آیا به دنبال ترکیب فنگ شویی در خانه خود هستید؟ این سبک سنتی چینی می تواند به شما کمک کند خانه خود را چیدمان، طراحی و تزئین کنید تا انرژی مثبت را در تمام جنبه های زندگی خود تقویت کنید. از محل قرار دادن تخت تا نحوه تزئین ورودی، در اینجا چند قانون فنگ شویی وجود دارد که باید بدانید!

1- از نقشه باگوا کمک بگیرید

 نقشه باگوا یک ابزار فنگ شویی است که برای شناسایی هشت دسته یا جنبه مهم انرژی زندگی در محیط شما استفاده می شود.

راه های ساده ای برای ترکیب نقشه و افزایش انرژی در هر منطقه وجود دارد. شما باید فضا را با وسایلی تزئین کنید که منعکس کننده چیزهایی هستند که برای آنها سپاسگزار هستید یا به وفور به دنبال آنها هستید، مانند عکس های قاب شده از افراد یا مکان هایی که دوست دارید. یا اگر دفتر شما مطابق با علم و دانش است، باید با وسایلی تزئین کنید که دانش را پرورش می دهد.

قوانین فنگشویی در خانه

  باید بدانید باگوا، نقشه انرژی فنگ شویی است و یکی از پرکاربردترین و مهم ترین ابزارها، در فنگ شویی کردن فضا به حساب می آید.

توجه داشته باشید که بر اساس قواعد فنگ شویی، زمانی که عناصر و دکوریهای مختلف به صورت هدفمند در خانتان قرار داشته باشند، انرژی مخصوص آن ها در فضا جریان پیدا می کند.

2- عناصر مناسب را پیدا کنید

یکی از راه هایی که فنگ شویی تعادل را تقویت می کند، استفاده از پنج عنصر آتش، خاک، فلز، چوب و آب است. گل‌ها، گیاهان و درختان و مبلمان چوبی همه راه‌های عالی برای گنجاندن انرژی در محیط شما هستند. سعی کنید شمع ها یا سایه های قرمز و نارنجی را اضافه کنید تا عنصر آتش را به حداکثر برسانید. ویژگی های آبی مانند آکواریوم ها یا فواره ها می توانند الهام بخش خرد و بینش باشند. و مبلمان فلزی و آینه ها راه های عالی برای بهبود وضوح و منطق هستند. هنگام سازماندهی و تزئین خانه بر اساس قوانین فنگ شویی، باید هر پنج عنصر را در نظر بگیرید.

3- از رنگ های مناسب استفاده کنید

رنگ ها همچنین نقش قابل توجهی در طراحی داخلی فنگ شویی دارند و می توانند بر انرژی خانه شما در اتاق های مختلف تأثیر بگذارند. سبز، بنفش باعث هماهنگی و ثروت خانواده می شود. سفید شادی، تکمیل و شفاف سازی را به اتاق دعوت می کند. صورتی روابط جدید، نرمی، تفاهم را تشویق می کند و قلب را بهبود می بخشد. هنگام انتخاب رنگ، نمونه پارچه، مبلمان و دکوراسیون منزل باید به هر رنگ و آنچه نشان می دهد توجه داشت.

رنگ های مناسب در فنگشویی

4- آشفتگی و سازماندهی

به هم ریختگی باعث انسداد انرژیی یا اختلال در جریان انرژی در سراسر خانه شما می شود، بنابراین مهم است که فضای خود را شلوغ کنید! وقتی افراد در راهروهای باریک قدم می زنند از قرار دادن موانع در مسیرشان خودداری کنید، زیرا نشان دهنده موانع زندگی است. میز ناهارخوری خود را از شلوغی دور نگه دارید تا مرکز دعوت کننده ای برای خانواده و دوستانی باشد که دوستشان دارید. و سعی کنید چیزی را زیر تخت خود ذخیره نکنید زیرا هر چیزی زیر تخت شما هنگام خواب می تواند بر انرژی شما تأثیر بگذارد.

5- یک روزنه انرژی ایجاد کنید

درب ورودی شما به عنوان روزنه در نظر گرفته می شود، جایی که انرژی وارد خانه شما می شود، بنابراین ورودی ، در فنگ شویی بسیار مهم است. همچنین چهره شما را به دنیا نشان می‌دهد، زیرا این چیزی است که مردم از بیرون خانه شما می‌بینند. به همین دلیل مهم است که درب ورودی خود را تمیز و دور از درهم و برهم نگه دارید. یک فضای باز و روشن را در ورودی انتخاب کنید تا وقتی افراد وارد خانه شما می شوند غافل نشوید.

6- موقعیت فرماندهی را پیدا کنید

هدف از موقعیت فرماندهی شناسایی بهترین چیدمان مبلمان در هر اتاق  از خانه شما است تا بتوانید با هر چیزی که از در وارد می شود و وارد زندگی شما می شود مقابله کنید. این یک ابزار ساده و در عین حال قدرتمند در فنگ شویی است که می تواند به شما کمک کند تا فضای خود را کنترل کنید. مهم است که بزرگترین قطعات مبلمان را در اتاق شناسایی کنید و موقعیت فرمان مناسب را در چیدمان قرار دهید. به عنوان مثال، اگر اتاق نشیمن خود را با رعایت این اصول فنگ شویی طراحی می کنید، مبل را در مقابل دیواری که به طور غیرمستقیم رو به در است قرار دهید.

فنگشویی

7- روی سه اتاق مهم تمرکز کنید

طبق قوانین فنگ شویی، سه اتاق حیاتی در خانه شما حمام، اتاق خواب و آشپزخانه هستند. حمام ها بسیار مهم هستند زیرا می توانند به مکانی برای تخلیه انرژی تبدیل شوند. در اتاق خواب ها، تمرکز باید روی تخت شما باشد، بنابراین از یک تخته  محکم برای احساس امنیت بیشتر استفاده کنید و مطمئن شوید که تخت در کنار دیوار باشد تا خواب بیشتری داشته باشید. در همین حال، آشپزخانه شما نشان دهنده ثروت، فراوانی و سلامتی است، بنابراین خوب است که آن را تمیز، عاری از هرج و مرج نگه دارید.

8- یین و یانگ را به خاطر بسپار

یین و یانگ، به زبان ساده، ترکیبی از عناصر مردانه و زنانه است. یین نشان دهنده انرژی منفعل مانند رنگ های آرام یا صداهای آرامش بخش است، در حالی که یانگ نشان دهنده انرژی فعال مانند رنگ های روشن یا گیاهان بلند است. هر دو انرژی مهم هستند زیرا به تنهایی نمی توانند رشد کنند. وقتی نوبت به تزیین یک اتاق غیرفعال مانند اتاق خواب شما می رسد، می توانید با افزودن چند شمع با یانگ تعادل برقرار کنید.

 

9- مسیرهای مناسب را انتخاب کنید

جهت‌های فنگ شویی بر اساس جهت‌های قطب‌نما و اطلاعات تولد شما هستند و برای ارائه چیدمان خوب فنگ شویی برای خانه شما استفاده می‌شوند. از اعداد فنگ شویی خود برای شناسایی بهترین جهت برای جریان انرژی خود استفاده کنید. از این جهت‌ها می‌توان برای جذب پول، موفقیت، سلامتی، عشق و رشد شخصی در زندگی‌تان استفاده کرد و می‌تواند بر چیدمان اتاق شما تأثیر بگذارد.

10- با چیدمان ها از انرژی منفی اجتناب کنید

چند طرح کلیدی وجود دارد که هنگام طراحی پلان فنگ شویی خود بهتر است از آنها اجتناب کنید! سعی کنید هیچ اتاق خوابی را روی گاراژ قرار ندهید زیرا گاراژها با انرژی ناراحت کننده و منفی همراه هستند. از قرار دادن حمام یا انباری در مرکز خانه خودداری کنید زیرا به عنوان مرکز فنگ شویی، باید جریان انرژی مثبت را در قلب خانه تشویق کنید. خانه را با راهرو یا راه پله به دو نیم تقسیم نکنید زیرا می تواند در خانه دودستگی ایجاد کند. و مطمئن شوید که اجاق گاز شما روبروی سینک شما نباشد تا عناصر آتش و آب خیلی به هم نزدیک نباشند.

11- به درب ها توجه کنید

درست همانطور که بسته نگه داشتن درب حمام ضروری است، درهای دیگر خانه نیز مهم است که در نظر داشته باشید. سعی کنید درب جلو و پشتتان روبروی هم نباشند زیرا انرژی 

می تواند خیلی سریع در خانه شما حرکت کند. از چیدمان اثاثیه به گونه ای که شما را وادار می کند پشت به در بنشینید، خودداری کنید، به خصوص در دفتر کار خانه و اتاق نشیمن ، ممکن است بیش از حد حواس پرت باشد و به شما اجازه نمی دهد ببینید چه چیزی به زندگی شما می آید. همچنین، تخت شما نباید در یک راستا با در باشد، زیرا باعث بی خواب و یا بی قراری در خواب می شود.

 

12- از آینه ها به درستی استفاده کنید

آینه ها بخش پیچیده ای از طراحی فنگ شویی هستند، زیرا قوانین مختلفی در مورد مکان قرار دادن آنها در خانه وجود دارد. به طور معمول، قرار دادن آینه در اتاق ناهار خوری بهترین است زیرا آینه ها ثروت را نگه می دارند. سعی کنید آینه ها مستقیماً رو به پنجره نباشند زیرا می توانند انرژی های بیرون را به داخل بیاورند. از قرار دادن آینه در پشت مبل خودداری کنید زیرا می تواند به احساس امنیت شما آسیب برساند. آینه ها در آشپزخانه می توانند انرژی های منفی را تقویت کنند و اگر رو به اجاق گاز باشد، می تواند عدم تعادل یین یانگ را ایجاد کند. همچنین باید از استفاده از آینه ها در اتاق خواب اجتناب کنید زیرا می توانند انرژی را تحریک کنند.

فنگ شویی

13- در استفاده از لوازم الکترونیکی زیاده روی نکنید

وسایل الکترونیکی مانند تلویزیون، کامپیوتر، و بلندگوها اگر به درستی چیده شوند و کم استفاده شوند، می توانند انرژی مثبت را وارد اتاق کنند. وسایل الکترونیکی را در کابینت یا کنسولی که در صورت عدم استفاده بسته می شود، در نظر بگیرید. مطمئن شوید که یک مسیر روشن در اطراف هر وسیله الکترونیکی در اتاق وجود دارد. سیم ها را باز و در چیزی مانند جعبه مدیریت کابل یا پوشش سیم قرار دهید. و سعی کنید از قرار دادن وسایل الکترونیکی در اتاق خواب خود اجتناب کنید، زیرا تلویزیون، تلفن و لپ تاپ جریان هایی را منتشر می کنند که می تواند خواب شما را مختل کند!

14- مبلمان و دکور معنادار را انتخاب کنید

فنگ شویی می تواند بر جنبه های زندگی شما مانند سلامتی، ثروت، خانواده یا شغل تاثیر بگذارد. به این فکر کنید که دوست دارید با طراحی فنگ شویی خود به چه چیزی برسید، و سپس مواردی را پیدا کنید که جریان انرژی را برای آن تحریک می کند. به عنوان مثال، می توانید با اضافه کردن عنصر چوب به خانه خود با مبلمان چوبی، گیاهان زنده و لوازم سبز رنگ، جنبه خانوادگی زندگی خود را بهبود بخشید. 

دکور در فنگشویی

برای بهبود حس و حال خود، دیوار را با جوایز و عکس هایی تزئین کنید که موفقیت شما را به شما یادآوری می کند و انرژی مثبت را با عنصر آب در جریان نگه دارید.

15- با نگهداری عمومی همراه باشید

کارهای کوچکی وجود دارد که می توانید به طور منظم انجام دهید تا مطمئن شوید که تعادل و هماهنگی فنگ شویی را در خانه خود حفظ می کنید. شیرهای آب نشتی را در اسرع وقت تعمیر کنید زیرا نشان دهنده شادی و ریزش فراوانی هستند. همیشه لامپ های سوخته را تعویض کنید زیرا استرس، وضعیت مالی ضعیف را منعکس می کنند. پنجره ها و درها را تمیز نگه دارید و به خوبی کار کنید تا انرژی به درستی جریان یابد. و بلافاصله مبلمان شکسته را تعمیر یا تعویض کنید.

16- با نگهداری عمومی همراه باشید

کارهای کوچکی وجود دارد که می توانید به طور منظم انجام دهید تا مطمئن شوید که تعادل و هماهنگی فنگ شویی را در خانه خود حفظ می کنید. شیرهای آب نشتی را در اسرع وقت تعمیر کنید زیرا نشان دهنده شادی و ریزش فراوانی هستند. همیشه لامپ های سوخته را تعویض کنید زیرا استرس، وضعیت مالی ضعیف یا سلامتی بد را منعکس می کنند. پنجره ها و درها را تمیز نگه دارید و به خوبی کار کنید تا انرژی به درستی جریان یابد. و بلافاصله مبلمان شکسته را تعمیر یا تعویض کنید!

فنگ شویی در حیاط

بر گرفته از شایت :

www.extraspace.com

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *