قوانین فنگ شویی برای اتاق خواب ، به استفاده از طراحی داخلی در راستای رسیدن به تعادل و شادی، در اتاق خواب تمرکز دارد. نکات ساده فنگ شویی که ما در این مقاله برایتان آورده ایم به شما کمک می کند تا فنگ شویی را به خوبی درک کنید و به شما توصیه های عملی در مورد نحوه اجرای فنگ شویی در اتاق خوابتان ، برای کمک به بهبود خواب می دهد.

چیدمان اتاق خواب فنگ شویی

سطوح مختلفی از تخصص فنگ شویی وجود دارد زیرا برای تسلط بر آن نیاز به سالها مطالعه است. در این مطلب برخی از اصول اساسی فنگ شویی وجود دارد که می توانید بلافاصله اجرا کنید.

فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی یک فلسفه مبتنی بر سیستم قوانین طبیعی چین باستان است که قرار است  مبلمان و دکوراسیون شما را طبق جریان انرژی چیدمان کند . کلمه “فنگ” به معنای باد و کلمه “شوی” به معنای آب است. این دو با هم نماد جریان زندگی است که فرد باید آرزو داشته باشد در خانه خود داشته باشد.

ما فهرستی از نکات فنگ شویی را برای اطمینان از اینکه انرژی شما در جهت درست جریان می یابد و به شما کمک می کند خواب شبانه خوبی داشته باشید، گردآوری کرده ایم.

نکاتی برای استفاده از فنگ شویی در اتاق خواب:

 • تخت خود را در مرکز قرار دهید.
 • روی تخت و تشک بزرگ تمرکز کنید.
 • از قرار دادن آینه در محدوده دید تخت خودداری کنید.
 • با پرده های قابل تنظیم جریان هوا را به حداکثر برسانید.
 • وسایل الکترونیکی و صفحه نمایش را محدود کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که تخت شما یک میز کنار خودش در دو طرف دارد.
 • از ملافه های طبیعی و مواد سازگار با محیط زیست استفاده کنید.
 • رنگ‌های آرام‌بخش را انتخاب کنید.
 • از شمع و لامپ کم نور استفاده کنید.
 • تمام کشوها و درها را در صورت عدم استفاده بسته نگه دارید.
 • روی یک تخته سر محکم سرمایه گذاری کنید.
 • قفسه کتاب خود را به اتاق دیگری منتقل کنید.
 • فقط کتاب هایی را که در حال خواندن آنها هستید در اتاق خواب خود داشته باشید.

 

1- تخت خود را در مرکز قرار دهید.

اساس فنگ شویی مفهوم “موقعیت فرماندهی” است که به قرار دادن اشیاء رو به درب ورودی اشاره دارد، اما مطابق با آن نیست. در فنگ شویی اتاق خواب، تخت شما باید در موقعیت فرماندهی قرار گیرد زیرا مهمترین آیتم در آن اتاق است و شما بیشتر وقت خود را در آن سپری می کنید. بهترین مکان برای قرار دادن تخت خود به صورت مورب نسبت به در است، که هم به بیرون دید دارد هم شما زمانی که روی تختتان نشسته اید مستقیما به بیرون نگاه نمیکنید .

2- از تخت و تشک های بزرگ استفاده کنید .

فنگ شویی همه چیز در مورد تعامل انسان ها و محیط هایی است که زمان خود را در آن سپری می کنند. از آنجایی که بخش بزرگی از آن جایی است که ما می خوابیم و استراحت میکنیم اتاق خواب است ، می توان تصور کرد که گنجاندن و بهره مند شدن از قوانین فنگ شویی در اتاق خواب، راه خوبی برای رسیدن به یک زندگی متعادل تر است. اگر اتاقی دارید که به اندازه کافی بزرگ باشد، تخت های سایز بزرگ ایده آل هستند. این به این دلیل است که آنها حداکثر فضا را در اختیار ما می‌گذارند که در آن استراحت می کنیم و از حواس‌پرتی‌های دنیای مدرن دور شویم.

تشک بزرگ در فنگ شویی

3- از آینه در خط دید تخت خود اجتناب کنید.

همانطور که آینه ها برای بزرگتر نشان دادن یک اتاق کوچک عالی هستند، قرار دادن آینه در هنگام اجرای فنگ شویی اتاق خواب می تواند دشوار باشد. مهم‌تر از همه این است که مطمئن شوید آینه‌های شما در یک راستا با تختخواب نیستند، زیرا احتمالاً باعث حواس‌پرتی بیشتر میشود و با خطای دیدی که ایجاد میکند میتواند خواب را مختل کند. این بدان معنا نیست که استفاده از آینه ها برای اتاق خواب های شیک ممنوع هستند. سعی کنید مطمئن شوید که نمی توانید خود در آینه از رختخوابتان  ببینید.

یک ایده خوب این است که آنها را در مقابل یک پنجره قرار دهید، این به حداکثر رساندن نور در اتاق شما بدون پرت کردن حواس شما در هنگام تلاش برای استراحت از تخت کمک می کند.

4- جریان هوا را با پرده های قابل تنظیم به حداکثر برسانید.

طبیعت یکی از اجزای کلیدی اتاق خواب در اصول فنگ شویی است و یک راه آسان برای تلفیق دنیای طبیعی، اطمینان از در جریان بودن هوا است. این نه تنها اتاق خواب شما را شاداب و تمیز نگه می دارد، بلکه به خواب بهتر کمک می کند.

جریان هوا در فنگ شویی

5- مطمئن شوید که تخت شما یک میز کنار تخت در دو طرف دارد.

تعادل در فنگ شویی اتاق خواب بسیار مهم است و یک راه آسان برای ایجاد تقارن و تعادل از طریق میزهای کنار تخت است. یکی را در دو طرف تخت خود قرار دهید و اتاق خواب شما شروع به هماهنگی می کند و به سطح بیشتری از انرژی دست می یابد. یک گیاه اتاق خواب را در هر واحد کناری قرار دهید تا جوهره طبیعی فنگ شویی اتاق خواب خود را نیز به حداکثر برسانید.

قوانین فنگ شویی

6- از ملافه های طبیعی و مواد سازگار با محیط زیست استفاده کنید.

یکی دیگر از راه های گنجاندن عناصر طبیعی در اتاق خواب استفاده از ملافه های طبیعی است. به دنبال تشک های طبیعی باشید که از بامبو یا پنبه برای کمک به کاهش میزان مواد مصنوعی در فضای خواب شما استفاده می کنند. اینها نه تنها برای بهبود سطوح فنگ شویی در مجموعه اصلی شما عالی هستند، بلکه برای تنظیم دما نیز ایده آل هستند زیرا مواد طبیعی رطوبت را بهتر از همتایان غیر طبیعی خود جذب می کنند.

7- رنگ های آرامش بخش و خاموش را انتخاب کنید.

آرامش در خواب زمانی به بهترین شکل حاصل می شود که چیزی در طراحی اتاق خواب وجود نداشته باشد که برجسته باشد یا توجه بیش از حد را به خود جلب کند. برای دستیابی به این حس تعادل، که بخش کلیدی فنگ شویی نیز هست، رنگ ها و الگوهایی را انتخاب کنید که خاموش و آرام بخش هستند. رنگ های پاستلی در اینجا عالی هستند. رنگ‌های آبی، صورتی و سبز آرامش‌بخش برای ایجاد یک فضای ارام و بدون حواس‌پرتی به خوبی کار می‌کنند.

8- از شمع و لامپ کم نور استفاده کنید.

با استفاده از لامپ های کم نور و نورپردازی خیلی ملایم حالتی زیبا و ارامش بخش را به اتاق خوابتان دعوت کنید. این به ایجاد یک فضای آرام در اتاق خواب شما کمک می کند و حس آرامش و سکوتی را که برای یک خواب عالی در شب که بسیار مهم است، فراهم می کند. همچنین به ایجاد حس تعادل در اتاق شما کمک می کند.

نورپردازی اتاق خواب

9تمام کشوها و درها را در صورت عدم استفاده بسته نگه دارید.

برای رسیدن به یک اتاق خواب با اصول و قوانین فنگ شویی، مهم است که همه عواملی که حواستان را پرت میکنند را محدود کنید. اطمینان از بسته نگه داشتن کشوها و درهای کمد به محدود کردن حواس پرتی در هنگام خواب یا استراحت قبل از خواب کمک می کند. بنابراین، حتی اگر بعد از یک روز طولانی مستقیماً به رختخواب می‌پرید و متوجه می‌شوید که کمد لباس‌تان کمی باز است، بهتر است قبل از اینکه بخواهید سرتان را تکان دهید، بیرون آمده و آن را ببندید. به ما اعتماد کنید، سریع‌تر به خواب می‌روید ، حتی اگر مغزتان به شما بگوید که برای خوابیدن آماده‌اید حتما این کار را انجام دهید.

10- قفسه کتاب خود را به اتاق دیگری منتقل کنید.

شاید برای اهل کتاب و علاقه مندان به ادبیات مشکل باشد، اما کتاب ها فقط شکل دیگری از حواس پرتی هنگام تلاش برای خوابیدن، هستند. آنها همچنین برای جمع آوری گرد و غبار و برهم زدن تعادل در اتاق خواب شما هستند، بنابراین سعی کنید آنها را در اتاق مطالعه یا اتاق ذخیره نگه دارید و فقط اتاقی را که در آن زمان می خوانید در فاصله دور نگه دارید.

مشاور استاد فنگ شویی آلن استرلینگ می گوید:

 هنگام دراز کشیدن روی تخت به چیزی بلندتر در سمت چپ و چیزی کوچکتر در سمت راست نیاز دارید. این روشی را تقلید می کند که انرژی در اطراف بدن جریان دارد.

بهترین راه برای استراحت شبانه، خوابیدن در جهت مطلوب است.

برگرفته از سایت :

www.dreams.co.uk

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *