ست‌کردن کاغذ دیواری با رنگ یکی از محبوب‌ترین کارها در هر خانه‌ای است و بستگی به نوع رنگ‌ها و طرح‌هایی دارد که استفاده می‌کنیم. انطباق کامل و درست این دو باهم می‌تواند طرح جدیدی از اتاق خانه را ارائه بدهد. در این قسمت می‌خواهیم به این که چگونه کاغذ دیواری و رنگ را باهم ست کنیم بپردازیم.

 قبل از شروع کار اولین چیزی که شما نیاز دارید فضایی است که شما می‌خواهید در آن تغییر ایجاد کنید. سوال اول این است که بزرگی آن فضا چقدر است؟

 

کدام دیوار کاغذ دیواری باشد و کدام نقاشی؟

ست کردن رنگ با کاغذ دیواری

 

زمانی که شما فضای اتاقتان را ارزیابی کردید، باید شباهت‌ها و تفاوت‌ها را پیدا کنید و الهامات خود را جمع کنید.

این می‌تواند نکته‌ی خوبی باشد برای شروع کار که کدام دیوار کاغذ دیواری باشد و کدام رنگ؟

نکته مهم بعدی که باید در نظر بگیریم نور اتاق است. میزان نور یا نورهای مصنوعی می‌تواند تاثیر به سزایی در ظاهر رنگ‌ها و نمای آن بگذارد.

مرحله بعدی شما باید ببینید کدام ترکیب کاغذ دیواری و رنگ در اتاقتان شبیه به هم هست.

ست کردن رنگ با کاغذ دیواری

 

 آسان‌ترین روش ست کردن کاغذ دیواری با رنگ چیست؟                                                    

یکی از آسان‌ترین روش‌های ست‌کردن کاغذ دیواری با رنگ این است که از طیف رنگ‌های مشابه هم استفاده کنیم. یعنی یک تناژ رنگ با سایه‌ای متفاوت به کار ببرید. این باعث می‌شود یک دیوار روشن‌تر و یک دیوار تیره‌تر به نظر برسد. با این کار فضا منسجم به نظر می‌آید. ولی همیشه نباید همه چیز را با هم ست کرد. حتی می‌توانیم تفاوت رنگ ایجاد کنیم که برای ست کردن طراحی داخلی می‌تواند جذاب باشد.

شما ممکن است کاغذ دیواری دلخواه خود را پیدا کنید. اما ترجیح این است که باید بیشتر با رنگ‌های خنثی ست باشد تا تعادل بهتری در محیط بر قرار شود. باید رنگ نقاشی را پیدا کنید که پایه رنگ آن هم طیف باشد و از یک خانواده باشند.

بیشترین رنگ غالب در کاغذ دیواری و ست بودن آن در رنگ، می‌تواند خیلی تاثیر گذار باشد. رنگ‌های روشن هم باید خنثی‌تر و طبیعی‌تر باشند.

مثلا کاغذ دیواری با رنگ مرجانی باید با طیف رنگ آبی کهربایی ست شود. این باعث ایجاد برجسته شدن و چشم گیر شدن فضا می‌شود.

شرکت راشین در نحوه‌ی ست کردن کاغذ دیواری با رنگ به شما مشاوره خواهد داد.

برگرفته از سایت:www.missprint.co.uk

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *