از بین انواع دیوارپوش‌ها و کفپوش‌های موجود در بازار، پارکت لمینت و کاغذ دیواری به  دلیل داشتن مزایای زیاد از محبوبیت بالایی برخوردارند. به همین دلیل نحوه‌ی ست کردن پارکت لمینت با کاغذ دیواری از اهمیت بالایی در دکوراسیون فضای مدنظر شما دارد.با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا به نکات کلیدی در ست کردن پارکت لمینت با کاغذ دیواری بپردازیم.

اهمیت ست کردن پارکت لمینت با کاغذ دیواری

همواره ایجاد تغییرات جدید در منزل یا محیط کار، یکی از راهکارهای رایج برای ایجاد شور و هیجان به شمار می‌رود. از سوی دیگر کف و دیوارها بخش زیادی از خانه را در بر می‌گیرند که نوع پوشش آن‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است.  در نتیجه ست کردن این دو محصول نقش زیادی بر دکوراسیون فضای موردنظر دارد.

نکات مورد توجه در ست کردن پارکت لمینت با کاعذ دیواری

امروزه پارکت لمینت و کاغذ دیواری از تنوع بسیاری در طرح و رنگ برخوردارند، به همین دلیل ست کردن پارکت لمینت و کاغذ دیواری با یکدیگر مهم است. در این میان باید یکسری اصول رعایت شود که در ادامه به آن‌ها پرداخته می‌شود.

  • توجه به رنگ

از جمله ویژگی‌های پارکت لمینت و کاغذ دیواری که آن‌ها را در دسته‌ی محصولات پرفروش در صنعت دکوراسیون قرار می‌دهد برخورداری از تنوع رنگی است. در نتیجه رنگ یکی از معیارهای اساسی در ست کردن پارکت لمینت با کاغذ دیواری به شمار می‌رود. بدیهی است که رنگ بر انرژی و احساسی که از یک محیط دریافت می‌کنیم تأثیرگذار است به همین دلیل در انتخاب آن باید توجه داشت. در ادامه به ذکر مواردی که در انتخاب رنگ تأثیرگذارند می‌پردازیم.

شناخت رنگ‌های اصلی

اولین قدم برای ست کردن پارکت لمینت با کاغذ دیواری شناخت رنگ‌های اصلی هر یک از این محصولات است. در واقع با وجود تنوع رنگی بالای هر یک از این محصولات، یکسری رنگ‌ها جزء رنگ‌های اصلی و مادر به شمار می‌روند و رنگ‌های دیگر از تنالیته‌ی آن‌ها محسوب می‌شوند. در رابطه با پارکت لمینت‌ها، در اکثر مواقع پارکت لمینت‌های گرم، دارای تناژ رنگ قرمز و نارنجی هستند. و پارکت لمینت‌های سرد، دارای تناژ رنگ آبی، خاکستری و خاکستری مایل به قهوه‌ای می‌باشند. در نظر گرفتن این طیف رنگی در ست کردن این دو محصول با هم کمک کننده است.

ست کردن پارکت لمینت
داشتن هارمونی

در نظر گرفتن سلیقه‌ی فردی در ست کردن پارکت لمینت با کاغذ دیواری مهم است ولی توجه داشته باشید که از هر رنگی نمی‌توان استفاده کرد. زیرا ایجاد هارمونی در رنگ تأثیر به‌سزایی در دکوراسیون دارد. استفاده از رنگ‌های مکمل در طراحی داخلی نشانگر حرفه‌ای بودن شما در این زمینه است.

یکی از راه‌های ایجاد هارمونی استفاده از رنگ‌های متضاد است. شما می‌توانید برای ایجاد هارمونی از ترکیب رنگ‌های گرم و سرد استفاده کنید. در چنین حالتی رنگ‌های گرم باید در امتداد رنگ‌های سرد قرار بگیرند. ولی بهتر است رنگ کاغذ دیواری مکمل رنگ پارکت لمینت باشد. برای مثال پارکت لمینت خاکستری با کاغذدیواری رنگ سبز ست خوبی است.

همچنین شما می‌توانید از طیف‌های رنگی خنثی برای ست کردن پارکت لمینت با کاغذ دیواری استفاده کنید. برای نمونه طیف رنگی بژ با رنگ کرم می‌تواند پیشنهاد خوبی باشد.

در نظر گرفتن نور محیط

نور همواره از فاکتورهای مهم در دکوراسیون به حساب می‌رود و از عوامل تأثیرگذار بر انتخاب رنگ نیز است. در این میان برای ست کردن پارکت لمینت با کاغذ دیواری باید به نور محیط توجه داشته باشید. اگر محیط مدنظر شما از نور کمی برخوردار است باید از ترکیب رنگی روشن  برای کفپوش و دیوارپوش خود استفاده کنید. در چنین حالتی انعکاس نور بیش‌تر شده و نور کم محیط را جبران می‌شود. ولی اگر فضای مدنظر شما از نور مناسبی برخوردار است دست شما برای انتخاب رنگ بازتر است.

توجه به هدف خود در دکوراسیون

توجه داشته باشید که پارکت لمینت و کاغذدیواری هر کدام اهمیت خاص خودشان را در دکوراسیون دارند. ولی با این وجود ممکن است یکی از این دو برای شما اهمیت بیش‌تری داشته باشد و بخواهید که بیش‌تر جلب توجه کند. در چنین حالتی اگر هدف شما این است که کاغذدیواری جلب توجه کند، پارکت لمینت را از بین رنگ‌های ملایم و خنثی انتخاب کنید. اگر هدف شما پارکت لمینت است، توصیه می‌شود که کاغذدیواری از رنگ‌های خنثی و پارکت لمینت با طرح‌های برجسته و رنگ‌های تیره‌تر انتخاب شود.

ست کردن پارکت لمینت
  • در نظر گرفتن نقش سایر دکوراسیون در ست کردن پارکت لمینت با کاغذ دیواری

توجه داشته باشید که محیط موردنظر شما غیر از دیوارپوش  و کفپوش نیازمند سایر وسایل نیز می‌باشد. از این‌رو در ست کردن پارکت لمینت با کاغذ دیواری نباید آن‌ها را فراموش کرد. از جمله وسایلی که باید به آن‌ها توجه کنید، فرش، مبلمان، پرده، رنگ در و پنجره و… است.

  • توجه به سبک موردنظر برای دکوراسیون

برای ست کردن پارکت لمینت با کاغذ دیواری باید توجه کنید که دکوراسیون مدنظر شما چه سبکی دارد. هر یک از سبک‌های رایج در طراحی داخلی دارای المان‌های خاص خود هستند که باید بر اساس آن‌ها کفپوش و دیوارپوش خود را متناسب کنید.

با توجه به مواردی که ذکر آن‌ها رفت به اهمیت ست کردن پارکت لمینت و کاغذ دیواری پی بردیم.  همچنین به موارد قابل توجه برای ایجاد یک تناسب زیبا و جذاب اشاره کردیم.

شرکت راشین برای همه‌ی موارد ذکر شده در این مقاله دارای پارکت لمینت و کاغذدیواری در طیف‌های رنگی متفاوت است. شما می‌توانید این محصولات را در وب سایت ما مشاهده کنید. همچنین کارشناسان ما همواره آماده‌ی ارائه‌ی مشاوره‌ی رایگان به شما هستند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *