تامیل نادو دارای میراث فرهنگی و زبان منحصر به فردی است که در سنت‌ها، لباس‌ها، غذاها و حتی در خانه‌های آنها منعکس می‌شود. در این مقاله، ما به عناصر معمولی در یک طراحی خانه سنتی تامیل نادو نگاه می‌کنیم تا بتوانید جلوه ای مشابه را در خانه خود دوباره ایجاد کنید.

طراحی خانه سنتی تامیل نادو

 

معماری خانه‌های سنتی تامیل نادو

خانه‌های قدیمی تامیل نادو معمولاً با کاشی‌های سفالی قرمز پوشیده شده‌اند که در دو سطح چیده شده‌اند. یکی برای ایوان و دیگری برای بقیه خانه. سقف توسط ستون‌های سفالی با نقش‌های برجسته و حکاکی‌های پیچیده حمایت می‌شود.

خانه‌های قدیمی‌تر به سبک دراویدی تأثیراتی از گوپورام‌های معبد بلند و مجموعه‌های معبد عظیم دارند. آنها یک حیاط مرکزی دارند که توسط چند بال اتاق احاطه شده است که به داخل حیاط باز می‌شود. ورودی‌ها معمولاً بلند، قوس دار یا تزئین شده‌اند.

در سبک معماری آگراهارام، خانه‌های ردیفی در دو طرف خیابان منتهی به معبد قرار گرفته‌اند (تشکیل گلدستی در اطراف معبد). جاده به عنوان یک فضای مشترک برای کل آگراهارام عمل می‌کند. اتاق‌های داخل هر خانه بر خلاف خانه‌های حیاط‌دار از نقشه‌ای خطی پیروی می‌کردند که همگی با یک گذرگاه فرعی به هم متصل می‌شدند. سقف‌های کاشی‌شده دارای کاشی‌های شیشه‌ای هستند که نور خورشید را به داخل می‌رسانند (نور سقف).

 

ستون‌ها در طراحی خانه سنتی

ورودی خانه سنتی تامیل نادو با ستون‌های سفالی یا یک طاق‌نمای زینتی احاطه می‌شود. امروزه می‌توانید ستون‌های چوبی حکاکی شده سنتی را از فروشگاه‌ها بخرید. آنها را در خانه خود نصب کنید تا ظاهری سنتی داشته باشید.

طراحی خانه سنتی تامیل نادو

 

تاب و مبلمان چوبی

تاب‌های چوبی یکی از ویژگی‌های کلاسیک خانه‌های تامیلی است. برای خود یک نمونه ساده یا حکاکی شده تهیه کنید. صبح‌ها و شب‌های آرام خود را با گوش دادن به موسیقی بگذرانید.

طراحی خانه سنتی تامیل نادو

 

کاشی آتانگودی برای کفپوش

از کاشی‌های آتانگودی یا چتیناد با طرح‌های زیبا و پر جنب و جوش برای کفپوش خود استفاده کنید. آنها عمدتا در و اطراف روستای آتانگودی در چتیناد در تامیل نادو ساخته می‌شوند. کاشی‌های آتانگودی، کاشی‌های سیمانی هستند. آنها به صورت دستی روی سطوح شیشه‌ای ساخته می‌شوند. همچنین این مزیت را دارند که در تابستان خنک و در زمستان گرم هستند.

 

ایوان‌های بزرگ با قسمت‌های نشیمن داخلی

اغلب در خانه‌های تامیل نادو مناطقی برای گفتگو و فعالیت‌های مشترک پیدا می‌کنید. دیواری کم ارتفاع در ایوان وجود دارد که اعضای خانواده با همسایه‌ها در گفتگوهای معمولی یا فقط یک جرعه قهوه فیلتر داغ صبح‌ها ملاقات می‌کنند.

در خانه خود، اگر امکان ایجاد تغییرات ساختاری را دارید، یک بالکن یا ایوان بزرگ را انتخاب کنید. یک صندلی پنجره در داخل خانه یا یک صندلی بالکن آرام با یک تخته سنگ گرانیت یا مرمر بسازید.

تقریباً تمام خانه‌های تامیل نادو مجموعه‌ای از نقاشی‌های تانجوره را جشن می‌گیرند. این یک هنر کلاسیک جنوب هند است. آن در تانجاوور یا تانجور در تامیل نادو آغاز شد. آنها دارای موضوعات مذهبی هندو هستند و با پوشش طلایی آن متمایز می‌شوند.

ایوان‌های بزرگ با قسمت‌های نشیمن داخلی

برای ایجاد ظاهری روستایی و خاکی، تعدادی از دیوارهای آجری خود را در معرض دید قرار دهید. قفسه‌های چوبی و مصنوعات قدیمی در مقابل یک دیوار آجری نمای زیبا به نظر می‌رسند. کف‌های سیمانی صیقلی نشده را در حمام، بالکن و پاسیو بیرونی خود امتحان کنید.

از فرش‌های جوت روی زمین و پف‌های الیاف طبیعی برای ایجاد گوشه‌های آرام استفاده کنید. از پرده‌های بامبو برای تزئین پنجره‌های خود استفاده کنید.

عناصر فلزی زیادی اضافه کنید کاسه‌های مسی و فولادی در آشپزخانه و اتاق غذاخوری، گلدان‌های گل برنجی، دستگیره‌های درب برنزی و غیره.

 

گیاهان

گیاهان یکی از ویژگی‌های مشترک خانه‌های تامیل نادو هستند. بنابراین، تعداد زیادی از آنها را در فضای باز پرورش دهید و چند مجسمه سفالی هنری در اطراف باغ خود بچینید تا ظاهر را کامل کنید. همچنین تعداد زیادی از گیاهان کوچکتر را در داخل خانه نگهداری کنید. برخی از خزنده‌ها و کوهنوردان زیبا را در داخل خانه خود نیز پرورش دهید.

برای خانه خود، اثاثیه‌ای مانند پرده، روبالشی، روتختی یا فرش را با استفاده از برخی از این منسوجات سنتی به صورت خیاطی بسازید.

 

آلات موسیقی

تامیل نادو دارای یک فرهنگ غنی از نظر موسیقی است که در آن کودکان و بزرگسالان تقریباً در هر خانواده نوعی موسیقی را یاد می گیرند. حداقل از نوعی موسیقی عمیقاً قدردانی می کنند.

اگر یک نوازنده هستید، سازهای خود را با افتخار به عنوان یکی از عناصر دکور به نمایش بگذارید. به هارمونیوم، وینا، ویولن یا گیتار خود روی دیوار افتخار کنید. آنها را در گوشه‌ای مخصوص به دیوار تکیه دهید.

 

رنگ‌های خاکی

خانه‌های سنتی تامیل نادو مطالعه‌ای در سایه‌های خاکی گرم قرمز، زرد، نارنجی و سبز هستند. البته رنگ‌های دیگر راه خود را پیدا می‌کنند. اما در خانه‌های قدیمی‌تر، به‌ویژه در رنگ‌های دیوارشان، شاهد غلبه این رنگ‌ها خواهید بود.

یک دیوار آجری نمایان می‌تواند تمام مبلمان چوبی و آثار هنری با قاب چوبی شما را به زیبایی قاب کند. حتی اگر پایه‌ای خنثی برای خانه خود دارید، می‌توانید رنگ‌های خاکی و نارنجی را به شکل رومیزی و ملحفه، کوسن یا پرده اضافه کنید.

رنگ‌های خاکی

شرکت راشین امیدوار است خواندن مقاله طراحی خانه سنتی برای شما مفید بوده باشد.

برگرفته از سایت: www.homelane.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *