همانطور که می دانید کاغذ دیواری امروزه بسیار محبوب است و این محبوبیت به دلیل تنوع بی نظیر این محصول در طرح و رنگ است. یکی از مهم ترین نکات در این مورد دانستن طریقه نصب کاغذ دیواری است.

در این مقاله قصد داریم نحوه صحیح آن را آموزش دهیم تا به همراه آن پاسخ سوال پر تکرار علت زرد شدن کاغذ دیواری را متوجه شوید.

مهم است که حتما با روش نصب کاغذ دیواری آشنا باشید تا از روی دیوار جدا نشود و هم هزینه مضاعف برایتان نداشته باشد.همچنین از نظر جلوه و زیبایی کم و کاستی نداشته باشد.

علت زرد شدن کاغذ دیواری چیست؟

کاغذ دیواری متشکل از دو ماده سلولز و لیگنین است و هر چه مقدار لیگنین در آن بیشتر باشد، بعد از گذشت مدت زمانی رنگ آن زرد می شود و نشان می دهد که کاغذ دیواری مرغوبی را تهیه نکردید.

پس حتما هنگام خرید به این نکته توجه داشته باشید تا جنس مرغوبی را تهیه کنید

جلوگیری از این مشکل با رعایت نکات مهم در نصب

اگر نصب کاغذ دیواری درست و اصولی صورت نگیرد، جلوه زیبای آن را از بین میبرد.به این نکات که در ادامه اورده ایم توجه کنید.

1- زیرسازی کامل و درست انجام دهید.

2- دیوار را اندازه بگیرید و بعد برش بزنید.

3- درست و اصولی کاغذ دیواری را چسب بزنید.

4- دقت کنید کاغذ دیواری صاف و بدون چروک روی دیوار نصب شود.

5- محل اتصال نوار کاغذ دیواری را محکم کنید.

6- نوار های کاغذ دیواری را کثیف نکنید.

کاغذ دیواری

1- زیر سازی کامل و درست انجام دهید.

مرحله ابتدایی در نصب کاغذ دیواری زیرسازی اصولی و درست است. بدین شکل که هیچ ناهمواری روی سطح نباشد و سطح کاملا صاف و یکدست باشد و برجستگی نداشته باشد.حتی وجود کمی زبری،خراش و خلل و فرج روی دیوار باعث خراب شدن کاغذ دیواری می شود.

توجه کنید : اگر قرار است کاغذ دیواری نصب کنید و دیوارتان  را تازه رنگ زده اید یا گچ کاری کرده اید، حداقل باید یک هفته صبر کنید و بعد از بتونه کاری، کاغذ دیواری را نصب کنید.

2- دیوار را اندازه بگیرید و بعد برش بزنید.

یکی از رایج ترین اشتباه ها در این فرایند اینست که قبل از اندازه گیری دقیق و تعیین میزان پرتی، اقدام به برش زدن کاغذ دیواری نکنید. ابتدا دقیق و درست دیوار را اندازه بگیرید و بعد کاغذ را برش دهید.

کاغذ دیواری دقیقا لب به لب نباید روی دیوار قرار بگیرد. دو سانتی متر از هر کاغذ دیواری باید روی کاغذ بعدی را پوشش دهد. این کار باعث محکم شدن و کنده نشدن کاغذ دیواری از روی دیوار می شود.

3- درست و اصولی  چسب بزنید.

باید اول از چسب مخصوص دیواری استفاده کنید.
چسب زنی را از وسط نوار ها انجام دهید.
ابتدا نوارهای کاغذ دیواری را روی زمین پهن کنید و با استفاده از یک قلموی صاف چسب بزنید. دقت کنید که از وسط به سمت کناره ها چسب بزنید تا چسب روی لبه ها جمع نشود و بیرون نزند.

4- دقت کنید کاغذ صاف و بدون چروک روی دیوار نصب شود.

یکی از مشکلات رایج که معمولا در نصب این محصول رخ میدهد، چروک شدن آن است. در صورتی که نصاب حرفه ای نباشد اولین ورق که چسبید چروک می شود.
برای جلوگیری از این کار بهتر است بعد از چسب زدن نوار ها یکم صبر کنید تا چسب کاغذ دیواری را نرم کند که چروک نشود.
در صورتی که اولین کاغذ دیواری چروک نصب شود بقیه کاغذ ها هم ممکن است خراب شوند.

نصب کاغذدیواری

5- محل اتصال نوار کاغذ دیواری را محکم کنید.

همانطور که در بالا اشاره کردیم، نوار ها باید 2 سانتی متر از یک دیگر را پوشش دهند تا فاصله و درز ایجاد نشود. ولی برای اینکه نوار ها محکم شوند باید از یک غلطک استفاده کنید و به آرامی از وسط به طرفین بکشید.

6- نوارها را کثیف نکنید.

همه کاغذ دیواری ها یک طرح مشخص دارند که وقتی نوارها کنار قرار بگیرند،الگو کامل می شود و طرح مشخص و نمایان میشود.حتما قبل نصب طرح کاغذ را بررسی کنید تا کار نهایی تمیزو زیبا شود.

نتیجه گیری

برای جلوگیری از زرد شدن کاغذ دیواری حتما هنگام نصب به این شش نکته گفته شده در بالا توجه کنید و حتما از یک نصاب حرفه ای استفاده کنید چرا که تا حد زیادی جلوه زیبای انتهای کار به کار و حرفه ای بودن نصاب بستگی دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *