انواع مختلفی از کاغذ دیواری وجود دارد. در انتخاب بهترین کاغذ دیواری برای منزل یا محل کار باید به عوامل بسیاری توجه کنید. ولی مهمترین و پرتکرارترین سوال همیشه این بوده است چه کاغذ دیواری انتخاب کنیم که ماندگاری بالایی داشته باشد. یک کاغذ دیواری خوب با طول عمر بالا که برای ده‌ها سال باقی بماند، البته بعضی از کاغذ دیواری‌ها در یک تاریخی حتی بالای صد سال هم باقی مانده‌اند.

 

اما واقعا انتخاب درست کاغذ دیواری مناسب چیست؟

جواب این سوال کمی سورپرایز کننده است. اگر شما در جستجوی ماندگاری بالا با عمر طولانی برای کاغذ دیواری هستید، باید به شما بگویم بهترین انتخاب کاغذ دیواری قابل شست‌و‌شوی وینیل می‌باشد.

البته که انواع مختلفی از کاغذ دیواری با ویژگی‌های خوب وجود دارند. ولی در دهه‌های 60 و 70 بیشترین ملاک انتخاب برای انتخاب کاغذ دیواری، ماندگاری آن بوده است.

ولی این را هم بگویم که کاغذ دیواری وینیل تنها در حمام و آشپزخانه کاربرد ندارد. بلکه انواع مختلفی از کاغذ دیواری وینیل هست که در جاهایی دیگر کاربرد دارند.

طول عمر کاغذ دیواری چقدر است؟

کاغذ دیواری وینیل :

این انتخاب از کاغذ دیواری معمولا با طرح‌های مختلف برای منازل مسکونی طراحی شده است. نصب آن راحت است، برداشتن و کندن آن نیز آسان می‌باشد. همچنین تمیز کردن آن هم کار آسانی است. شرکت راشین انواع مختلفی کاغذ دیواری از وینیل را دارد که بستگی به نیاز شما برای طراحی منزلتان درست شده است.

 

1-کاغذ دیواری قابل شست‌وشوی وینیل سه بعدی

این نوع کاغذ دیواری ماندگاری بالایی دارد. چون ضخامت بیشتری دارد. به راحتی تمیز می‌شود و به راحتی برداشته می‌شود. این نوع کاغذ دیواری برای زیبایی طراحی شده است.

 

2-کاغذ دیواری وینیل که از پوشش خود وینیل درست شده است

این کاغذ دیواری یکی از معمول‌ترین نوع کاغذ دیواری است چون بافت طبیعی دارد. روکش وینیل محافظت خوبی به کاغذ دیواری می‌دهد و ماندگاری خوبی دارد. برای اتاق نشیمن و اتاق ناهار خوری انتخاب جالبی است.

ماندگاری کااغذ دیواری

3-کاغذ دیواری کاغذی

این مدل کاغذ دیواری ماندگاری خوبی دارد ولی غیر قابل شست‌وشو می‌باشد.

 

4-کاغذ دیواری نانوون

نصب آن راحت است و برداشتن این نوع کاغذ دیواری نیز آسان است و به راحتی پاره نمی‌شود. این کاغذ دیواری pvc  نمی‌باشد. قابلیت شست‌وشو دارد و به راحتی در آشپزخانه قابل استفاده می‌باشد و هیچگونه رطوبتی از خود به جای نمی‌گذارد.

 

5-کاغذ دیواری pvc

پایه این نوع کاغذ دیواری آب و مرکب است. این کاغذ دیواری به راحتی تمیز می‌شود. نصب و کندن آن خیلی آسان است.

 

6-کاغذ دیواری پوستری

برای چسباندن این کاغذ دیواری نیازی نیست که چسب بخرید. چون خود آن در قسمت پشت یک لایه چسب دارد.

شرکت راشین دارای طرح‌های بسیار متنوع از کاغذ دیواری با طول عمر بالا است.

برگرفته از سایت:www.wallpaperboulevard.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *