امروز میخواهیم در مورد نحوه چفت شدن و نصب پارکت لمینت یعنی سیستم کلیک، صحبت کنیم. بر خلاف پارکت چوبی، شما می توانید لمینت را خودتان بچینید. به دلیل وجود کلیک های نر و مادگی در لمینت ها، نصب آن ها حتی برای افراد بی تجربه نیز میتواند اسان باشد. پارکت لمینتی که مجهز به سیستم کلیک است، به شما امکان می دهد بدون هیچ دانش قبلی یا ابزار خاصی هر پانل را به هم متصل کنید.

توصیه می کنیم قبل از شروع به کار و نصب پارکت لمینت، دستورالعمل های مربوط به کف های زیرین مناسب برای لمینت و نصب را نیز مطالعه کنید.

طی 20 سال گذشته، محبوبیت پارکت  لمینت به دلیل ماهیت همه کاره بودن ، قیمت مقرون به صرفه و سهولت نصب، افزایش یافته است.

پارکت لمینت از نظر ظاهری بسیار جلوه ی زیبایی دارد و می تواند بر روی تمام طبقات و همچنین در تمام قسمت های خانه نصب شود.به جز در اتاق هایی که رطوبت زیادی وجود دارد، مانند اتاق های مرطوب، حمام یا آشپزخانه. چرا که رطوبت طولانی مدت به لمینت ها آسیب میزند.شما در این اتاق‌ها،  میتوانید کفپوش وینیل یا لمینت محافظ آبی را انتخاب کنید.

با توجه به سیستم کلیک لمینت، هم علاقه مندان به کارهای بازسازی و هم کسانی که به دنبال صرفه جویی در هزینه های نصب هستند، میتوانند پارکت لمینت خود را ، خودشان نصب کنند.

پارکت لمینت

سیستم نصب کلیک چیست؟

امروزه اکثر پارکت لمینت ها مجهز به سیستم کلیک هستند. هر یک از تخته های لمینت با شیار هایی ساخته میشوند که به راحتی داخل هم چفت میشوند و بدونه ایجاد درز و فاصله به هم میچسبند. این سیستم به لمینت اجازه می دهد تا بدون نیاز به چسب یا میخ بر روی کف زیرین به راحتی نصب و شناورشود. این شناور شدن به این معنا است که آزادانه روی لایه زیرین قرار میگیرند و حتی قابلیت جابجایی نیز دارند.

از این که چقدر نصب پارکت لمینت های کلیکی  آسان است، شگفت زده خواهید شد. مگر اینکه از آن دسته افرادی باشید که تمایل دارند از تپه ها کوه بسازند و همه چیز را به یک مصیبت عظیم تبدیل کنند. در این صورت، یک نصاب استخدام کنید و از بدبختی نجات پیدا کنید.

1 – قبل از اینکه پارکت لمینت خود را نصب کنید، باید لایه زیرین مناسب را انتخاب کنید. این مقاله به شما در این راه کمک خواهد کرد. لایه زیرین به حداقل رساندن هرگونه نقص زیر کف کمک می کند. همچنین به کاهش صدا کمک می کند و در صورت لزوم به عنوان یک مانع رطوبت عمل می کند و در حفظ بقا و دوام لمینت نقش دارد.

همچنین باید پارکت لمینت خود را در اتاقی که برای سازگاری در آن قرار داده شده است، بگذارید. به طور کلی باید حدود چهل و هشت ساعت با آن سازگار شود. ما نمی توانیم به اندازه کافی تاکید کنیم که چقدر مهم است که این زمان سازگاری را در نظر بگیریم. اگر یک پارکت چوبی خریداری کرده اید، سازگاری با آن ممکن است تا یک هفته طول بکشد. هنگامی که از ما خرید می کنید، مدت زمان مناسبی را به شما توصیه می کنیم تا بروز هرگونه مشکل احتمالی را در این خط کاهش دهید.

برای دریافت مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید.

09125948981

09205948981

2 – برای محکم کردن هر تخته در جای خود، تخته را با زاویه بالا نگه دارید و قبل از فشار دادن زبانه آن را در شیار فرو کنید. تخته باید کلیک کند و بدون فشار در جای خود بماند، اگر در موقعیت مناسب قرار دارد. سعی کنید آن را محکم فشار ندهید، زیرا اگر زبان یا شیار را بشکنید، باید از تخته های مختلف استفاده کنید و هزینه بیشتری پرداخت کنید. این یکی از دلایلی است که توصیه می کنیم همیشه 5% ضایعات را سفارش دهید.

3- مطمئن شوید که یک شکاف انبساط در اطراف محیط اتاق بگذارید تا امکان حرکت فراهم شود. تخته‌ها به دلیل تغییرات رطوبت و دما در اتاق شما منبسط و منقبض می‌شوند و بدون ایجاد شکاف انبساط، ممکن است در اثر تغییرات دما لمینت ها صدای جیرجیر بدهند. یا حتی در موارد بدتر ممکن است بشکنند.

پارکت لمینت

به همین سادگی. طبقه سیستم کلیک اساساً مانند یک پازل غول پیکر است. اگر می‌توانید مهارت سیستم کلیک را بدون آسیب رساندن به زبانه و شیار تشخیص دهید، خیلی عالی است. اگر هنگام نصب لمینت، مراقب باشید و اصول را رعایت کنید، نصب خوب و موفقی را خواهید داشت.

برگرفته شده از سایت : 

www.discountflooringdepot.co.uk

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *