بازسازی خانه ویلایی و قدیمی را می‌توانید از طریق سایت یا پیج در شبکه‌های اجتماعی، مشاهده کنید. در این تصاویر ممکن است تصاویری از عملیات تخریب نیز وجود داشته باشد.

بازسازی خانه کلنگی

یک اصطلاح رایج با عنوان “خانه کلنگی” در بین عموم وجود دارد. منظور از خانه کلنگی، ساختمان ها با قدمت ساخت بالا است. البته این عنوان برای خانه‌های ویلایی و حیاط دار کاربرد بیشتری دارد. قبل از هر چیز باید یک شرکت بازسازی خانه معتبر را پیدا کنید. بعد از انجام این مراحل، نوبت به بازدید کارشناسان از محل پروژه می‌رسد. معمولا جلساتی بین مالک و کارشناسان صورت می‌گیرد، تا تصمیم نهایی گرفته شود.

برای ارائه نقشه‌ برای بازسازی یک ساختمان، زمان زیادی صرف نخواهد شد. اما این پروسه ممکن است زمان‌بر باشد. زیرا امکان دارد نقشه توسط مالک تایید نشود. مراحل بازسازی خانه های فرسوده با یکدیگر مشابه است. یک خانه کلنگی معمولا مراحل پیچیده ای برای بازسازی را طی نخواهد کرد. در طی اجرای طرح باید نظارت دقیق و اصولی از سوی کارشناسان انجام شود.

بازسازی خانه با هزینه کم

یکی از دغدغه‌های اصلی مالکان ساختمان‌های فرسوده، هزینه‌های ناشی از اجرای پروژه بازسازی است. زیرا امروزه قیمت مصالح برای بازسازی و نوسازی به صورت روزانه در حال تغییر است. همین امر موجب شده است که مشتری شرکتی را انتخاب کند که با هزینه‌ی کمتری مراحل بازسازی خانه های فرسوده را انجام دهد. طبیعتا در شهرهای مختلف هزینه‌های اجرای طرح با یکدیگر متفاوت است. مثلا در تهران این هزینه‌ها تا حدودی بیشتر از شهرهای دیگر است.

شرکت بازسازی دکوراسیون داخلی، علاوه بر خدمات در حوزه‌ی بازسازی داخلی، نمای خارجی را هم بازسازی می‌کند. این کار توسط متخصصین انجام می‌شود. در نتیجه کیفیت ارائه‌ی خدمات بسیار بالا است. با توجه به لیست انجام خدمات بازسازی، هزینه‌ها تخمین زده می‌شوند. در نتیجه برای اجرای مراحل مختلف هزینه‌ها مشخص خواهد بود.

 

بازسازی بافت فرسوده

گروه بازسازی خانه

گروه‌های بازسازی خانه معمولا در آرشیو سایت، تصاویر قبل و بعد از بازسازی را به مخاطب ارائه میدهند. فیلم بازسازی خانه های قدیمی نیز می‌تواند برای مخاطب ملموس تر باشند. به همین دلیل در اغلب پیج‌های بازسازی، از فیلم استفاده می‌شود. تیم بازسازی شرکت راشین مراحل بازسازی خانه‌های فرسوده و قدیمی را به صورت جزء به جزء در اختیار مالک قرار می‌دهد. این مراحل هر کدام دارای هزینه‌های مختلف هستند. خانه ویلایی قدیمی می‌تواند با سبک‌های متنوعی بازسازی شود. امروزه سبک مدرن طرفداران بیشتری دارد. گاهی نیز از سبک‌های سنتی و ایرانی برای اجرای طرح استفاده می‌شود.

انتخاب گروه بازسازی خانه می‌تواند با توجه به تعداد زیاد شرکت‌های بازسازی، امری دشوار باشد. اما مشاهده نمونه‌ کار می‌تواند به مشتری در این زمینه کمک کند. استفاده از متریالی مانند پارکت لمینت یا آینه دکوراتیو بعد از انجام بازسازی و در هنگام نوسازی مرسوم است.

بازسازی خانه‌های قدیمی در تهران

به دلیل افزایش هزینه‌ها در تهران، اکثر افراد گزینه بازسازی را به ساخت مجدد ترجیح می‌دهند. به همین دلیل خانه‌های قدیمی و فرسوده را با استفاده از این روش، تعمیر می‌کنند. البته تعمیر با بازسازی تفاوت دارد. زیرا گاهی در روند انجام مراحل بازسازی خانه‌های فرسوده، ممکن است کاربری یک ساختمان تغییر کند. در این صورت میزان هزینه‌ها نیز تا حدودی افزایش پیدا می‌کند. به طور کلی شرکت‌های دکوراسیون داخلی زیادی در تهران مراحل بازسازی را انجام می‌دهند. مراجعه به سایت شرکت یکی از بهترین روش‌ها برای اطلاع از چگونگی روند بازسازی است.

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *